Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus wiśniowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobrązowy, lekko rubinowy. Nie sugeruje jednoznacznie owoców czerwonych. Jest ciekawy i frapujący. [4]
    Piana: Tworzy się niewielka, i szybko znika. [3]
    Zapach: W zapachu dominuje cukier. A w cukru taplają się kandyzowane wiśnie. [3.5]
    Smak: Jak widzę, niemal wszyscy piszący znajdują to piwo bardzo dobrze. Dla mnie jest ono jednak przesłodzone. Chyba za dużo sacharozy. Browar na etykiecie sugeruje dużą słodycz, więc efekt jest zapewne zamierzony, szkoda jednak, że ogranicza się do stwierdzenia o użyciu pięciu gatunków słodu, a nie wymienia już jakie to były gatunki. Można się domyślać, że były to m.in. słody karmelowe, bo karmelowa słodycz dominuje. Były też pewnie słody prażone, które wniosły i ciemniejszą barwę i goryczkę w posmaku, która nie jest osiągnięta chmielem, lecz właśnie słodami, alkoholem i silnym, ale w tym piwie pasującym, dużym nagazowaniem. Sugestia wiśni w czekoladzie to też zapewne efekt nieznacznej ilości odpowiednich słodów dających czekoladowy smak.
    Ja jednak do momentu posmaku mam wrażenie jakbym pił słodką herbatę z sokiem wiśniowym. Końcówka nieco zmienia to wrażenie, ale całość jest dla mnie za mało "piwna". Owszem można by uznać Magnusa wiśniowego za piwo czysto deserowe, tylko boję się, że przez analogię do wina, można by go porównać do kiedyś popularnej Sangrii. [3]
    Wysycenie: Bardzo dobre. Co prawda źle wpływa na pianę, ale za to łagodzi słodycz. [5]
    Opakowanie: Ciekawa butelka i informacje o ekstrakcie i alkoholu to plusy. Ale minusów jest więcej. Kiepska etykieta, goły kapsel, niedbale naklejona etykieta i kontretykieta. [3]
    Uwagi: Warka do 25.08.2011 r.

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #17
      Slodycz przetworow wisniowych i migdalowy posmak pestek. Podobne do "Lubuskiego Wisniowego". Zupelnie odmienne od "Wisni w piwie" z Kormorana. Bede po nie siegal od czasu do czasu
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • TraczJanusz
        Member
        • 04-2011
        • 74

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przyjemny kolorek, jak czarna kawa połyskująca purpurą. [4.5]
        Piana: Dość gęsta i utrzymuję się praktycznie aż do ostatniego łyka. [4.5]
        Zapach: Przyjemny wiśniowo-piwny zapach, aczkolwiek trochę mi się skojarzył z tanimi winami wiśniowymi [4]
        Smak: W miarę dobre piwko, ale ja nie jestem pasjonatem wiśni. Wiśniowy smak trochę daje posmak tanich win, zmieszanych z jakimś dobrym piwem. Jak ktoś lubi wiśnie to dla niego jak znalazł to piwko, o wiele lepsze od wiśni w piwie. Można wyczuć także przyjemne akcenty chmielowe i karmelowe. [3.5]
        Wysycenie: Dobre wysycenie tak samo jak u pozostałych Magnusów które próbowałem, minimalnie zbyt wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Bez rewelacji etykietka zrobiona chyba w paintcie hahaha, ale i tak lepsza niż te komercyjne etykiety ze wszystkimi wodotryskami :P. Nie mniej jednak jak zwykle mam pretensję że nie mogę kupić Magnusa w butli 0,5! [3.5]
        Uwagi: Chyba jedno z najlepszych wiśniowych piw, jeśli nie najlepsze. Polecam dla pasjonatów wiśni, mnie jednak smakują bardziej inne Magnusy, aczkolwiek Polecam!

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • KajusAnt
          Senior
          • 02-2013
          • 347

          #19
          Całkiem sympatyczna wisienka z lekką pestkową goryczką. W nowej szacie, szkoda, że kapsel czarny.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎