Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo na miodzie gryczanym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kostas
    Senior
    • 08-2014
    • 212

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, herbaciany [5]
    Piana: Niezbyt obfita, szybko opada do małej koronki. Ładnie oblepia szkło, za to + [4]
    Zapach: Wyczuwalny naturalny miód, 0 sztuczności w zapachu, "Atak miodu" niczym po otwarciu słoika z prawdziwym miodem. Super [5]
    Smak: Miód, miód i jeszcze raz miód. Niczym rozcieńczony miód w ciepłej wodzie.. Ambrozja [5]
    Wysycenie: Idealnie zbalansowane, piwo gładko i przyjemnie wchodzi [5]
    Opakowanie: Miłe dla oka, rzeczywiście śmiało można je porównać do babcinych wek. Na pewno oryginalne, i za to duży + [5]
    Uwagi: Idealne piwo miodowe. W kategorii piwo miodowe lepszego chyba nie dane było mi pić.

    Moja ocena: [4.9]
    Browar Domowy El Greco na Facebooku

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło ciemny, ładny rubinowy kolor, leciutko mętnawe. [4.5]
      Piana: Początkowo ładna, wysoka, bardzo zbita i drobna, ale szybko się redukuje do obrączki z paroma plamkami. [4]
      Zapach: Ładnie miodowy aromat, nie przegięty, słodki, ale nie nudny, do tego lekka słodowość wyczuwalna, dobrze uzupełnia aromat. Jakby był intensywniejszy odrobinę to byłoby jeszcze lepiej. [4]
      Smak: Świetne, miód bardzo "czysty", naturalny, jest wyraźny i dominujący, ale nie "buchający", idealnie się zaznacza. Przyjemna słodycz, nie zalepiająca, chociaż piwo jest gęste to niesamowicie pijalne. Zbożowa słodowość, trochę kojarzy mi się z prażonymi ziarnami pszenicy w miodzie, takie co się zalewa mlekiem. Minimalna goryczka. Bardzo smaczne. [4.5]
      Wysycenie: Średnie do niskiego, pasuje. [5]
      Opakowanie: Jak dla mnie ok, manufakturowe etykiety mi pasują. [5]
      Uwagi: Tak jak mój kolega powiedział, że po spróbowaniu somersby uznał, że żadne jabłko na świecie nie jest tak jabłkowe jak ten "napój piwny", tak często można się spotkać w piwach na miodzie z tym, że tym miodem dostaje się w pysk po spróbowaniu. W tym piwie wszystko gra i nie jest przesadzone.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • michalaniol
        Junior
        • 10-2014
        • 3

        Witam,
        jakis czas temu kumpel poczestowal mnie opisywanym piwem.szczerze bylo to moje pierwsze piwo miodowe jakie pilem. Poczatkowo bylem raczej sceptycznie nastawiony do tego typu wynalazkow , gdyz normalnie stawiam na gorzkie piwa. Teraz absolutnie nie dziwi mnie wysoka ocena i niezle recenzje. Czy znacie piwo miodowe rownie dobre jak to (badz lepsze) dla porownania?
        Pozrawiam.

        Comment

        • Jasiek77
          Senior
          • 03-2014
          • 107

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalaniol Wyświetlenie odpowiedzi
          Witam,
          jakis czas temu kumpel poczestowal mnie opisywanym piwem.szczerze bylo to moje pierwsze piwo miodowe jakie pilem. Poczatkowo bylem raczej sceptycznie nastawiony do tego typu wynalazkow , gdyz normalnie stawiam na gorzkie piwa. Teraz absolutnie nie dziwi mnie wysoka ocena i niezle recenzje. Czy znacie piwo miodowe rownie dobre jak to (badz lepsze) dla porownania?
          Pozrawiam.
          Mój ranking: 1. Kormoran Miodne, 2. Jabłonowo - na miodzie gryczanym, potem....... długo długo nic. W zasadzie z miodowych piję tylko te dwa, zdecydowanie preferując Kormorana.
          Johnny Bonnano

          Comment

          • michalaniol
            Junior
            • 10-2014
            • 3

            Dzieki wielkie, nie mialem jeszcze okazji sprobowac polecanego Kormorana. Musze nadrobic zaleglosci.

            Comment

            • krzychu_michu
              Member
              • 03-2013
              • 48

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jasiek77 Wyświetlenie odpowiedzi
              Mój ranking: 1. Kormoran Miodne, 2. Jabłonowo - na miodzie gryczanym, potem....... długo długo nic. W zasadzie z miodowych piję tylko te dwa, zdecydowanie preferując Kormorana.
              Poleciłbym jeszcze "orkiszowe z miodem" od Kormorana. A tytułowe piwko z Jabłonowa trzyma poziom. Można pić i pić. Dziwne ale dotąd nie próbowałem "miodnego". Trzeba będzie sprawdzić.

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Średnio intensywny brąz,mętne. [4]
                Piana: Ładna,beżowa,drobno i średnioziarnista,fajnie oblepia szkło,pozostaje do końca jako okazały kożuszek. [4.5]
                Zapach: Miodu gryczanego,słodu i lekko karmelu. [3.5]
                Smak: Miodu,słodu do tego lekka chmielowa goryczka. Momentami pojawia się znikoma metaliczność. Piwo słodkawe,ale nie z rodzaju chemicznych ulepków. [4]
                Wysycenie: Na początku ładny,później niewidoczny z powodu zmętnienia. [3]
                Opakowanie: Brązowa butelka o pojemności 500ml,etykiety przypominające nalepki na domowe przetwory,pisane kulfonami w pośpiechu na kolanie- oryginalne,ale nie w moim stylu. Na etykietach mamy informacje o składzie,ale bez ekstraktu. Kapsel firmowy,wzór jeden z kilku jaki mają w Jabłonowie. [3]
                Uwagi: Partia z datą 18.03.2015,wypite 15.11'14. Smaczny ciemniak miodowy,na pewno jedno z ciekawszych propozycji jeśli chodzi o piwa miodowe. Nie jest zapychające,pije się gładko i przyjemnie.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • Limek
                  Junior
                  • 06-2014
                  • 1

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Lekkie zmętnienie, brunatno-burgundowe. [4]
                  Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt duża i szybko się redukuje [3.5]
                  Zapach: Słod, miód i nieco karmelu. [4]
                  Smak: Przeważający i dominujący smak miodu, gdzieś w tle wyczuwalne aromaty słodowe z niską goryczką, nieco zbyt mdłe [4]
                  Wysycenie: średnie [4]
                  Opakowanie: Etykieta w trendzie na "slow food", domowe wyroby itp. średnio do mnie przemawia. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • palaj
                    Member
                    • 12-2013
                    • 36

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor miodowy [4]
                    Piana: Gęsta,wysoka,smaczna a potem się redukuje ale jest trochę do końca. [4]
                    Zapach: Miód gryczany. [4.5]
                    Smak: Bardzo smaczne piwo miodowe,tak powinno smakować piwo miodowe. [4]
                    Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Kojarzy się wybitnie z piwem rzemieślniczym. [4]
                    Uwagi: Zrobiło na mnie pozytywne wrażenie podobnie jak miodne z Kormorana parę lat temu.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • melor
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 364

                      aromat: miód
                      piana: mała
                      kolor: miedziany. Na początku klarowny, ale po ostatnim nalaniu z osadem z dna butelki - całkowicie mętne.
                      opakowanie: nie podoba mi się etykieta
                      smak: miodowy. Poza tym niewiele się tu dzieje. Nie czuję żadnych akcentów piwnych typu goryczka. To zwykły lager z dodatkiem miodu. Wysokie nasycenie. Miód nie jest intensywny. Piwo nie jest za słodkie, ale przydałaby się tu goryczka!
                      Szybko się pije. Jest dobre, ale brakuje goryczki i pełni :/ Jest trochę rozwodnione. Daleko w tyle za np. Miodnym.
                      6/10

                      Comment

                      • klucha710
                        Member
                        • 05-2016
                        • 35

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowe, opalizujące. [5]
                        Piana: Piana beżowa, gęsta, średnipęcherzykowa, obecny całkiem niezły lacing - piana utrzymuje się. [5]
                        Zapach: Na pierwszym planie fala miodowa wraz z diacetylem, ale mimo wszystko ładnie się to komponuje. Wyczuwalna słodkość miodowa w zapachu oraz delikatna słodowość. Niestety wszystkiemu towarzyszy żelazo, co prawda niewielkie, ale jest. Ten miód nieco pokrywa całość swoim aromatem, ale osobiście lubię takie intensywne, a zarazem wyraziste zapachy. [4]
                        Smak: W smaku rzecz jasna miód - a konkretnie miodowa słodycz i to bardzo wyraźna. Przeważnie piwa miodowe mają to do siebie, że po połowie butelki miód jakby zanikał uchylając dziwną sztuczną gorycz, tutaj natomiast jest inaczej. Miód towarzyszy do samego końca. Dobrym tłem dla miodu jest słodowa karmelowość od ciemniejszych słodów wraz z bardzo delikatną palonością. Całość komponuje się w ciemny, palony słodki smak piwa. [5]
                        Wysycenie: Średnie, bez rzucania się na język. Piwo bardzo treściwe. [5]
                        Opakowanie: Etykieta ładna, ale z okrojonymi danymi na temat piwa. [3.5]
                        Uwagi: Dobre piwo na zimowe wieczory, kiedy to człowiek pragnie czegoś cięższego słodkiego do dumania i rozmyślania.

                        Moja ocena: [4.575]
                        Attached Files
                        Last edited by klucha710; 05-08-2016, 11:27. Powód: Fotka

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          Co jakiś czas wracam do Miodowego i za każdym razem - mimo pewnych delikatnych wahań formy, stwierdzam, że to smaczne, konretne, dobrze zbilansowane piwo, które można pić z przyjemnością. Jabłonowo czasem wypuści na rynek jakiegoś babola, ale tutaj, uważam, trzyma równy i niezmienny od kilku lat poziom. Miodowe mi bardzo smakuje, chyba przede wszystkim dzięki temu, że z jednej strony jest w smaku w miarę naturalny miód, który nie zalepia ust słodyczą (jak np. miodowa Łomża), a z drugiej wydaje się, że podbudowa piwa bazowego również jest rzetelna, nie czuć tu wodnistości. Piwo pozostaje pełne w smaku do samego końca. Może brak tu delikatnego skontrowania goryczką, ale ogólnie śmiało moge polecić te Miodowe każdemu.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piwo ma kolor brunatno-bursztynowy z lekkim zmętnieniem. [4]
                            Piana: Piana średniopęcherzykowa, dość szybko opada pozostawiając na kuflu okrąg. [3]
                            Zapach: Czuć miód gryczany, nuty słodowe i karmel. Dokładnie tak powinno pachnieć piwo miodowe. [5]
                            Smak: Smak miodu, słodu i lekka goryczka. Wspaniale gasi pragnienie w gorące dni. [4.5]
                            Wysycenie: Na początku mocne, ale szybko przechodzi w niskie - niemalże nie wyczuwalne. [3]
                            Opakowanie: Opakowanie dość proste, słoik miodu z napisami i oznaczeniami nagród. Dwa kolory, czerń i beż - które jednak wyróżniają ten produkt na półce. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.4]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎