Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo na miodzie gryczanym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
    O ponowie toż to szok :-) Właśnie przeglądałem cały wątek, z zamiarem w końcu spróbowania tego legendarnego "na miodzie gryczanym",[...]
    Czemu aż "legendarnego"?
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • corsano
      Senior
      • 05-2013
      • 182

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, ciemno bursztynowy, mętny. [5]
      Piana: Słaba ale gęsta, utrzymuje się dość dobrze [3.5]
      Zapach: Bardzo mocny aromat miodu [5]
      Smak: Mocno miodowy, lekkie, bardzo pijalne, wyczuwalna lekka goryczka [4.5]
      Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: Bardzo fajne. Etykieta oryginalna, ciekawa. Szkoda, że kapsel standardowy [4.5]
      Uwagi: Naprawdę rewelacyjne, pite w temperaturze 14°C

      Moja ocena: [4.6]

      Comment

      • patyczek
        Senior
        • 01-2013
        • 220

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, lekko mętny. [4]
        Piana: Niezbyt wysoka, gęsta o drobnej teksturze, beżowa, długo się utrzymuje oblepiając szkło falbankami. [4.5]
        Zapach: Wyraźny aromat naturalnego miodu. Jest nadto piernik, karmel, rodzynki, wanilia. Obecny także zaraz po otwarciu ziemisty powiew. [4]
        Smak: Słodko kwaskowy. Tu także przede wszystkim panuje miód gryczany. Wyczuwalny również ciemny słód, rodzynki, goździki. Pod koniec pojawia się nawet leciuteńka goryczka. [4.5]
        Wysycenie: Nie za wysokie, ale pasuje do gatunku. [4]
        Opakowanie: Prosty pomysł, a taki oryginalny! Mimo ograniczonej palety i niewyszukanej, dziecinnej grafiki, jedna z najfajniejszych etykiet w tym kraju. Brawo za inwencję. [5]
        Uwagi: Warka do: 19.09.2013. Wyśmienite miodowe piwo, bodaj najlepsze w tym kraju. Przede wszystkim czuć prawdziwy miód, a nie sztuczny, jak w wielu innych. Jest oczywiście słodkie, ale niby jakie ma być piwo z miodem? Na szczęście nie jest ulepkiem, i to kolejna jego zaleta. Następna to ta, że miód nie zdominował kompletnie reszty, i można dostrzec także inne smaki. I jeszcze jedno: w odróżnieniu od podobnych piw, można spokojnie opróżnić parę butelek i nie zalepić się cukrem.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          Chyba najlepsze miodowe piwo. Smak słodki, miodowy ale nie jakoś strasznie zapychający, raczej przyjemny. Jednak jak dla mnie jest zbyt słodkie i nie planuję do niego wracać (choć, jeśli będę miał ochotę na miodowe to z pewnością wybiorę "na miodzie gryczanym"), doceniam ale to nie dla mnie.

          Comment

          • krzychu_michu
            Member
            • 03-2013
            • 48

            Jak dla mnie to najlepsze piwo miodowe. O łeb przed "orkiszowym z miodem" z Kormorana. A że słodkie...A jakie ma być piwo miodowe? Kwaśne? Słone? Słodkie ale ta słodycz nie jest tak sztuczna jak w Ciechanie (woda moooocno gazowana z cukrem i jakimś tam miodem w tle), a już na pewno nie jest to ulep. Kolorek fajowy: herbaciano-rdzawy, mętny. Piana dla mnie rewelacja: pulchniutka, dość drobna, oblepiająca szkło i pozostająca dłużej niż samo piwo co rzadko się zdarza. Zapach mocno miodowy, rodzynki. Smak to samo + wyraźnie wyczuwalna goryczka, szczególnie po zakończeniu konsumpcji. Alkoholu nie czuję. Wysycenie średnio niskie, mi pasuje. Jakby tej słodyczy ciut odjąć byłoby rewelacyjnie. No i ten osadek na dnie butelki, hmmm Warka 23.05.14 ale każda butelka, którą co jakiś czas nabywam mi smakuje.

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              Właśnie mam okazje napić się tego piwa , dostałem w prezencie ...bardzo się ucieszyłem bo wiele słyszałem o tym piwie a nigdy nie miałem okazji się go napić .
              Po nalaniu , taki mętny ciemny brąz , piana całkiem obfita ...ale szybko opadła do obrączki.
              Zapach całkiem przyjemy , miodowy , kwiatowy , czuć też karmel i jakieś owoce.
              W smaku piwo jest wyraźnie miodowe , ale nie odrzuca ...nie jest mdłe , w tle wybija się taka delikatna słodowość .
              Szczerze smakuje , piję się bardzo przyjemnie .
              Powiem tylko tyle, że nie mam doświadczenia z piwami miodowymi , nie gustuję też w tych klimatach ...wcześniej piłem tylko łomże i fortunę miodową po czym mogę stwierdzić ,że piwo z Jabłonowa jest o 2 klasy wyżej Jest może na forum jakiś znawca miodowych piw i mógłby mi polecić jakieś wzorca tego gatunku ?

              Comment

              • Kipog
                Junior
                • 06-2013
                • 22

                Szakali;
                Zajrzyj na bloga BrowarnikaTomka - robił spore podsumowanie piwo miodowych.
                Ja jestem fanem taich piw i muszę powiedzieć, że jeśli idzie o ciemne piwa z miodem to:

                GRYCZANE Jabłonowa
                KORMORAN na miodzie ciemnym - chyba są najciekawsze.

                A jeśli o jasne piwa, to ciechan i chyba Orkiszowe z miodem jedne z najlepszych.

                A odnośnie narzekań że takie piwa są zbyt słodkie - poleca sobie spróbować Magnus na 4 słodach - to jest dopiero słodkość i to nie komponująca się z bazą --- dosłodzone jakby ktoś herbatę słodził 4 łyżkami cukru. A w piwie miodowym [dobrym] słodycz powinna wynikać ze słodyczy miodu - jak ktoś lubi miód to wie czym się różni taka słodkość od słodkości cukru

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, mętne z dużą ilością farfocli. [4]
                  Piana: Beżowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok. 3 minuty, następnie opada do postaci cienkiej obwódki. Pozostawia słabe ślady na ściankach szkła. [3.5]
                  Zapach: Na pierwszym planie oczywiście miód, jednak nie jest on na tyle dominujący aby zakryć resztę aromatów. Można wyczuć jeszcze słodową podstawę oraz delikatną zbożowość [4.5]
                  Smak: W odróżnieniu od Ciechana miód tutaj nie jest tak dominujący i słodki. Dodatkowo całość kontrowana jest lekką, przyjemną, zaokrągloną goryczką. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                  Opakowanie: Prawdę powiedziawszy puszka dużo bardziej mi się podoba od wersji butelkowej. Fajne matowe barwy w ciepłych tonacjach, ciekawy projekt. Zdecydowanie całość na plus. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.35]
                  Last edited by YouPeter; 03-01-2014, 20:09.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny, mętne. [4]
                    Piana: No udało się nalać nawet z małą czapą, niestety syczy i redukuje się do dziurawej firanki, ale intensywnie oblepia szkło. [4]
                    Zapach: W pierwszych chwilach czuć było rozpuszczalnik, potem już tylko miód, rzeczywiście jakby gryczany plus minimalna słodowość w tle. [3.5]
                    Smak: Dość wyraźny miód, ale nie za słodkie... no dobra - przesadziłem - jest za słodkie, ale mogło być bardziej...
                    Leciutka chlebowość i kwaskowość nie stanowi żadnej przeciwwagi dla miodowej słodyczy. Goryczki brak. [3]
                    Wysycenie: Chyba lekko przesadzone. [4]
                    Opakowanie: Estetycznie niezłe, dokładny skład, ale brak ekstraktu i: "Rozlewano w Browarze Jabłonowo Zarząd Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa" ŁOT??? [3]
                    Uwagi: Nie mój target, chociaż czepić nie ma się czego. Zaliczone.

                    Moja ocena: [3.375]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • morbit
                      Member
                      • 09-2008
                      • 56

                      To jest spółka komandytowa w której komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zwykle coś takiego się robiło ze względów podatkowych.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        I nadal się robi, vide Ursa. Widać to w KRS.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • DonCarlo
                          Member
                          • 02-2014
                          • 55

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnobursztynowe lub jasnobrązowe, bardzo ładne [5]
                          Piana: gęsta, drobnopęcherzykowa, dobrze oblepia szkło, dlugo utrzymuje się cienką warstwą [4.5]
                          Zapach: dość intensywnie miodowy, wydaje się niezbyt złożony [3.5]
                          Smak: słodkie, treściwe, praktycznie niewyczuwalna goryczka, ale jak dla mnie broni się w tej formie [4.5]
                          Wysycenie: średnie, odpowiednie [5]
                          Opakowanie: ładny, firmowy kapsel, estetyczna etykieta, nie ma się do czego przyczepić [4.5]
                          Uwagi: Nie przepadam za piwem miodowym, ale to pije się z przyjemnością. Z pewnością również dobra propozycja dla kobiet czy też generalnie osób, które nie lubią standardowego piwa

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • Marcin66
                            Junior
                            • 07-2010
                            • 17

                            Gryczane

                            Witam.
                            Jabłonowo podobno ma wypuścić do sprzedaży piwo Gryczane - czyli raczej bez dodatku miodu. Może być ciekawe, ale jeszcze nikt nie widział ani etykiety, ani piwa.
                            Sądząc po jakości piwa Na Midzie gryczanym - może to być całkiem dobry strzał. Na Miodzie jest dla wielu za słodkie - dla mnie również - choć jet to na prawdę dobre piwo.
                            Czekam z niecierpliwością na tą nowość.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Trochę przypomina wodę, która zostaje po malowaniu farbami plakatowymi. [4.5]
                              Piana: Nieprzesadnie wysoka, ale zbita, gęsta i trwała. [4]
                              Zapach: Slodki, miodowy, nie chemiczny. [4]
                              Smak: W kategorii piw miodowych moje ulubione piwo (i chyba jedyne, które zdarza mi się wypić). Jest słodko, miodowo, ale jednocześnie piwo nie zalepia ust słodyczą. Jest gęste, treściwe, a miód sprawia wrażenie prawdziwego - to rozumiem! [4.5]
                              Wysycenie: Takie jak być powinno. Chyba. [5]
                              Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, informacji sporo, skład w miarę dokładny. [4.5]
                              Uwagi: Uważam, że to najlepsze piwo miodowe w naszym kraju.

                              Moja ocena: [4.3]

                              Comment

                              • michael50
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 325

                                Dla mnie trochę za słodkie, ale zgodzę się z opiniami poprzedników, że miód bardzo dobrze komponuje się z całą resztą. Wypiłem bez skrzywienia się, choć też bez jakichś wielkich zachwytów. Delikatne i w miarę ładnie zbalansowane piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎