Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo na miodzie gryczanym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobre
    W Jabłonowie zdają sobie z tego sprawę, więc aby zmienić wizerunek, wypuszczają na rynek nowe piwa.
    Coś w tym jest z tą "legendą browaru", bo ja też się długo broniłem. Za to teraz chętnie sięgam po piwa z Jabłonowa. Duuuuży krok naprzód uczynił ten browar.
    Tym bardziej doceniam, że wiele innych naszych browarów nie trzyma poziomu.

    Comment

    • crocco
      Senior
      • 12-2010
      • 590

      #62
      A mi smakuje,choć Czarne miodowe i Ciechana miodowego cenię bardziej.Zonie za to podeszło .

      Comment

      • Marcin66
        Junior
        • 07-2010
        • 17

        #63
        Piwo na miodzie gryczanym - Jabłonowo

        Piwo rewelacyjne.
        Kto nie próbował niech żałuje.
        Chyba najlepsze piwo jakie piłem, z piw smakowych.
        Ciekawe, że browar który do tej pory nic ciekawego nie wyprodukował teraz jest wg mnie i moich przyjaciół na pierwszym miejscu w piwach na miodzie.
        Może to to, że jest to piwo na miodzie gryczanym?
        Chyba inni robią tylko na zwykłym.
        A ten delikatny posmak goryczki z miodu miesza się z goryczką piwa - i to jest ok!!!!.

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #64
          w końcu wypiłem. niezłe, szczególnie jak na jabłonowskie, ale w tej kategorii zdecydowanie wolę miodne z kormorana, które jest mniej słodkie, ale i tak słodkie na tyle, żebym po jednym miał dość. smak miodu gryczanego w tym piwie nie do końca odpowiada smakowi miodu gryczanego, jaki znam ze słoika z pszczółką, no ale miód to nie cukier rafinowany. ogólnie daje radę.
          veni, emi, bibi

          Comment

          • sinus54
            Junior
            • 02-2010
            • 27

            #65
            a ja podkreslam, ze moje nastawienie do jablonowa po tym piwie sie diametralnie zmienilo - najpierw nowy belfast ( wreszcie moge wypic 2 i nie spedzic reszty dnia w stanie zmulenia) potem tradycyjne a teraz to gryczane.
            Jedyny problem jest taki, ze od kilku tygodni nigdzie go nie moge znalezc na ursynowie - prosilem forumowiczow o jakas porade, ale cisza....
            Mam nadzieje, ze sie nie wycofali z jego produkcji..?

            Comment

            • crocco
              Senior
              • 12-2010
              • 590

              #66
              I podobno nie będzie go jeszcze przez kilka tygodni.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #67
                Na Broniewskiego/Rudnickiego jest, przynajmniej wczoraj był
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • fuliano
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1825

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na Broniewskiego/Rudnickiego jest, przynajmniej wczoraj był
                  z tydzień temu też właśnie go tam widziałem

                  Comment

                  • sinus54
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 27

                    #69
                    dzieki

                    daleko ode mnie ale sprobuje
                    w moim sklepiku powiedzieli ze kolejna partia bedzie pod koniec marca

                    Comment

                    • robert19r20
                      Member
                      • 10-2010
                      • 78

                      #70
                      wczoraj zakupiłem w małym sklepiku w Chorzowie po 4,60 recenzje widzę ma bardzo dobre po weekendzie napiszę moje przemyślenia.

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #71
                        I co? Łykend już minął...
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • robert19r20
                          Member
                          • 10-2010
                          • 78

                          #72
                          minął a jakże, znowu za szybko lecz dzięki wspaniałemu meczowi mojej drużyny (R) - było warto

                          co do piwa
                          Kolor: Brązowy, mętny. Bardzo ładny a nie jasno żółty jak np. Łomża
                          Piana: Bardzo ładna, utrzymująca się do końca, dawno nie widziałem tak świetnej piany.
                          Zapach: Słodkawy, przyjemy.
                          Smak: Bardzo dobry, nie za słodki, zaskakujący.

                          Bardzo dobre piwo miodowe!

                          Comment

                          • Myszon007
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 1208

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robert19r20 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Brązowy, mętny. Bardzo ładny a nie jasno żółty jak np. Łomża
                            Trudno żeby ciemne piwo miało jasnożółtą barwę

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robert19r20 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Smak: Bardzo dobry, nie za słodki, zaskakujący.
                            To może jeszcze opisz, co Cię tak zaskoczyło?
                            ♪♫

                            Comment

                            • samosia
                              Junior
                              • 02-2011
                              • 14

                              #74
                              gryczane na miodzie

                              Ciekawostka z Jabłonowa!! Barwa jest bardzo ładna, ale jak ją ocenic? mi się podoba - jest wytątkowa, nie za ciemna...mało jest takich na rynku. Piwo jest lekko mętne, to może świadczyc o faktycznie długim leżakowaniu.
                              Piana gęsta, drobnopęcherzykowa, utrzymywała sie długo.
                              Smak był wyjątkowy, zaskoczył mnie...wyraźnie czuć grykę (także w zapachu),przy czym jest subtelna nie nachalna...nie tak odpychająca jak w kaszy grycznej. Piwo nie jest ulepkiem, ale mogłoby byc mniej słodkie, przy czym od razu czuc że dodali miód naturalny bo sztuczny od razu odrzuca mnie w zapachu.
                              Hmmm etykieta? No własnie i tu jestem mega zaskoczona bo mi sie bardzo podoba, jest zupełnie inna - odręczne pismo, przejrzysta i bez nadmiernej przesady w reklamowym ble ble ble. Po prostu sedno informacji. Aha i chyba krawatka jest inna bo napisane jest manufaktura piwna a wczesniej pisaliście cos o jakiś organicznych stempelkach?
                              Generalnie poza tą ciut za mocną słodycza dla mnie bomba!!!Nie spodziewalam się

                              Comment

                              • forra6
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 413

                                #75
                                Po długiej przerwie zakupiłem 2 butelki z nowej partii, za nieco ponad 5zł/szt. Piwo smakowało znakomicie, podobnie jak dawna 1 warka. Może nieco za słaba piana i zbyt małe nasycenie, jednak w smaku nie ma na dzień dzisiejszy równego sobie miodowego - nie jest ani sztuczny, ani ulipowaty jak wiadomo które miodowe, doskonały balns między słodyczą a goryczą Piwo zdecydowanie do powtórzenie, choć życzyłbym sobie kupować go w atrakcyjniejszej cenie.
                                Don't trust nobody, It will cost you much too much
                                Beware of the dagger, It caress you at first touch
                                O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎