Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Warka 05.05.14 posiada paskudną goryczkę, która podchodzi mi pod zatęchły, prażony słonecznik . W miarę picia, traci na mocy, ta goryczka, ale dalej pozostaje nieprzyjemna. Najdziwniejsze jest to, że jak brałem pierwszego łyka, to była tragedia, a po ociepleniu goryczka "rozmyła się"
    W zapachu jest DMS i jakby lekkie utlenienie, nuta miodowa jest coraz silniejsza, w miarę ocieplania.
    Nie polecam, tej warki przynajmniej.
    Potwierdzam, jest DMS i jakby łodygowa goryczka. Zagłosowałem w plebiscycie że to najlepsze jasne piwo do 13 blg, a w tej formie nie zmieściłoby się do pierwszej dziesiątki.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowne ciemne złoto/bursztyn. [5]
      Piana: Średnio intensywna ale bardzo trwała i pięknie [5]
      Zapach: Bardzo ładny, intensywny europejski pokrzywowy chmiel w tle lekki słód. Uwielbiam! Nie nie poradzę, uwielbiam! [5]
      Smak: Średnia pełnia, lekki kwasek, lekka owocowa słodkość, średnia goryczka, lekko zalegająca. Orzeźwiające i treściwe jednocześnie. Bardzo pijalne. [4.5]
      Wysycenie: Bardzo dobrze dopasowane, może minimalnie za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Gustowne, sprawia wrażenie wyjątkowości produktu. Wszelkie potrzebne informacje. [5]
      Uwagi: 05.05.2014. Kupione w sklepie piwnym. Pyszne! Najlepszy polski pils jakiego piłem od bardzo dawna! SUPER! Kandydat na piwo roku!

      Moja ocena: [4.775]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Potwierdzam,
        i nie do końca rozumiem tę grupę postów o tym, jak to się nagle piwo zepsuło. Ostatnio piłem dwa razy, kupując w przypadkowych, niespecjalistycznych sklepach i trudno byłoby mi coś zarzucić temu piwu, a przynajmniej zarzucić jakieś odstępstwo od dotychczasowego poziomu.

        Comment

        • wi999
          Junior
          • 09-2011
          • 12

          Potwierdzam opinie o warce 05.05.2014 (kupione w Żabce), zaraz po otwarciu bardzo intensywny zapach chmielu (jak dla mnie pachnie głównie lubelskim), bardzo polecam

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            oj... W moim opisie piany miało być, że "pięknie brudzi szkło".

            Generalnie nie rozpisałem się, tak jak to piwo na to zasługuje, bo błyskawicznie się skończyło. Nie mam pojęcia jak to się mogło stać...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Niestety jest gorzej i nie zmylą mnie ostatnie pozytywne posty tu napisane.
              W aromacie jest jeszcze jako tako. Bucha chmiel, ale DMS też jest i to w postaci brokułów. Lepsze to niż kapusta, kalafior, czy groch (Antidotum Prawdziwy Pils), ale jednak przeszkadza.
              Smak jest nieprzyjemny. Piję to piwo regularnie od 5-ciu lat i co to jest do h..a wafla ?!
              Teraz moje prywatne śledztwo. Chodzi o warkę do 05.05.14.
              W sklepach normalnych, monopolowych te piwo u mnie w mieście znikło!
              A było na każdym rogu, bo przecież w tym samym województwie jesteśmy.
              Jest natomiast ta sama warka do 5-ego maja w Żabce i ona jest lepsza. Nie jakaś wspaniała, ale lepsza. Ta sama warka!

              Jakieś dziwy, ale niech już się skończą, bo nadchodzi lato i ja tu żądam na Mazurach (gdzie jeszcze u mnie w mieście leżą resztki śniegu) piwa lekkiego i goryczkowego, takiego jak wcześniej. Pół roku zimy ( piwosze z np. Wrocławia nie wiedzą co to zima) i jestem zaniepokojony, co ja będę na lato pił.
              Jeszcze na finiszu jakaś metaliczność i to z tego lepszego piwa z Żabki.

              Piwo wpadka i proszę o natychmiastową poprawę.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Dla lokalsów dają zlewki. Mówię Ci to było jedno z lepszych piw jakie ostatnio piłem. Moje nie było z Żabki, tylko z lokalnego "specjalistycznego" i nawet nie z lodówki.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla lokalsów dają zlewki..
                  Może i masz rację. U mnie w mieście nagle znikła ta warka. Jest tylko w Żabce.

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Hydrozagadka normalnie
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Właśnie kupiłem w Żabce w Lublinie piwo z datą 05.05. 2014 i nie widzę (nie czuję) żadnego obniżenia lotów. Sam kiedyś krytykowałem to piwo, ale nie mam powodów do niepokoju. Ładnie wchodzi, goryczka nie jest metaliczna, na lato będzie bardzo dobre.

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty, lagerowy, pod światło rozjaśniony. [4]
                        Piana: OK. Po nalaniu wyraźna, grubopęcherzykowa, w trakcie picia redukuje się do typowo eurolagerowej, nie zostawia śladów na szkle. [4]
                        Zapach: No, nie wiem. Po otwarciu buchnęła kiszona kapucha. Później do głosu doszły gotowane warzywka i w końcu słodowa nuta plus jakaś metaliczność. Po ogrzaniu warzywne nuty zredukowały się, ale nadal przyjemnie nie było. [3]
                        Smak: Nie wiem, czy to tylko ta warka, bo dawno tego skądinąd bardzo dobrego piwa nie piłem, czy Kormoran podąża drogą pilsa z Jabłonowa, ale z przeszłości pamiętam meganachmielenie, a tym razem ledwie poprawna goryczka, sporo słodowości i ten odstręczający zapach... [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. Dla mnie w sam raz. [4.5]
                        Opakowanie: Gustowne, z przesłaniem: nie traktujemy piwa jako skostniałego kanonu. Chociaż, wbrew czasom i obyczajom, może jednak warto staranniej trzymać poziom. [4.5]
                        Uwagi: Warka do 29.05.

                        Moja ocena: [3.5]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Ja dziś byłem rano w jednej z ełckich knajp i pluję się w brodę, że zapomniałem, jaka to była warka, no ale nie jedno się wtedy wypiło
                          Piwo było niesamowicie goryczkowe, wręcz gorycz zalepiała usta.
                          Czegoś takiego nie czułem odkąd to piwo istnieje i od kiedy ja je piję.
                          Natomiast w aromacie było kiepsko, lekki chmiel i tyle.

                          Trochę niepokoi zmienność warek.
                          Niech to się wszystko ustabilizuje, bo ja chcę mieć lekkie i mocno goryczkowe piwo na lato, które zamierzam pić pod chmurką na Mazurach.
                          To dzisiejsze poranne piwo było świetne.

                          Comment

                          • Jack75g
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 555

                            Najmocniej chmielone i najbardziej gorzkie piwo jakie piłem dotychczas.
                            Niestety nie jestem powołany do picia tego rodzaju piwek.
                            Jednak warto było spróbować i ocenić.
                            W szerokiej ofercie Kormorana Rześkie, Świeże, Orkiszowe z miodem oraz Wiśnia i Śliwka podchodzą mi najbardziej.
                            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                              Najmocniej chmielone i najbardziej gorzkie piwo jakie piłem dotychczas.
                              Niestety nie jestem powołany do picia tego rodzaju piwek.
                              Jednak warto było spróbować i ocenić.
                              W szerokiej ofercie Kormorana Rześkie, Świeże, Orkiszowe z miodem oraz Wiśnia i Śliwka podchodzą mi najbardziej.
                              Jeśli to nie szydera to szacunek za odwagę wypowiedzi.

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny, złoty [4.5]
                                Piana: Obfita, jasna, opadająca dość szybko, ale pozostawia osad na szkle i warstwę na powierzchni [4]
                                Zapach: intensywnie słodowo-chmielowy [3.5]
                                Smak: Bardzo wyczuwalna goryczka chmielowa, z posmakiem ziołowym i ziemistym. [4]
                                Wysycenie: Idealne [5]
                                Opakowanie: Gustowne, proste i przejżyste [4.5]
                                Uwagi: Nie ma fajerwerków reklamowanych przez producenta, zwłaszcza wynikających ze stosowania 5 odmian chmielu, ale to jest dobre piwo.

                                Moja ocena: [3.925]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎