Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Pyszne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #31
    Piłem tą samą warkę i faktycznie pojawiłą się silniejsza słodycz. W poprzednich słodyczy nie było wcale a piwo znacznie bardziej przypominało Twierdzowe.

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno złocisty,klarowny [4]
      Piana: początkowo gęsta z czasem dziurawieje,obkleja się na szkle,dośc trwała [4.5]
      Zapach: w miarę solidny aromat raczej słodowy,delikatna nuta chmielowa [4]
      Smak: ogólnie treściwy,bardziej słodowy,trochę za mało goryczki, [3.5]
      Wysycenie: z początku idealnie,póżniej jakby brakowało trochę gazu [4]
      Opakowanie: średnio ciekawa etykieta,brak zaw.ekstraktu,goły kapsel [3.5]
      Uwagi: Piwko z datą 08.03.2011,kupione w łódzkim "Zofmarze"

      Moja ocena: [3.825]
      mb WOS

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnoherbaciany, klarowny [4.5]
        Piana: Na początku dość gęsta i obfita, potem znika, ale w dość umiarkowanym tempie [4]
        Zapach: Intensywny słodowy + nuta owocowa. [4]
        Smak: Delitakatne, lekko aksaminte w smaku, tylko że jak dla mnie to... za słodkie. Goryczka zbut mało wyrazista, dominują nuty owocowe. [3.5]
        Wysycenie: Poprawne. [4]
        Opakowanie: Może być. Krój liter średnio pasuje do twarzy Hemingwaya. Minus za goły kapsel [3.5]
        Uwagi: Kupiony w "Whisky & Spiryt" w Katowicach. Nie zachwyciło, ale i ostatecznie nie zniechęciło do siebie. Choć wolałbym bardziej wytrwaną nutę smakową.

        Moja ocena: [3.8]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złocisty [5]
          Piana: średnio wysoka i niezbyt trwała, jednak cienka kołderka pozostaje do końca picia [3]
          Zapach: chmielowy, przyjemny, dość intensywny [4]
          Smak: chmielowo-goryczkowy i słodowy, z chlebowym posmakiem, lekki ale jednocześnie treściwy [4.5]
          Wysycenie: dosyć duże, drobne bąbelki [5]
          Opakowanie: proste graficznie, estetyczne, dedykowane dla łódzkiego sklepu Zofmar, minus za nie podanie ekstraktu [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.175]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #35
            Powyższa ocena jest z notatek, dotyczy edycji limitowanej 2010, z tego co widzę po ostatnich ocenach smak się zmienił, zmniejszyła się goryczka? Muszę spróbować na nowo żeby sprawdzić.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #36
              Mi piwo bardzo smakowało. Bardzo przyjemny zapach, im dłużej nos trzymałem w szklance tym bardziej czułęm ciasto drożdżowe
              Lekkie i świeże w smaku, jednocześnie nie rozwodnione. Lekka goryczka, nie wydało mi się zbyt słodkie. Piwo do powtórzenia i do głębszej analizy
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • krkamil
                Junior
                • 05-2011
                • 5

                #37
                Niestety - to piwo to totalna porażka. Przypalony cukier w smaku, zero goryczki, zero piany. Data ważności do 29/12

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno słomkowy, klarowne, myślałem, że będzie ciemniejsze [3.5]
                  Piana: biała, drobna, po nalaniu ok 3 cm kożuszek, po minucie warstwa cienkiej rozkrzaczonej piany na piwie [2.5]
                  Zapach: średnio intensywny, dość miły, chmielowo-słodowy [3]
                  Smak: mm, miła niespodzianka, dość pełne i treściwe, misiowate, na pierwszy rzut wyczuwam miły, orzeźwiający chmiel, przyjemna goryczka, doskonały smak zaburzają mi jedynie dość mocne słodowe akcenty w tyle języka [4.5]
                  Wysycenie: parę bąbelków mniej i byłoby super [4.5]
                  Opakowanie: dośc zlewająca się z innymi etykieta, która jednak rzuca się w oczy, firmowy kapsel [4]
                  Uwagi: Bardzo mile mnie Racibórz zaskoczył tym piwem, jest po prostu smaczne

                  Moja ocena: [3.7]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Hedin
                    Senior
                    • 02-2011
                    • 370

                    #39
                    No to wyprorokowałem jako następny, że na etykietach pojawi się "sugerowany smak - pyszne". Byłem bardzo blisko. Ktoś na forum pomelo też już wyprorokował, z tego, co pamiętam. Takie łatwo przewidywalne debilizmy chyba tylko w Polsce.

                    Comment

                    • TraczJanusz
                      Member
                      • 04-2011
                      • 74

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny, złocisty, świetlisty. [4.5]
                      Piana: Z początku nawet jest trochę. Z czasem szybko opada i za szybko znika. Ale ogólnie jest ok. [3.5]
                      Zapach: Przyjemny, "chlebowo-cukrowy" zapach z nutami chmielowymi w tle. [4.5]
                      Smak: Pyszne , trochę inne niż Raciborskie. Bardziej chlebowy smak. Czuć słód i chmiel aromatyzowany. W ustach zostaje przyjemny posmak po przełknięciu. [4.5]
                      Wysycenie: Dobrze nasycone. Może z początku minimalnie za bardzo czuć bąbelki. Ale to tylko takie moje czepianie się. Jest prawie idealnie. [4.5]
                      Opakowanie: Kolejna udana etykieta z browaru Zamkowego w klasycznym stylu PRL-u . Miałem dać 4,5 ale daje 5, bo etykieta była przyklejona niedbale, na lewą stronę się przechylała co dodało prestiżu mojej butelce. Widać że to niemal ręczna domowa robota , a nie żadna masówka. To butelka z duszą! [5]
                      Uwagi: Żaden produkt z Raciborza jeszcze mnie nie zawiódł. Tak jest i tym razem. Faktycznie Pyszne to piwo. Polecam Na Zdrowie! (Pić 1 max 2!)

                      Moja ocena: [4.425]

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #41
                        nie wiem klonem jakiego jest to piwo, ale w smaku może nie pyszne, ale smaczne. W smaku mocno słodowe,ale nie słodkie, w tle goryczka, gdzieś w tle delikatne warzywka. Kupione w Rodzince.
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • tofas
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 131

                          #42
                          Kolor złoty, widoczne lekkie zmętnienie. Piana biała, obfita, złożona z drobnych pęcherzyków, bardzo trwała. Zapach zrównoważony, niezbyt intensywny, chmielowo-słodowy. Chmiel głównie cytrusowy z ziołowymi akcentami, momentami wręcz sosnowy. Słód chlebowo-zbożowy. Dobrze wyczuwalne estry bananowe i jabłkowe. Smak, również zrównoważony, początkowo chmielowy, wyraźnie cytrusowy ale zamiast obecnej w zapachu nuty ziołowej, tu pojawia się ciekawa nuta kwiatowa. Słód, podobnie jak w zapachu, zbożowo-chlebowy. Estry bananowe i jabłkowe również obecne. W smaku, niestety wyczuwalny delikatny, śmietankowy diacetyl oraz dość wyraźna nuta stęchłej piwnicy. Co zaskoczyło mnie najbardziej, to całkowity brak goryczki. Po prostu nic! Nawet odrobinki. Piwo na tym bardzo straciło i niewątpliwie jest to jego największą wadą. Konsekwencją braku goryczki równoważącej smaki słodowe i estrowe jest odczucie sporej słodyczy co nie do końca mi pasuje. Ja osobiście do tego piwa raczej już nie wrócę.

                          Comment

                          • ufotografa
                            PiwBiz
                            • 09-2012
                            • 196

                            #43
                            Czy piwo nadal jest w sprzedaży? W Dionizosie nie ma już go ponad miesiąc, a klienci non stop o nie pytają. Proszę o informację, jeśli ktoś wie cokolwiek.
                            Last edited by ufotografa; 18-09-2012, 01:04.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #44
                              Podejrzewam, że może nie być, skoro browar wycofał się z produkcji niepasteryzowanego Twierdzowego. Pyszne to była (jest?) niepasteryzowana wersja Raciborskiego, więc możesz im w zamian takie zaproponować.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ufotografa
                                PiwBiz
                                • 09-2012
                                • 196

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Podejrzewam, że może nie być, skoro browar wycofał się z produkcji niepasteryzowanego Twierdzowego. Pyszne to była (jest?) niepasteryzowana wersja Raciborskiego, więc możesz im w zamian takie zaproponować.

                                Raciborskie i Raciborskie Niepasteryzowane zagościło u nas w pakiecie wraz z Pysznym. Wiem, że Pyszne to odpowiednik Niepasteryzowanego, ale nawet efekt libido nie działa i weź tu klientowi wytłumacz, czasem ciężko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎