Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Ciemny (aromatyzowany)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #46
    I tak wykuwa się na naszych oczach nowa kategoria sensoryczna "na fejsbuku powiedzieli"

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #47
      Taki kanał komunikacji wybrali, to co ja poradzę?
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • ElDesmadre
        Senior
        • 05-2010
        • 155

        #48
        Moje trzy skojarzenia w trakcie kosztowania tego piwa:
        1. Zapach bombonierki z czekoladkami z nadzieniem, i to takiej zbyt taniej żeby nią można nawet rozważyć zapewnienie sobie przychylności jakiejś urzędniczki
        2. Woń sproszkowanego, taniego cappuccino, która wyziera z puszki z owym prochem zaraz po jej otwarciu
        3. Karmi Poema Di Caffe

        Zobaczymy jak piwo będzie smakować po zmianie receptury.
        http://thebeervault.blogspot.com

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12248

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
          Taki kanał komunikacji wybrali, to co ja poradzę?
          Ciekawe, czy jakby zamiast piwa produkowali samochody, to czy z tak radosną wiadomością dzieliliby się tylko na fejsbuku...

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            #50
            Browar wyjaśnia sprawę tego piwa: http://www.youtube.com/watch?v=9ScKg50Vh_Y

            Z wypowiedzi przedstawiciela browaru wynika, że Kormoran Ciemny zostanie zastąpiony dwoma markami: klasyczne lekkie piwo ciemne bez obcych dodatków i piwo ciemne z dodatkiem aromatów czekoladowych. Czekamy!
            ♪♫

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz, pod światło przebłyskuje czerwienią. Bardzo ładny. [5]
              Piana: Niezbyt wysoka, opada do nieszczelnej kołderki i mizernie osadza się na ściankach. [3]
              Zapach: Sztuczna, chemiczna czekolada w pełnej krasie. Kojarzy mi się z tanimi syropami do lodów. Pod spodem wyczuwalna wanilia. Żadnych aromatów, jakich spodziewałbym się po piwie ciemnym, nie wyczuwam.
              Do napitku w stylu Karmi może by to pasowało, ale nie do czegoś, co ma na etykiecie "Ciemny". [1.5]
              Smak: Potężna porcja aromatu, wskutek którego piwo smakuje czekoladą i wanilią. W tle dają się wyczuć lekkie posmaczki palone i ciemne, które byłyby fajne, gdyby nie ten psujący wszystko aromat. [2]
              Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
              Opakowanie: Z pomysłem, dopracowana. Dobrze, że to kolejna, na której pojawia się kormoran, od którego browar wziął nazwę. [4]
              Uwagi: Mogło być bardzo fajne, niskoodfermentowane piwo, ale coś się zepsuło podczas procesu produkcyjnego i ktoś podjął fatalna decyzję, żeby zatuszować to aromatem. Fatalny pomysł jednego z moich ulubionych browarów. Mam nadzieję, że kolejne warki będą normalne, ale teraz niestety browarowi należy się kiepska ocena.

              Moja ocena: [2.225]

              Comment

              • Fala
                Senior
                • 07-2004
                • 671

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne, ale nie brązowe. Pod światło ... rubinowe, w Czechach takie piwa mają w nazwie Granat. [4.5]
                Piana: Początkowo ładna, obfita, ale szybko opada i prawie nie ma po niej śladu. [3.5]
                Zapach: Intensywny, ale nie ... piwny. Kawa, karmel ... coś jak by krówkowy lub toffi. [3.5]
                Smak: Czekolada i goryczka, ale nie wiem, czy nie pochodząca z ... przypalonej czekolady. Wodniste. [3]
                Wysycenie: Niewielkie, zdecydowanie za słabe [3]
                Opakowanie: Ładna etykieta. To najlepsza część składowa piwa, niestety. [5]
                Uwagi: Sama etykieta nie spowoduje, że piwo przyjmie się na rynku. Więcej go nie kupię, tym bardziej, że cena za takie ... piwo(?) zdecydowanie za wysoka.

                Moja ocena: [3.4]
                Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                Admin ma zawsze rację

                PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny, pod światło wiśniowy [5]
                  Piana: Wysoka, beżowa, średnioziarnista, opada umiarkowanie szybko, trochę oblepia szkło. Firanka obecna do końca, trochę dziurawa ale jest. [4]
                  Zapach: Przede wszystkim toffi, spod którego ciężko wyłapać coś innego. Po ogrzaniu pojawiła się kawa i karmel. [3.5]
                  Smak: Wbrew temu co zapowiadał zapach, nie jest to kolejny ulepek. W smaku trochę ciemnego słodu, paloności i toffi do tego gdzieś z boku gorzka czekolada (ale jakaś chu.. tzn. słaba), kawa i wcale nie taka lekka palona goryczka. Bez problemu wypijalne ale zbyt wodniste. W posmaku aromat gorzkiej czekolady i kawy. W drugiej połowie zaczął mnie drażnić aromat sztucznej gorzkiej czekolady. [3]
                  Wysycenie: Średniowysokie, do końca wystarczające. [4.5]
                  Opakowanie: Flaszka jak z Konstancina i Ciechana, bardzo ładna etykieta z wizerunkiem kormorana, firmowy kapsel, pełne info [5]
                  Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                  Data ważności: 21.04.2011
                  Soundtrack: "Fear Of A Blank Planet" by Porcupine Tree

                  Moja ocena: [3.55]
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • Hedin
                    Senior
                    • 02-2011
                    • 370

                    #54
                    Nie wiem jak obecnie, ale jak piłem go jakoś w lutym lub w marcu, to faktycznie można było go zaliczyć do rozczarowań roku, jak to już użytkownik Zgoda zasugerował, zaliczyć go można do rozczarowań roku. W 4 osoby nie daliśmy rady wypić tego paskudztwa.

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, miedziany, klarowny [4]
                      Piana: Beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy, w małej warstwie trzymała się do końca. [4]
                      Zapach: Słodowy, głównie karmelowy z dodatkiem nut palonych, kawowych [4]
                      Smak: Karmel, kontra słody palone, nuta kawy, czekolady, oszczędna goryczka z czasem wyłazi. [4]
                      Wysycenie: Wysoka, podbija wrażenia na języku. [4.5]
                      Opakowanie: Akuratne do stylu, bardzo czytelne. [4]
                      Uwagi: Kupione w wyprzedaży na 4 dni przed upływem terminu.

                      Moja ocena: [4.025]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎