Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4331

    A teraz znowu inaczej. Bardzo ładna goryczka, bardzo ładnie ułożona, długo utrzymująca się piana. Kie licho?

    Comment

    • Manifesto
      Member
      • 05-2010
      • 70

      Mnie osobiście warka do 10. 07 bardzo smakowała. Może nie była tak dobra jak poprzednia (11. 06 ach ta "trawiasta" goryczka), ale tamta warka to był po prostu majstersztyk na 5/5. Tutaj mamy nieco słabszą, ale wciąż solidną goryczkę i ... może się mylę ale piwo jest chyba ciut lżejsze niż poprzednio. Jak dla mnie 4/5.
      A co do innego smaku piwa tej samej warki - coś takiego zdarzyło mi się jedynie przy Ciechanie Lagerowym, nigdy przy Kormoranie - ciekawe...
      Last edited by Manifesto; 29-04-2013, 14:06.
      Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo całkowicie klarowne, kolor jasnozłoty. [4]
        Piana: Całkiem spora, drobnopęcherzykowata, drobnoziarnista, długo się utrzymuje. Nie zostawia szczególnych śladów na szkle. [4]
        Zapach: Chlebowy, chmielowy. Gdzieś w tle wyczuwam też przyjemny, lekko słodkawy zapach czegoś, czego nie jestem w stanie zidentyfikować; tak pachniała któraś z pitych przeze mnie niedawno... Herbat owocowych.

        Zapach niezbyt intensywny. [4]
        Smak: Piłem to piwo nieraz w swoim życiu i nie przypominam sobie tak mocnej w nim goryczki. Czuć też odrobinę żywiczne nuty. Po przełknięciu całkiem nieźle orzeźwia. Niestety, poza tą goryczką - jak zauważył kolega wyżej - ciężko znaleźć cokolwiek innego (poza wspomnianą żywicznością, która jednak majaczy gdzieś w tle). Niemniej piwo jest smaczne.

        Edit: wraz ze wzrastającą temperaturą coraz silniej daje o sobie znać smaczne, słodowe "ciało". Cieplejsze jest smaczniejsze! [4.5]
        Wysycenie: W porządku, jednak wraz z każdym łykiem coraz mniej daje o sobie znać, aż staje się prawie niewyczuwalne. [4]
        Opakowanie: Etykieta ładna, klasyczna, acz szału nie ma; na kontrze wymienione rodzaje użytego chmielu i ostrzeżenie, że jest bardzo mocno chmielone Kapesel życzy mi wesołych świąt. Butelka bezzwrotna - mimo że niejeden browar takie same butelki traktuje jako zwrotne, za to minus. [4]
        Uwagi: Jakiś czas temu przestałem pijać piwa z tego browaru - lagery czy pilsy to nie moja bajka, więc Kormoran Jasne Mocno Chmielone równeiż nie przypadł mi szczególnie do gustu. Niemniej zachęcony pozytywnymi opiniami na temat ostatnich warek skusiłem się - i nie żałuję - to piwo jest po prostu smaczne. I, co ciekawe, im cieplejsze, tym bardziej mi smakuje!

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • Manifesto
          Member
          • 05-2010
          • 70

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
          A teraz znowu inaczej. Bardzo ładna goryczka, bardzo ładnie ułożona, długo utrzymująca się piana. Kie licho?

          Cholera Nie wiem czy mam omamy smakowe ale po wypiciu dzisiaj warki 10. 07 (piwo pite po zjedzeniu ostrej karkówki z grilla) czułem jakieś dziwne posmaki słodowo - owocowe ze znikomą goryczką. Czyżby im się kadź "zawiesiła" ?
          Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

          Comment

          • s3ba92
            Junior
            • 04-2012
            • 5

            Warka 24.07
            Długo utrzymująca się piana. Goryczka niezła, trawiasto-ziołowa. Niestety w porownaniu z bardzo dobrą warką z bodajże 10.06, piwo wydaje się slodsze. Akurat dla mnie to minus. Nieco mniej goryczki, a wiecej słodowo-owocowych smaczków. W zapachu wyczuwam lekki karmel?

            Comment

            • Manifesto
              Member
              • 05-2010
              • 70

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika s3ba92 Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka 24.07
              Długo utrzymująca się piana. Goryczka niezła, trawiasto-ziołowa. Niestety w porownaniu z bardzo dobrą warką z bodajże 10.06, piwo wydaje się slodsze. Akurat dla mnie to minus. Nieco mniej goryczki, a wiecej słodowo-owocowych smaczków. W zapachu wyczuwam lekki karmel?
              11.06. Do dziś pamiętam tą doskonałą warkę, niestety warka następna, tj. 10. 07 smakowała gorzej i na dodatek za każdym razem inaczej (piłem to piwo w tygodniowym odstępie czasowym - przechowywane w lodówce). A ostatni egzemplarz tej warki jaki wypiłem po prostu był niedobry - miał jakieś dziwne trudne do określenie stęchłe posmaki. Szkoda, bo chyba znów przerzucę się na Lagerowe, tym bardziej że podobno wraca do formy sprzed warek czerwcowych. No i jest jeszcze świetny Pils Raciborski. Do Kormorana wrócę w lipcu.
              Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

              Comment

              • sasser
                Senior
                • 07-2012
                • 107

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, złoty kolor, w pełni klarowny - bez zastrzeżeń. [4]
                Piana: Po przelaniu ładnie urosła, po czym szybko opadła do skromnej otoczki. [2]
                Zapach: Niezbyt intensywny, sugerujący coś słodkiego. [3.5]
                Smak: Te 5 odmian chmielu daje o sobie znać. W smaku dominuje goryczka, jednak nie jest ona tak nachalna i intensywna jak np. w Black Hope. Jest za to podobna w charakterze - żywiczna. Czuć też słodowość, ale dość słabo. Piwo odbija się swoim aromatem. Generalnie dość smaczne. [3.5]
                Wysycenie: Na początku ok, lecz z czasem coraz słabsze. [3]
                Opakowanie: Etykieta ładna, podoba mi się, jednak przydałoby się podanie informacji o sugerowanej temperaturze spożycia. [4]
                Uwagi: Piwo jest w porządku, charakteryzujące się dość intensywną goryczką, która wcale nie znika od razu z języka. Jednak nie spowodowało tego, żebym bardziej polubił jasne lagery.

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                • Brat_Piwny
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 685

                  Pojawiła się w sklepach wersja niefiltrowana tego piwa "o intensywniejszej nucie chmielowej".

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    Nieźle... smacznie... ale...

                    Zamiast żywicy i trawiastości wolałbym posmaki chlebowe, zbożowe... ale bardzo nie narzekam...

                    data: 20.08.2013/21AL

                    Nowy kapsel a raczej zmodyfikowany... dodane "kremowe" tło...

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Zamiast żywicy i trawiastości wolałbym posmaki chlebowe, zbożowe
                      no to C. LAGEROWE :]
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Na kontretykiecie jest chyba ostrzeżenie - Uwaga super (czy cos takiego) goryczkowe piwo.
                        Cóż jest troche bardziej chmielone od wyrobów z Tyskiego czy Żywca, jest też bardziej słodowe i lepsze. Ale tego chmielu to jest ledwo wyczuwalna ilość więc tego typu ostrzeżenia budzą niestety tylko pusty śmiech.
                        Piwo jest przyzwoite, do wypicia.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6141

                          Mam zapas... ale niestety u nas znowu podrożało... na 3,10 + kaucja...

                          A co do klauzuli ostrzegawczej to idzie tak: Uwaga bardzo mocno chmielone!
                          Last edited by Javox; 01-07-2013, 10:57.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No piszą to raczej dla tysko-żywco-redso pijców

                            Bo nie dla tych bardziej wtajemniczonych, bo wtedy na Ataku czy Jacku pisałoby
                            UWAGA CHMIEL ZABÓJCA !!!

                            BTW>Lagerowe póki co trzyma w moim PiP cenę 2,99zł +kaucja
                            Tesco 3,99zł
                            Leclerc coś ok 3,40zł
                            Last edited by dlugas; 01-07-2013, 11:02.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Pitt35
                              Junior
                              • 08-2005
                              • 13

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam zapas... ale niestety u nas znowu podrożało... na 3,10 + kaucja...
                              Zapłaciłeś kaucję? Dziwne bo ostatnio już nigdzie nie przyjmują butelek kormorana.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                A ja piszę trochę OT do lagerowego...

                                hehehe a OT wrzucił dlugas
                                Last edited by Javox; 01-07-2013, 13:39.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎