Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Krzepkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna, głęboka miedź. [5]
    Piana: Początkowo bujna, zbita, kremowa. Po chwili redukuje się do obrączki i małych wysepek. [3.5]
    Zapach: Poczatkowo bardzo przyjemna przypalana zbożowość, ale po chwili wychodzi trochę za mocno aromat sfermentowanych ziaren, wymieszanych z gotowanymi warzywami. Na szczęście nie przykrywa ten aromat reszty, wybija się spod niego nawet trochę chmielu. [3]
    Smak: Alkoholowość koźlakowa, lekko winna, w miarę przyjemna. Tostowość, znowu przypalane słody, fajna goryczka. Jest ok. [4]
    Wysycenie: Wysokie, trochę za wysokie. [4]
    Opakowanie: Ok. [5]
    Uwagi: Myślałem, że będzie gorzej, ale wyraziste w smaku, alkohol nie gryzie, jest ok.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • Jowita
      Member
      • 04-2014
      • 50

      #47
      Kolor: Stare złoto, lekko przymglone, po ogrzaniu jakby klarowniejsze
      Piana: Drobna i średnia, biała lekko wpadająca w beż, szybko opada praktycznie do zera, oblepia szkło
      Zapach: Słodowy, lekko owocowy, malinowy, przyjemny o dziwo, w miarę ogrzewania wychodzi nuta alkoholowa ale nie jest ona jakoś bardzo nieprzyjemna
      Smak: Słodowy, alkohol dobrze ukryty, ogrzewa przełyk, miód, owoce, na finiszu bardzo nieśmiało pojawia się goryczka, jakby lekko żelaziste
      Wysycenie: Niskie ku średniemu
      Opakowanie: Nawet nawet
      Uwagi: Warka z datą przydatności do 10.09.2014.

      Dobre

      Comment

      • aanndrzej
        Junior
        • 06-2014
        • 9

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty. [3]
        Piana: Nie chciała się utworzyć, a jak już się zrobiła to znikła po chwili. [2]
        Zapach: Alkohol, słód. [2]
        Smak: Zdecydowanie słód, alkohol jest za bardzo wyczuwalny. Brakuje mu czegoś, jakby piwo wymieszano z wodą. [2]
        Wysycenie: Może być, nie za wysokie, nie za niskie. [4]
        Opakowanie: Etykiety z Kormorana zawsze mi przypadają do gustu. [4]
        Uwagi: Ogólnie nie żałuję, że wypiłem, ale nie sięgnę po niego jeszcze raz.

        Moja ocena: [2.25]

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [4.5]
          Piana: Lane z góry, więc intensywna na początku. Szybko redukuje się do typowo lagerowej obwódki. Grubopęcherzykowa. [3]
          Zapach: Z początku lekko kwaśny. Później wychodzą i zostają do końca zawiesiste słodowe i likierowe aromaty. [3]
          Smak: Bardzo słodowe i nieco landrynkowe w typie marcowych. Co prawda nie ma o tym wzmianki w składzie, ale gotów jestem zaryzykować, że piwo jest dosładzane cukrem albo inną tego typu substancją. [3.5]
          Wysycenie: Właściwe. [4.5]
          Opakowanie: Gustowne, utrzymane w oldskulowym stylu. Mało informacji o składzie, dużo pitu pitu. Butelka bezzwrotna. [4]
          Uwagi: Mimo, że tego typu piwa to nie moja bajka, to zostało spożyte bezboleśnie. Chociaż raczej dla analizy, a nie beztroskiej przyjemności popijania złocistego trunku.

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn, ciemniejsza herbata, jest ok [4]
            Piana: Ciężko ją wywołać po czym bardzo szybko zanika i zostaje delikatna warstewka [1]
            Zapach: Nic szczególnego, ciemny palony karmel, słodkość i tyle ... [2]
            Smak: Kwaskowość, słód palony, czuje alkohol - faktycznie jak by do 450ml piwa wlał 50ml wódki , słodkawe no i co najważniejsze nie wyczuwam żadnej goryczki ! cały czas czuję tylko słód i karmel [1]
            Wysycenie: Jest w porządku, w sam raz [3]
            Opakowanie: Wygląda fachowo, po raz kolejny zmieniona etykieta z elipsy na prostokąt ale co z tego jak piwo nic szczególnego sobą nie reprezentuje [3]
            Uwagi: Warka 05.01.2015/A06

            Kormoran poległ z tym piwem i zastanawia mnie jedna sprawa - czemu to piwo jest produkowane od tylu lat ? Cena tego piwa 4,59zł to nieporozumienie w porównaniu do tego co oferuje. Jeżeli miałbym wybierac kupiłbym Warke STRONG !
            NIE POLECAM i zdecydowanie już nigdy po to piwo więcej nie sięgnę !!! Lepiej kupić VIPa z Biedronki i dolać wódy.
            Warmińskie Rewolucje Kormorana przy tym piwie to rewelacja i rewolucja.

            Moja ocena: [1.7]

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
              [...]

              Kormoran poległ z tym piwem i zastanawia mnie jedna sprawa - czemu to piwo jest produkowane od tylu lat ? Cena tego piwa 4,59zł to nieporozumienie w porównaniu do tego co oferuje. Jeżeli miałbym wybierac kupiłbym Warke STRONG !
              NIE POLECAM i zdecydowanie już nigdy po to piwo więcej nie sięgnę !!! Lepiej kupić VIPa z Biedronki i dolać wódy.
              Warmińskie Rewolucje Kormorana przy tym piwie to rewelacja i rewolucja.

              Moja ocena: [1.7]
              Przed czterema laty też tak myślałem - nieporozumienie. Od tamtego czasu jednak jeszcze bardziej spokorniałem i doszło do mnie, że są ludzie, którzy wolą wydać 5 zł na wódczano-słodkiego mózgotrzepa niż przechmielone ajpa. Są ludzie lubiący słuchać skowronka a innym kupa pachnie

              Comment

              • michael50
                Senior
                • 06-2013
                • 325

                #52
                Mi nawet przypadło do gustu, choć fanem strongów nie jestem. Mocny alkoholowy smak, na granicy ze spirytusem, ale jeszcze można go przeboleć. Wypiłem w miarę sprawnie, procenty jakoś zdołały się ukryć za chmielami. Opakowanie też nie najgorsze, jakieś klasyczne bajki, ale w przyjemnej złoto-czarnej kolorystyce. Nie mam się o co przyczepić.
                Last edited by michael50; 05-01-2015, 09:43.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztyn [3.5]
                  Piana: Na starcie duża potem warstewka i full "lejsing" [3.5]
                  Zapach: Słód i owoce, jabłko... może suszone? [3.5]
                  Smak: Słodkie jest ale nie za słodkie, posmak "żołędziowy" chwilami tak jak goryczka okresowo. Plus za brak posmaku tzw "podłych owoców". [4]
                  Wysycenie: Nie za duże. [3.5]
                  Opakowanie: Prawie wszystkie informacje podane ale są braki. Graficznie ok. [3.5]
                  Uwagi: W kategorii STRONG jest wysoko w ocenie ogólnej 4/10 może 5/10 to nie jest tak źle.

                  Moja ocena: [3.7]
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 18-01-2015, 15:55.

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
                    Piana: Sycząca, opada do zera błyskawicznie, nie oblepia szkła. [3]
                    Zapach: Słodowy, kwiatowy może lekko alkoholowy. [3.5]
                    Smak: Na wstępie słodkie, lekko winne z ziołowymi akcentami chmielowymi ale efekt psuje pojawiający się na finiszu drapiący alkohol który po kilku łykach skutecznie znieczula kubki smakowe. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Dużo treści upchniętej po całej etykiecie ale nic ciekawego nie wyczytałem. Niedokładny skład. [3]
                    Uwagi: Odhaczone, nie wracam.

                    Moja ocena: [3.5]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 24-01-2015, 00:33.

                    Comment

                    • avva
                      Junior
                      • 12-2008
                      • 3

                      #55
                      Kormoran Krzepkie

                      O Krzepkim można powiedzieć, że jest intensywne (znaczy mocne). Ma ładny kolor i całkiem sporą pianę. Niestety obawiam się, że tu kończy się lista zalet. Wszystkiego w nim dużo za dużo. W smaku przeważa alkohol i choć moc o wartości 7,4% może to częściowo tłumaczyć, to zdarzało mi się już pić mocniejsze piwa, w których smak nie był tak bardzo zdominowany alkoholem.
                      Z wielkim szacunkiem odnosząc się do autorów Krzepkiego i podziwiając inne ich produkty, muszę z przykrością stwierdzić jednak, że to piwo im nie wyszło.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #56
                        Kolor: Bursztynowy, klarowne.

                        Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do obrączki.

                        Zapach: Słód, lekkie miodowe utlenienie, lekki aldehyd octowy.

                        Smak: Niezbyt treściwe jak na swoje parametry. Mocno odfermentowane. Trochę słodowej słodyczy, aldehyd octowy, lekki alkohol. Goryczka średnio niska.

                        Wysycenie: Średnio niskie.

                        Ogółem: Słabe.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowny bursztyn. [4.5]
                          Piana: Niezbyt obfita, średnie i drobne pęcherzyki, zostaje w postaci centymetrowej warstwy i minimalnie oblepia szkło. [3.5]
                          Zapach: Estry i śladowe ilości chmielu, ogólnie mało intensywny. [2]
                          Smak: Wyraźna owocowo-karmelowa słodowość, goryczka średnia i krótka, alkohol wcale mocno nie wychodzi ale lekko rozgrzewa w ustach pozostawia trochę koncernowy posmak. [3.5]
                          Wysycenie: Dość niskie, jak dla mnie dobre. [4.5]
                          Opakowanie: W porządku. [4]
                          Uwagi: Piwo nie jest może wybitne ale nie jest tez jakieś fatalne jak wynika z wcześniejszych ocen użytkowników. Mimo wszystko raczej nie warte swojej ceny.

                          Moja ocena: [3.1]

                          Comment

                          • Piclown
                            Member
                            • 07-2015
                            • 61

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnozłoty, klarowne. [5]
                            Piana: Piana kiepska. Nie utrzymała się zbyt długo. Ale do końca pozostały jej wysepki na powierzchni piwa oraz całkiem solidny lacing. Być może wysoka zawartość alkoholu nie pomaga w mocnym jasnym utrzymaniu konkretnej czapy piany. [3]
                            Zapach: Głównie słód oraz chmiel, a także bardzo delikatna kwaskowość, to z butelki. Ze szkła słód, alkohol, nuty winne, trochę owocowa słodycz. Mi się podobało, zapach zachęcający. [4]
                            Smak: Jak na taką ilość alkoholu to świetnie schowany. Oczywiście wyczuwalny jak na dłoni, ale nie dominuje piwa. Po prostu jest co przy 7,4% nie powinno dziwić. Goryczka niska, wręcz znikoma, bardziej kojarząca się z alkoholem niż chmielem. Piwo bardzo słodkie, ale nie mdłe. [4]
                            Wysycenie: Niskie do średniego. Dla mnie ok. [4]
                            Opakowanie: Butelka bezzwrotna, tłoczona. Kapsel dedykowany. Etykieta przedstawiająca jakiegoś człeka, sądzę że piwowara, miła dla oka tak jak i szata graficzna całości. Na kontrze trochę opowieści o piwie, niestety nie podano rodzaju słodu i chmielu. Wszystko zachęca do sięgnięcia po butelkę. [4]
                            Uwagi: Kolejne bardzo smaczne piwo z Kormorana, które piję. Mocna wersja Świeżego. Ciężko uwierzyć, że tak mocne piwo nie śmierdzi alkoholem, że nie dominuje on wszystkiego. A beret ryje bez dwóch zdań, więc podany woltaż nie jest przesadzony.

                            Pierwszy browar, który dodaję do ulubionych, bo jeszcze nie zdarzyło mi się wypić kiepskiego piwa z Kormorana. Miłośnicy Żubra powinni koniecznie spróbować, bo procentów więcej, a walory smakowe kompletnie nieporównywalne (ale też wyższa cena).

                            Dobre piwo. Warka do 23.09.2015.

                            Moja ocena: [3.95]
                            Last edited by Piclown; 05-09-2015, 20:32.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, piwo przejrzyste z drobinkami. [4]
                              Piana: Nawet dosyć wysoka i trwała, bąbelki o różnej wielkości z przewagą małych, obkleja szkło i pozostaje do końca. [4]
                              Zapach: Słodkawy o średnim natężeniu, czuć słód i owoce. [2.5]
                              Smak: Podobnie jak w zapachu... owocowy (dojrzałe śliwki/suszone morele) z delikatnym karmelowym akcentem. Goryczka niska i krótkotrwała. Dość treściwe. [4]
                              Wysycenie: Obecne przez cały czas. [3]
                              Opakowanie: Firmowa butelka z grawerem, etykiety są niezłe... ładny kapsel. [3.5]
                              Uwagi: Warka do/kod 22.07.2016/A22, wypite 7.06'16. Dobre, słodkawe w smaku, bez alkoholowych smaczków, choć delikatnie grzało w przełyk. **182**

                              Moja ocena: [3.4]

                              Comment

                              • umbra
                                Member
                                • 07-2012
                                • 90

                                #60
                                Pięknie słodowe, z charakterem
                                NORD EXPRESS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎