Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Racibórz, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena na szybko (znad kapslownicy).
    Niezbyt treściwe, ciemne piwo, bez posmaków alkoholowych. Zapach bezzapachowy. Smak leciutkiej, bardzo leciutkiej zbożowości, ciut chmielu ale nie goryczki, lekki posmak piwniczny a może metaliczny?

    Piwo z półki Warmiaka/Irisha. Z kormoranowymi łączy je zbożowość a dzieli zupełny brak posmaku alkoholowego. Kierunek dobry. Dokładniej przyjrzę się kolejnej butelce.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło ładna ciemnowiśniowa barwa. [4.5]
      Piana: Po nalaniu sprawia dobre wrażenie. Jest beżowa, drobna, o średniej obfitości. Niestety zanika zbyt szybko. Co gorsze, do kompletnego zera. Nie pomaga nawet dolewanie z butelki. Tragedia... [2.5]
      Zapach: Zapach palonego słodu daje nadzieję, że będzie to wytrawny ciemniak. W trakcie picia zapach jest słabo wyczuwalny. [4]
      Smak: Pierwszy łyk i...piwo nie jest słodkie choć w tle pojawia się nuta sztucznego słodzika. Wytrawne też nie jest, brak tu tej paloności z zapachu. Jest dość lekkie o dość wyważonym smaku. Szczerze mówiąc to piwo jest nudne. Wypijasz i zapominasz. [3.5]
      Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
      Opakowanie: Etykieta utrzymana w ciemnej tonacji dobrze pasuje do ciemnego piwa. Minus za goły kapsel, brak infa o ekstrakcie i bzdury z kontry o "piwie fermentującym w otwartych kadziach przez okres ponad miesiąca". [3.5]
      Uwagi: To piwo ma jedną zaletę. Jak na 7% alkoholu nie jest ani słodkie ani alkoholowe, a takie raczej są typowe krajowe produkty o tym woltażu.

      Moja ocena: [3.7]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Piwoteka
        Senior
        • 04-2008
        • 1209

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, ciemny brąz z rubinową poświatą. Klarowne. [4.5]
        Piana: Niestety, prawie zero. Z początku lekki kożuszek, w połowie szklanki już nic. Wszystkie piwa z Raciborza mają tę wadę. [2.5]
        Zapach: Brak niepożądanych akcentów, ale jednocześnie ledwo co można w ogóle wyczuć. Trochę słodowości, bardzo delikatne nuty palone. [3]
        Smak: Spróbowałem tego piwa nie znając jego parametrów. Pierwszy łyk: no, w końcu ktoś uwarzył przyzwoitego, lekkiego ciemniaka. Lekka goryczka, wyczuwalne akcenty palonych słodów, brak słodyczy. Po wypiciu połowy zacząłem odczuwać rozgrzewające działanie alkoholu, co zwróciło moją uwagę na etykietę i dane - 7% alkoholu! W smaku tego nie czuć... Irish i Warmiak mają godnego konkurenta. [4.5]
        Wysycenie: Odpowiednie, żadnych zmian nie trzeba. [5]
        Opakowanie: opakowanie utrzymane w stylistyce innych piw z Raciborza - mnie nie przekonuje, ja uwielbiam etykiety Kormorana. Brak ekstraktu i goły kapsel. Cyt. "... Piwo, fermentujące w otwartych kadziach przez okres ponad miesiąca..." ??? [2.5]
        Uwagi: Piwo bardzo smaczne, jeśli Racibórz zaryzykowałby z porterem to mógłby być hit!

        Moja ocena: [3.7]
        Piwoteka
        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
        www.piwoteka.pl
        Sklep Piwoteki na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na G+
        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
        Browar Piwoteka

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny z brunatnymi refleksami świetlnymi. [4.5]
          Piana: Jasno beżowa, delikatna o średniej gęstości. Piana utrzymywała się stosunkowo długo i praktycznie do końca pozostawała w postaci dość grubego dywanika. [4]
          Zapach: Dość intensywny. Na pierwszym planie karmel z delikatna wanilią. W oddali lekka paloność i alkohol. [4]
          Smak: W smaku podobnie jak w zapachu dominuje karmel z bardzo delikatnie zaakcentowaną wanilią. Brakuje tutaj mocniejszej goryczki i paloności, które przełamały by trochę słodki charakter tego piwa. To wszystko sprawia, że jest ono pełne w smaku. Co mnie bardzo zaskoczyło, gdyż najpierw spróbowałem to piwo a dopiero później spojrzałem na etykietę, to zawartość alkoholu. Pomimo, że piwo to jest bardzo moce (7% alk.), w ogóle tego w smaku nie czuć, choć po chwili można dostrzec delikatne przyjemne grzanie od wewnątrz. [4]
          Wysycenie: Trochę za niskie. [3]
          Opakowanie: Standardowa etykieta dla Raciborskiego tylko w ciemnej tonacji. Niestety brak tu informacji no ekstrakcie. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.975]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto.
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne, pod światło ciemny brąz. [5]
              Piana: Przy agresywnym nalewaniu udało się uzyskać przyzwoitą warstwę drobnej pianki, ale szybko zredukowała się do skromnej otoczki. [2.5]
              Zapach: Zbożowo-słodowy. Słabo wyczuwalny. [3.5]
              Smak: Trochę zbyt slodkie, alkohol delikatnie wyczuwalny. Obecna jest wanilia i zbożowe posmaki. [3.5]
              Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
              Opakowanie: Coś w sobie ma, ale kontra zbyt pretensjonalna, brak również ekstraktu. [3.5]
              Uwagi: Termin ważności 15.08.2011, zakupione w Rodzince Bis. Do wypicia, ale nie zachwyciło mnie. Trochę za słodkie, co jest w sumie znakiem rozpoznawczym piw z Raciborza. Porównując do Warmiaka z Kormorana, wybieram to drugie.

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • singerek
                Senior
                • 04-2005
                • 285

                #8
                Może to kwestia kubków smakowych, ale ja w smaku wyczuwam delikatną wędzonkę. Natomiast wspominanej wyżej słodyczy nie ma.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12201

                  #9
                  Aromat - delikatny z wyczuwalną lekką kawową palonością i minimalną porterową alko-nutą
                  Barwa - mocno ciemna, z ładnymi ciemnowiśniowymi refleksami pod światło
                  Piana - kolor kremowy, drobne pęcherzyki, pozostawia cienki kożuszek nieco oblepia szkło
                  wysycenie - zgadzam się z poprzednikami, ciut większe wysycenie ożywiłoby to mocne piwo
                  smak - trochę kawowych, słodowych, lekko palonych smaczków, ale uzupełniona miłą goryczką. Trochę rzeczywiście słodkawe. Moim zdaniem słodkawe i nieco mdławe akcenty związane są z zawartością alkoholu. Choć jak na tak mocne piwo nie jest to aż tak drażniące i przełamane lekką goryczką /tu tym dopełnieniem mogłoby być nieco wyższe wysycenie/. Ten alkohol rozgrzewa.
                  treściwość - wysoka, tu odpowiednia

                  Mam trochę mieszane uczucia - tak jak napisał Piwoteka mieliby szansę na ciekawego portera. Ale tu konkurencja duża, więc sam sugerowałbym jednak nieco niższy woltaż w kierunku większej wytrawności smakowej. Teraz to taka hybryda, będącą bardzo ciekawą alternatywą dla tych, dla których portery są jednak zbyt ciężkie.

                  Może zatem należałoby się spodziewać jeszcze jednego ciemniaczka z Raciborza, tym razem lżejszej kategorii i bardziej wytrawnego... byłoby super

                  Mamy jednak na naszym rynku produkt oryginalny, który pokazuje że ciemne piwo nie musi być słodką alternatywą piwa jasnego.

                  To piwo nie trafia idealnie w mój gust, ale bardzo mnie cieszy, że się pojawiło. Jest to produkt oryginalny i co najważniejsze poprawny. Z Raciborza powiewa optymizmem

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brudno-brunatny [4]
                    Piana: bezowa, zwarta, drobna, nie osadza się na szkle, po nalaniu utrzymuje się 2 cm warstwa [3.5]
                    Zapach: mieszanina karmelu, paloności, słodu, średnio intensywny [3.5]
                    Smak: dość pełne, w miarę treściwe, na pierwszy plan wybija się dość wytrawna goryczka połączona z palonoscią, dopiero na końcu języka na pierwszy plan wybijają się słodkie nuty [3.5]
                    Wysycenie: z początku ma sie wrażenie, że jest prawie idealne, dopiero podczas picia ten ledwie wyczuwalny z początku gaz daje znać w ustach, zbyt mocne buzuje [3.5]
                    Opakowanie: etykieta w czarno-czerwonej tonacji wyróżnia, brak firmowego kapsla [4]
                    Uwagi: Niezłe ciemne piwo, pozytywny plus to fakt, że nie czuć typowo-polskiej sztucznego dosładzania. Zakupione tutaj

                    w cenie o ile dobrze pamiętam za 4,50

                    Moja ocena: [3.55]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny, prawie czarny, wpadający w brąż [4.5]
                      Piana: Brązowa, gruba ale szybko się dematerializująca [3.5]
                      Zapach: Z mocnym akcentem palonego słodu. [4.5]
                      Smak: Niezły, palono-goryczkowy, jednak pod koniec konsumpcji pojawia się niepotrzebna słodycz. [4]
                      Wysycenie: Średnia krajowa, nic rewelacyjnego [3.5]
                      Opakowanie: Przyjemne dla oka, bez ekstrawagacji. Minus za goły kapsel [4]
                      Uwagi: Kupione w tyskich "Delikatesach Piwnych" (ex-Alkosklep). Jedem z ciekawszych ciemniaczków, jakie ostatnio piłem. Z pewnością do powtórzenia.

                      Moja ocena: [4.125]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnorubinowy, pod światło ciemnowiśniowy. [4.5]
                        Piana: Trudna do utworzenia. Głośno sycząca, niczym w coli, po kilku sekundach w zasadzie znika. [2]
                        Zapach: Raczej delikatny. Lekko słodki, trochę porterowy z piwniczną nutą w tle. Całkiem przyjemny. [4]
                        Smak: Jest bardzo lekkie, nie czuć mocy. Lekko kwaskowy początek, a po nim lekka goryczka, trochę podpalana. Posmak trochę kawowy, trochę zbożowy z lekko piwnicznym tłem, charakterystycznym dla raciborskich piw. Momentami przypomina rozwodnionego portera. Na plus, że nie jest słodkie. [4]
                        Wysycenie: Drobne, mogłoby być większe. [3.5]
                        Opakowanie: Podobne do wcześniejszych nowości, tu z czarnym tłem, przez co mniej mi się podoba. Minus za goły kapsel i brak podanego ekstraktu. [3.5]
                        Uwagi: Dobre piwo, ale mamy w Polsce lepsze ciemne piwa.

                        Moja ocena: [3.775]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Marecki1410
                          Member
                          • 01-2009
                          • 97

                          #13
                          Na stronie pojawiła się informacja o stylu piwa- napisali, że to ciemny bock, ekstrakt- 15% wag. alkohol- 7% obj. składniki: woda, słody jęczmienne- jasne: pilzeński monachijski- kolorowe: karmelowy i barwiący palony, chmiel aromatyczny i goryczkowy.

                          Kupiłem ostatnio dwie butelki i nie jestem zachwycony. Goryczka ze słodu palonego wgryza się w gorycz chmielu, ta pierwsza była chyba bardziej dominująca. Smak taki trochę rozwodniony, słodkawy a jeśli piwo takie miało być to brakło mi akcentu karmelowego.
                          Piana ok, długo się utrzymywała.

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            #14
                            pite po biłej niczy wydało mi się zabójczo słodkie. wchodziło gładko, ale co się działo pod tą przytłaczającą słodyczą trudno mi nawet powiedzieć. to nie jest piwo dla mnie. takie karmi mocne. ja się nie bawię...
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny, podswiatło rubin. [4.5]
                              Piana: Słabiutka, niska i nietrwała, nie zostawia ani sladu na szkle. [2.5]
                              Zapach: Paloność, słód, wyczuwalny chmiel i trawiastość. Specyficzny i ciekawy. [4.5]
                              Smak: Ma swój ciężar. Spora gorycz kawowo-chmielowa. Chmielu w ogóle jest sporo w tym piwku, co mi się bardzo podoba. W zasadzie dostałem to, czego oczekiwałem, a nawet więcej, bo spodziewałem się słodszego piwa - pozytywne zaskoczenie. [5]
                              Wysycenie: Niewysokie, ale odpowiednie. [5]
                              Opakowanie: Styl retro, całkiem ładny, poza ekstraktem wszystkie info podane, brak dedykowanego kapsla. [3.5]
                              Uwagi: Dość wysoka cena, ale warto spróbować. Rzadko można na naszym rynku spotkać tak mocno goryczkowe i chmielowe piwa, a jeszcze w dodatku ciemne to już zupełnie niemożliwe. Kolejna miła niespodzianka z Raciborza po Zielonym i Pysznym.

                              Moja ocena: [4.475]
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎