Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo na miodzie gryczanym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dariobeer
    Senior
    • 03-2008
    • 213

    Brak oznaczenia na kontretykiecie,czy butelka jest z kaucją czy bez.W sklepie,gdzie kupowałem kaucja nie była pobierana.
    www.birofilistyka.jimdo.com

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      Butelka jest typowa ŻGB lub CP i zwrócić ją nietrudno (szczególnie po odmoczeniu etykiet). Sklepy specjalistyczne (np. Piwonia, Rodzinka bis, Zofmar) normalnie przyjmują także z etykietą, gorzej jest w marketach.

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        Oki dzięki bardzo - przy najbliższej okazji postaram się oddać ją w sklepie specjalistycznym

        Pozdrawiam
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • jarekb11
          Member
          • 06-2012
          • 46

          Piwo bardzo mi zasmakowało.Najlepsze jakie piłem (niestety u mnie trudno dostępne) na pewno jeśli tylko podejdę , będę do niego wracał.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            wersję beczkową można dostać w Browarmii, smakuje wybornie
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              Mi smakuje, ale ocena wg. mnie jest niższa od średniej.

              Lubię miód, również gryczany. To piwo jest jednak za słodkie i zbyt alkoholowe. Ciechan jest lżejszy, mocna słodkość mniej w nim razi. Myślę, że ciut mniej słodkości i trochę goryczki zdecydowanie lepiej by współpracowało z słodko-szorstkim smakiem miodu gryczanego.
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • robert2
                Member
                • 08-2011
                • 87

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brązowy,lekko mętne-naprawdę ładny [4.5]
                Piana: Beżowa,mała,nietrwała,szybko znikła [3.5]
                Zapach: Rewelacja-delikatny,miodowy [5]
                Smak: Tak jak zapach-rewelacja;lekka goryczka przeplata się z naturalnymi smakami miodowymi [5]
                Wysycenie: Troszkę za duże ale nie przeszkadza [4]
                Opakowanie: ogólnie może być [4]
                Uwagi: Piwo po które naprawdę warto sięgnąć-jedno z lepszych miodowych dla mnie jakie piłem

                Moja ocena: [4.725]

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  To piwo wróciło mi wiarę w piwa miodowe. Piękny kolor gryczanego miodu + mętność. Szybko opadająca, oblepiająca piana i b. słabe wysycenie. W smaku prawdziwy, ale nie nachalny miód gryczany i delikatna goryczka. Podchodziłem do niego jak pies do jeża ponieważ nie lubię miodu i piw z nim w środku. Przekonała mnie pani w Żabce, która widząc moje wahanie stwierdziła :" trzeba próbować"... I miała rację...Nie tylko w kwestii piwa gryczanego, ale tak ogólnie. Trzeba próbować....
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny bursztyn, mętny [4]
                    Piana: piana po nalaniu dość wysoka, nietrwała, szybko opada, pozostawia niewielki ślad na szkle [3]
                    Zapach: średniointensywny, miodowy, przyjemny [4]
                    Smak: miodowy, nie przesłodzony, z lekką goryczką wyczuwalną pod koniec picia. [4]
                    Wysycenie: idealne [5]
                    Opakowanie: ładna prosta etykieta, na kontrze podany skład, brak info o ekstrakcie, kapsel przeciętny [4]
                    Uwagi: Dobre piwo kupione za niecałe 5zł. Nie przepadam za piwami miodowymi ale to mi smakowało.

                    Moja ocena: [3.9]
                    Last edited by yaro74; 04-01-2013, 20:28.

                    Comment

                    • InPivoVeritas
                      Member
                      • 02-2013
                      • 43

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn wymieszany z brązem. MĘtnoŚĆ dodaje barwie wiele uroku. [5]
                      Piana: Niska, znika natychmiast. Ten element mnie zawiÓdł [3]
                      Zapach: PiĘkna woń miodu grycznego i miodów jasnych. [5]
                      Smak: Wyraźny i bardzo "naturalny" smak miodu gryczanego oraz miodów jasnych. Finisz w postaci rÓwnowaŻącej goryczki. Po ogrzaniu gryczany charakter staje siĘ wyraŹniejszy, ale piwo traci trochĘ na rÓwnowadze. [4]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, nie zaszkodziŁoby większe. Ostataecznie jednak nie przeszkadza. [4]
                      Opakowanie: Całkiem ładne, podkreślona naturalność piwa. Minus za brak ekstraktu oraz zagiĘcia na kontretykiecie. [4]
                      Uwagi: Bardzo dobre piwo miodowe. Smak miodu bardzo wyraźny, ale czuć pod tym piwo. Dobrze zbalansowany smak i boski zapach!

                      Moja ocena: [4.3]
                      Kiedyś stworzę sobie własne piwo. Z dz***ami i blackjackiem!

                      Lubię piwo i bobo-fruty.

                      Comment

                      • Magnuss
                        Junior
                        • 05-2013
                        • 5

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, ciemny bursztyn. [4.5]
                        Piana: Gęsta, niska, szybko (od razu) opada. [2.5]
                        Zapach: Na pierwszym planie czuć delikatny miód. [4.5]
                        Smak: Jak w zapachu czuć miód gryczany, naprawdę przyjemny. Jest odczuwalna również nuta goryczy. [4.5]
                        Wysycenie: Dla tego piwa odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Oryginalna etykieta informuje nas o miodowym smaku tego piwa. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.275]

                        Comment

                        • beerek62
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 1039

                          Ostatnio kupiłem sobie takie piwko żeby spokojnie wypić przy grilu, ale niestety, nie dane mi było. Po otwarciu już kolor mi się nie podobał, więc spróbowałem. KWAS, kwas i jeszcze raz kwas. Całe piwo poszło oczywiście w zlew. Przy następnej bytności w sklepie zwrócilismy uwagę właścicielowi, który spróbował innego Jabłonowa i stwierdził to samo - kwasior. Data ważności do października 2013 r.
                          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                          Comment

                          • Rockstar
                            Junior
                            • 05-2013
                            • 4

                            To samo spostrzeżenie. Wczoraj piłem. Albo w zasadzie usiłowałem wypić. Jako, że to było jedno z moich ulubionych piw miodowych, to tym większy był szok, gdy poczułem ten kwas. Porażka, nie wiem co oni zrobili, ale powinni ludziom zwracać wydane pieniądze. Piwo kompletnie NIEPIJALNE!
                            Last edited by Rockstar; 22-06-2013, 08:17.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9741

                              Wczoraj całkiem przypadkowo wypiłem to piwo. Nie zmóżdżałem się, nie mlaskałem, nie zastanawiałem się... po prostu wypiłem. O-rzesz-ku... legularny ulep im wyszedł... Szkoda!

                              Comment

                              • amigo007
                                Senior
                                • 02-2008
                                • 252

                                O ponowie toż to szok :-) Właśnie przeglądałem cały wątek, z zamiarem w końcu spróbowania tego legendarnego "na miodzie gryczanym", a tu widzę chyba wypuścili zepsutą warkę. Jakie daty ważności miały wasze zepsute egzemplarze? Tylko po dacie ważności można rozpoznać konkretną felerną partię? Tylko te z datą październik 2013 są felerne? Czy może na trefność partii może mieć wpływ złe przechowywanie w sklepie?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎