Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne Niskopasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, klarowne, jak dla mnie akuratny [5]
    Piana: po nalaniu dość obfita, opada powoli ale konkretnie, nie osadza się na szkle, drobniutka [2.5]
    Zapach: średnio intensywny, dość miły, czuć świeżość, i lekki zapach chmielu rosnącego wśród kwiatowych pól (naprawdę czuję lekko kwiatowy zapach) [3.5]
    Smak: doskonały chmielowy smak wypijający się zdecydowanie na pierwszy plan, następnie równie mocna goryczka - uwielbiam takie mocne nachmielenie, do pełni szczęścia brakuje mi jednak zdecydowanej pełności [4]
    Wysycenie: za duże, na dłuższą metę przeszkadza, bąbelki a mocno pracują na języku [3.5]
    Opakowanie: bez zarzutu, bączek, etykieta jak dla mnie ok, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: nie ukrywam, że to nisko pasteryzowane bardziej mi pasuje od pozostałych wersji, na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz

    Moja ocena: [3.75]
    Attached Files
    Last edited by becik; 26-03-2011, 22:10.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • chitos
      Senior
      • 02-2009
      • 195

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny. [5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się warstewka na piwie. [3.5]
      Zapach: Delikatnie chmielowy oraz "piwniczny" [3]
      Smak: Zrównoważony. Pojawia się dominujący słód, słabsza goryczka oraz chmiel. Trochę wyższa goryczka w tym piwie na pewno by nie zaszkodziła. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Charakterystyczne, trudne do pomylenia się z innym. Większość danych podana. [5]
      Uwagi: Jak dla mnie piwo jest lepsze od czerwonego Noteckiego.

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        #18
        Moje ulubione piwo Polskie.

        1. Goryczkowe. I to nie tępo, tylko tyci w stylu angielskim - z opóźnieniem i intensywnie.
        2. Mocne w smaku. Oprócz goryczki wyraźna jest słodowość idealnie skomponowana z resztą smaku, nie za słodka (jak w przypadku wielu czeskich piw) i nie za bardzo sucha (jak w przypadku np. Perły)
        3. Własny, firmowy posmaczek. Przypomina mi niektóre piwa świąteczne z Niemiec.
        4. Zapach. Delikatny, oddaje charakter smaku.
        5. Świetna piana. Nie za wysoka, zawsze identycznie się pieni niezależnie od tego jak się leje, bardzo gęsta i trwała.
        6. Niska cena. Niska nawet biorąc pod uwagę pojemność.
        7. Poręczny, zwrotny bączek.
        8. Estetyczna etykieta.
        9. Bardzo dobra dystrybucja. Przynajmniej w Łodzi.

        Czego chcieć więcej?
        Last edited by coldfire; 02-07-2011, 20:48.
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #19
          coldfire, a udało Ci się je kupić ostatnio? We Wrocku nie widziałem go już tak dawno, że zacząłem podejrzewać że wycofano je z produkcji.

          Comment

          • mota
            Junior
            • 04-2011
            • 9

            #20
            A ja dzisiaj Noteckie Niepasteryzowane znalazłem w Zabrzańskim hipermarkecie sieci real,- w cenie 1,69 PLN. Cena zadowalająca Skoro więc pojawiło się w moim mieście, śmiem przypuszczać, że i w innych sklepach tej sieci powinno być dostępne. To chyba takie nieco inne od dotychczasowego podejście nowego właściciela browaru w Czarnkowie. Mam tylko nadzieję, że zmiana właściciela browaru i rozszerzenie kanału dystrybucji na smak wpływu mieć nie będzie. Okaże się wieczorkiem

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mota Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja dzisiaj Noteckie Niepasteryzowane znalazłem w Zabrzańskim hipermarkecie sieci real,
              Chyba z wykopalisk
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładne złoto. [5]
                Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, słaboosadza się na ściankach. [2.5]
                Zapach: Silna woń chmielu, słabsza słodu, w tle trochę wilgotnej piwnicy. [4]
                Smak: Z początku fajnie przenikają się nuty chmielowa oraz słodowa, ale piwo szybko traci treść, wydaje się wodniste, poza tym wkrada się jakaś taka nieprzyjemna cierpka nuta. W finiszu bardzo smakowite połączenie chlebowości z ziołową goryczką. [4]
                Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale w zasadzie pasuje. [4]
                Opakowanie: Czarnków był prekursorem w takich etykietach retro, od niego zaczęli je ściągać inni. Wzornictwo bardzo spójne i dopracowane, oszczędne kolorystycznie. DO tego tradycyjny bączek. [5]
                Uwagi: Smaczne, dobrze chmielone piwo. Nie idealne, ale czy wszystkie muszą być idealne?

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • Browar-Besko
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 317

                  #23
                  Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                  Smak zrównoważony, wyraźnie chmielowy z nutą orzechów włoskich, goryczka jak dla mnie trochę za duża. Piana średnia, opada trochę za szybko. Piękny pomarańczowo-bursztynowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                  Cena 2,99 zł.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny słoneczno-pomarańczowy kolor [4.5]
                    Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                    Zapach: dębowy z nutą mandarynek [4]
                    Smak: zrównoważony, wyraźnie chmielowy z nutą orzechów włoskich, goryczka trochę za duża [3.5]
                    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                    Opakowanie: dość ładne, ale na etykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, także widocze dwie nazwy browaru: Gontyniec i Czarnków, które wprowadzają zamieszanie, niech się zdecydują na jedną [3.5]
                    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy. Nie wiem, czy odrobinę nie za ciemny. [4.5]
                      Piana: Niska już przy nalewaniu i nietrwała. Zostaje jedynie obręcz i momentami jakieś resztki na ściankach, które i tak spływają. [2]
                      Zapach: Bardzo bogaty bukiet. Jest i słód, i chmiel, i słodycz, i jeszcze parę innych rzeczy, które trudno mi opisać. Najciekawsze jest to, że zapach zmienia się w trakcie picia. Niezmiennie jednak jest przyjemny, od początku do końca. [5]
                      Smak: Progresywny Zaczyna się od miksu chmielowej goryczki ze słodem, po czym wkrada się owocowa słodkość, która pod koniec przeplata się z niemalże piołunową goryczą. Momentami czułem nawet akcenty korzenne. Bardzo to dziwne. Jedyne w swoim rodzaju! [5]
                      Wysycenie: Trochę za niskie, zwłaszcza pod koniec picia. O ile w przypadku Eire Noteckiego nie stanowi to problemu, to tutaj powoduje, że piwo nieco traci na walorach smakowych. [3]
                      Opakowanie: Bączek z etykietą w starym stylu, za którym szczerze mówiąc nie przepadam. Ale czy wobec smaku ma to jakiekolwiek znaczenie? [3.5]
                      Uwagi: Mylą się ci, którzy twierdzą, iż Noteckie Jasne od momentu przejęcia przez Browar Gontyniec zmieniło coś poza przymiotnikiem dotyczącym pasteryzacji. Wciąż zachwyca i cieszy swoim smakiem pozostając w czołówce piw produkowanych w Polsce.

                      Moja ocena: [4.5]

                      Comment

                      • gobi12
                        Junior
                        • 04-2010
                        • 7

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tschabe Wyświetlenie odpowiedzi
                        Smak: Progresywny Zaczyna się od miksu chmielowej goryczki ze słodem, po czym wkrada się owocowa słodkość, która pod koniec przeplata się z niemalże piołunową goryczą. Momentami czułem nawet akcenty korzenne. Bardzo to dziwne. Jedyne w swoim rodzaju!
                        Hej nie wiem czy piłeś piwo z tej samej partii co ja to jest z data minimalnej trwałości do 13 listopada, ale ja mam bardzo podobne odczucia. Początkowo goryczka, bardzo przyjemna zresztą, następnie nuta słodyczy, a następnie korzenność, posmak ziół i owocowa kwaskowatość! Takiego miksu jeszcze nie piłem! Piwo koniecznie do powtórzenia w moim przypadku, muszę sprawdzić czy ono jest takie zawsze czy po prostu coś z tą partią pomieszali w browarze.
                        Last edited by gobi12; 02-10-2011, 00:02.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Data do 17.XI słodkie po prostu słodkie. słabe. A dobił mnie na etykiecie browar Gontyniec - czyżby wstęp do likwidacji Czarnkowa czy tylko ot takie korporacyjne zachwycenie
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                            coldfire, a udało Ci się je kupić ostatnio? We Wrocku nie widziałem go już tak dawno, że zacząłem podejrzewać że wycofano je z produkcji.
                            W Łodzi jest dalej praktycznie w każdym sklepie z piwem.
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • Feti
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 801

                              #29
                              Mam w 4 literach, czy to korporacja, czy też mała firma, czy też, średnia. Noteckie trzyma poziom. Z przyjemnością uważam je za dobre piwo. Chyba jedno z najlepszych polskich z dolnej fermentacji.
                              Last edited by Feti; 09-11-2011, 15:28.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #30
                                Na wakacjach piłem czerwone i wydawało mi się mocno goryczkowe.
                                teraz kończę zielone (bohater tego wątku) Warka do 21.12.2011
                                Kolor bursztyn, wysycenie w sam raz tylko dla mnie lekko za słodkie, preferuję bardziej goryczkowe z nutą słodu na końcu a tu jest odwrotnie, ale i tak jest to całkiem przyjemne piwko

                                Piotr i Paweł 1,59zł, cena całkiem przyjemna
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎