Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Zielone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bazant52
    Junior
    • 01-2006
    • 4

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Oryginalny ponieważ zielony.Podobno w oparciu o "naturalny barwnik".Zieleń nie jest zbyt intensywna. [4.5]
    Piana: Po wypełnieniu kufla obfita, niestety szybko znika, na szkle pozostaje jedynie delikatny osad.Barwa lekko zielona. [3]
    Zapach: Przyjemny, chmielowy. [4]
    Smak: Słodowy, w ustach pozostaje przyjemna goryczka.Początkowo niestety wydaje się być wodniste. [4]
    Wysycenie: Zdecydowanie za słabe.Po nalaniu widać oraz czuć pęcherzyki.Niestety po chwili ulatniają się i piwo pozostaje słabo nasycone. [2]
    Opakowanie: Tradycyjna etykieta oraz butelka, jak dla mnie na plus.Minus za kapsel. [4]
    Uwagi: Ciekawe ze względu na kolor, warto spróbować.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • rysioz
      Senior
      • 10-2007
      • 144

      #32
      Lekkie piwo,na lato będzie dobre.
      Inne niż Witnica,moim skromnym zdaniem lepszy smak no i cena też.

      Comment

      • Carnifex
        Member
        • 10-2010
        • 75

        #33
        Zdecydowanie lepsze od Zielonego Lubuskiego, nie takie cukierkowate i chemiczne. Żadna rewelacja, ale przynajmniej ma coś wspólnego z piwem. Przez słodycz - co by nie mówić, ona jest wyraźna - przebija się słaba goryczka. Jednak trochę mdłe. Walorów smakowych tu niewiele.
        Bardziej traktuję to piwo jako ciekawostkę ładnie prezentującą się w szklance niż trunek do popijania na co dzień.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zielony , ale lekko wpadający w żółty. Kojarzy mi się trochę z zupą szczawiową i nie jest tak intensywny, jak w innych polskich zielonych piwach. Rzeczywiście wygląda trochę jak woda od kwiatków i nie nastraja do konsumpcji, wolę już jaskrawe odpady radioaktywne, jak na przykład z Witnicy [3.5]
          Piana: Niska i znikła w mgnieniu oka niemal do zera. [2]
          Zapach: Słaby. Czuć trochę chmielu i słodu, ale za mało. [2.5]
          Smak: Czuć głównie nieprzyjemną goryczkę i ścierowatą, słabą słodowość. Piwo jest bardzo wodniste i jedyne, co go ratuje, to fajna chmielowa ziołowość, która pojawia się w finiszu. [2.5]
          Wysycenie: W sam raz. [5]
          Opakowanie: Wzornictwo jak na Ciemnym, tyle że w zielonej kolorystyce. Też jest fajna i ma ciekawy retro wygląd, ale w tej tonacji jakoś mniej przekonuje. Wady te same, co w Ciemnym: tandetne liternictwo i wzornictwo kontry, goły kapsel, niedopasowana kolorystycznie krawatka. [3.5]
          Uwagi: Niedopracowane piwo.

          Moja ocena: [2.675]
          Last edited by Twilight_Alehouse; 05-05-2011, 14:00.

          Comment

          • qbaseq
            Senior
            • 07-2010
            • 100

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jak nazwa wskazuje, zielone jak się patrzy a że nigdy wcześniej nie kosztowałem piwa w tym kolorze, duży plus za oryginalność [5]
            Piana: Marnie, chociaż w wysokim pokalu od pszeniczniaka udało mi się jej sporo narobić - ale szybko się redukuje i w malutkiej ilości zostawia ślady na ściankach [3]
            Zapach: Bliżej nieokreślony, a może mam katar ? delikatnie słodowy i chyba również przebija się zapach tego czegoś co spowodowało taki a nie inny kolor [3]
            Smak: Przyjemny na upały, piwo jest słodkawe, z delikatnie zaznaczoną goryczką, w drugiej połowie również "chlebowość", niestety troche wodniste ale bez przesady [3.5]
            Wysycenie: Małe, a od takiego piwka pomyślanego jako lekkie oczekiwałbym większego [3]
            Opakowanie: Kolor etykiet jest pod kolor piwa , za to plus - ale minus za nieciekawą szatę graficzną i kapsel [3]
            Uwagi: Fajna ciekawostka, duży plus za kolor , poza tym w granicach normy - nie jest żle , polecam spróbować

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #36
              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
              Smak przyjemny słodowo-chmielowy z nutą świeżego wiejskiego chleba, trochę za słodkie. Piana słaba. Oryginalny zielono-miodowy kolor, jak widać na zdjęciu.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: oryginalny zielono-miodowy [4]
                Piana: słaba [3]
                Zapach: lekko chmielowy z nutą zielonej herbaty [4]
                Smak: przyjemny słodowo-chmielowy z nutą świeżego wiejskiego chleba, trochę za słodkie [4]
                Wysycenie: trochę za małe [4]
                Opakowanie: etykieta mogłaby być ładniejsza, goły kapsel - śmiechu warte by taki browar nie dbał o taki szczegół, mogę zaprojektować im za dwie skrzynki piwa, albo niech zrobią konkurs, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [3.5]
                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • Agnieszka79
                  Junior
                  • 10-2012
                  • 5

                  #38
                  zielone

                  Smaczne! Trzeba tylko pić ze szklanki, żeby było widać kolor )

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miał być zielony i taki jest ,producent nie kłamał.Aczkolwiek mi się nie podoba.... [4]
                    Piana: Słaba ,szybko opadła do małej obwódki . [3.5]
                    Zapach: W zapachu bez rewelacji,jakaś taka jakby chmielowa -słodowość ale ledwo wyczuwalna . [3.5]
                    Smak: W smaku słodowo - chmielowe , brakuje goryczki .Ale piwko jest całkiem pijalne .Pod koniec jak się ogrzało było trochę mdłe . [3.5]
                    Wysycenie: Ciut za niskie,ale jakoś dało radę . [4]
                    Opakowanie: Nic specjalnego ,ale skład i ekstrakt podany więc nie mogę się czepiać. [4]
                    Uwagi: Co tu dużo gadać,kupiłem na próbę..już od dłuższego czasu widziałem je na półce w lokalnym sklepie,więc mówię "a wezmę ! " Wypiłem w miarę ze smakiem, ale też wróciłem z biegu więc pewnie ocena trochę zawyżona ;D

                    Moja ocena: [3.575]

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozielony, lekko mętny [4]
                      Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
                      Zapach: średnio intensywny, nieprzyjemny, warzywny [2]
                      Smak: Nijaki, trochę słodowy, trochę chmielu, mocno żelaziste, wodniste [2.5]
                      Wysycenie: Zbyt wysokie [4]
                      Opakowanie: Ciekawe, oddające klimat zielonego piwa, kapsel firmowy, sporo informacji na kontr etykiecie [4.5]
                      Uwagi: Fajny kolor i butelka a reszta bardzo słaba

                      Moja ocena: [2.725]

                      Comment

                      • michael50
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 325

                        #41
                        Nie wiedziałem, że są piwa o takim kolorze Kiedy kupowałem je w sklepie, to pomyślałem: "A, pewnie to jakiś rodzaj piwa - zielone". A tu takie ciekawe historie z zielonym kolorkiem w kuflu.
                        Ogólnie oprócz koloru, który rzeczywiście robi wrażenie, niewiele więcej wyróżnia te piwo spośród innych. Zupełnie przeciętny, lekko goryczkowy browarek do wypicia i w sumie raczej nie do powtórzenia. Jeden z wielu mu podobnych.

                        Comment

                        • Mars276
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 134

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zielony. Piwo jest klarowne, a kolor dosyć ładny. [4.5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa, ale mało obfita, mało trwała, ze śladowym lacingiem. [2.5]
                          Zapach: Z butelki dość wyraźny aromat miodowy. Z pokala dużo gorzej, aromat śladowy i niezbyt przyjemny (stare skarpety). Chmielu brak. [2]
                          Smak: Znowu odrobina miodu i odrobina skarpet. Piwo jest lekko kwaskowate, co trochę pomaga. Zero goryczki. [2]
                          Wysycenie: Niskie do średniego. Mogłoby być wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: Dosyć tradycyjne. Nie moja bajka. Są informacje o ekstrakcie, ale nie ma śladu informacji o użytych chmielach i słodach. Brandowany kapsel - całkiem ładny. [2.5]
                          Uwagi: Słabo. Nie dopiłem tego piwa. Nie polecam. Wśród jasnych lagerów można znaleźć na rynku dużo lepsze. Szczerze mówiąc to jest poziom koncerniaków i to tych gorszych.

                          Piwo ważne do 26/10/2014.

                          Moja ocena: [2.275]

                          Comment

                          • CzarnaMagia
                            Junior
                            • 08-2014
                            • 18

                            #43
                            Kolor: Zielony Klarowne,bez osadu.
                            Piana: Drobna,została do końca praktycznie jako centymetrowa warstwa
                            Zapach: Słodowy,delikatny
                            Smak: Słodkawy,delikatny ,na końcu lekka goryczka. Calkiem fajne piwo dla osób lubiących coś innego i nie gorzkiego.Lekkie zaskakujące piwko.
                            Opakowanie: Ładne,typowe dla Raciborza.

                            Podsumowując fajne lekkie piwo,żałuje ze wcześniej go nie kupowałam bo na lato było by idealne
                            Slodkawe,troche "babskie" Nie jest wodniste jak koncernowe co jest duzym plusem dla mnie.
                            Ja jeszcze do niego wrócę

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #44
                              Pite dziś warka 14,02,2015

                              Piana spora, ale drobna i gęsta. Jestem w szoku
                              Zapach: lekki słód, lekki metal, lekki polski chmiel. Jest lekko, ale coś tam czuć

                              SMAK:z początku słodowe, następnie pojawia się ziołowa lekka goryczka. Na końcu złomowisko. Po rozsmarowaniu piany na dłoni gwoźdie, monety, przy których Żywiecki Porter czy Brackie się chowają.

                              UWAGI:
                              piwo kupione za 1,79zł już butelką. O dziwo spodziewałem się zielonego raciborskiego ulepka, a trunek jest w miarę pijalny. Jest goryczka, słodowość, dziwne aromaty i kosmiczny barwnik, ale piwo jest do wypicia. W regularnej cenie nigdy w życiu, ale poniżej 2zł jak najbardziej do powtórzenia
                              Last edited by dlugas; 17-01-2015, 23:07.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 660

                                #45
                                Kupiłem 2w1, kończę właśnie drugie. Zdziwił mnie kolor, nie myślałem że faktycznie jest zielone...
                                Generalnie, piwo jak piwo. Za pół ceny ok, za normalną - szkoda zachodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎