Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #31
    Gdyby to piwo pojawilo sie w Rosji czy na Bialorusi to na 100% mialoby n a doklejonej etykiecie: polish baltic porter.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #32
      Racibórz, Raciborskie Ciemne

      Dziwne, że tego piwa jeszcze nie można w wyszukiwarce znaleźć, albo ja coś pominąłem.

      15% plato, 7% alko.
      Fermentowane w otwartych kadziach, leżakowane miesiąc.

      Bardzo czekoladowo-karmelowe, ale jednocześnie nie za słodkie. Zrównoważone i poza pewną gęstością (ale nie lepkowatością) nie daje zupełnie po sobie poznać, że jest tak mocne - alkohol zupełnie niewyczuwalny. Trochę kwaskowate. Przypomina mi koźlaka z łódzkiego Bierhalle.
      Jest bardzo fajnie, coś między 4 a 4,5. Pamiętajcie jednak, że taka ocena dotyczy tego piwa tylko, jeśli wyłączymy chęć czucia znacznej goryczki w ciemnym piwie, co u mnie zdarza się o wiele częściej, niż w przypadku piw jasnych. Na pewno nie jest to genialna wg. mnie Czarna Dziura, ale też się nie stara nią być, i w sumie jestem w stanie to zaakceptować w takiej postaci
      Last edited by coldfire; 29-01-2013, 03:08.
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #33
        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #34
          W takim razie powinniście zmienić nazwę tematu na Raciborskie Ciemne, bo tak się piwo nazywa.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Super - czarny jak noc - heban. Pod światło ciemna wiśnia, burgund. Klarowny. [5]
            Piana: Solidna, gęsta, drobna i zwarta, koloru kawy late. Utrzymuje się długo, oblepia szkło sporymi kłaczkami. [5]
            Zapach: Z początku wyrazisty. Na pierwszym planie palony słód, kawa i wanilia. Potem jakby zanikał, choć wyczułem jeszcze orzechy włoskie i lochy, no ale przecież to browar zamkowy... [3.5]
            Smak: Tu także nade wszystko palony słód oraz karmel, ale niestety za słodki! W efekcie zamiast gorzkiej czekolady otrzymujemy słodkie toffi. Zakończenie całkiem niezharmonizowane: słodko kwaśne, mdłe. [3.5]
            Wysycenie: Za słabe. Pod koniec zdaje się, że go w ogóle nie ma. [3]
            Opakowanie: Klasyczne, trochę bez polotu, jakkolwiek ciekawy dobór barw tuszuje niedociągnięcia. Niezbędne informacje są. Kapsel firmowy. [4]
            Uwagi: Ważne do: 03.06.2013. Piwo zupełnie niezrównoważone, z jednej strony stara się przebić goryczka i palony słod, ale nic z tego nie wychodzi bo wszystko zabija słodycz, która przy słabym wysyceniu, przekształca to piwo pod koniec w alkoholizowane ( i to nieźle ) karmi, czyli w ulepek. A szkoda, gdyż zapowiadało się całkiem nieźle.

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • Koninck
              Senior
              • 03-2009
              • 180

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnowiśniowe [5]
              Piana: Tylko przy nalewaniu, potem szybko zanika [3]
              Zapach: Lekko palony słód [4.5]
              Smak: Jak w zapachu, palony słód w tle lekka goryczka. Smak duży pozytyw [4.5]
              Wysycenie: Małe [2.5]
              Opakowanie: Dosyć staranna grafika z wytłumionymi kolorami jak przystało na ciemniaka [4]
              Uwagi: Bardzo przyjemne w piwko, które zasługuje aby je wyróżnić pośród innych

              Moja ocena: [4.25]
              Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

              Comment

              • Koninck
                Senior
                • 03-2009
                • 180

                #37
                Racibórz, Raciborskie Ciemne

                Załącznik do opisu
                Attached Files
                Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                Comment

                • cortot
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2014
                  • 2

                  #38
                  Miłe zaskoczenie

                  Raciborskie ciemne zostawiłem sobie na "międzypiwie" w ciągu degustacji okrzyczanych piw z Ciechanowa. Jasne z Ciechanowa niczym mnie zaskoczyły, ciemny Racibórz i owszem: smakiem balansującym pomiędzy delikatną goryczką a delikatną słodyczą. Piana przyjemna, aksamitna, bez przesadnego pęcherzykowania, nie czyni zbędnych wąsów. Moc słuszna, lecz naciąga stopniowo, bez kopa. Udany przerywnik. Nadaje się na wieczór w miłym damskim towarzystwie, tu może być interesującą alternatywą dla oklepanych win i wyświechtanych drinków, słowem: można bez wstydu zaproponować wspólną degustację partnerce. Piwo z klimatem, warte uwagi. Można pić solo, w ciągu na dwie, maksimum trzy butelki. Potem zapewne już mało ważne co się pije. Na mojej liście jest i będzie.

                  Comment

                  • Swiezy
                    Member
                    • 09-2013
                    • 50

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnowiśniowy, wpadający w brąz, piwo klarowne. [4]
                    Piana: Bardzo słaba, lałem trochę z góry żeby ją wywołać ale mimo to bardzo mała, drobnopęcherzykowa. [2.5]
                    Zapach: Bardzo ciekawy zapach, głównie słodowy i karmelowy, troszeczkę wyczuwalne melanoidyny, po ogrzaniu i zamieszaniu czuć alkohol w zapachu. Gwoździa wyczułem dopiero po posmarowaniu. [4]
                    Smak: Bardzo słodkie i bardzo pijalne, goryczka wyczuwalna od ciemnych słodów bardziej niż od chmielu, ogólnie na niskim poziomie. Lekko wyczuwalny alkohol - ogólnie dość dobrze ukryty. Troszeczkę gwoździa w smaku, ale naprawdę bardzo mało. Paloność wyczuwalna dopiero po kilku łykach. [4.5]
                    Wysycenie: niskonasycone ale dzięki temu bardzo pijalne, jak najbardziej na plus [4.5]
                    Opakowanie: Nic specjalnego [3]
                    Uwagi: Ogólnie całkiem fajne piwo, treściwe z dobrze ukrytym alkoholem bardzo pijalne , jak dla mnie mogłoby być trochę więcej goryczki i paloności.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • KDWG
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 143

                      #40
                      Bardzo słodkie, ciemno (pod światło wyłażą rubinowe przebłyski) piwo, o niezbyt imponującej, kremowej pianie, oferujące głównie doznania słodowo-karmelowe (zarówno w smaku, jak i zapachu). Wchodziłoby jak marzenie, gdyby nie aż nazbyt duża słodycz włanie. Przez to piwo w sumie smakuje prawie jak nieco wygazowana pepsi...

                      Złe nie jest dla mnie (bo jestem miłośnikiem słodyczy wszelakich, więc w piwie ta mi nie przeszkadza aż nadto), ale nie każdemu będzie odpowiadało.
                      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                      Comment

                      • p_basu
                        Junior
                        • 01-2014
                        • 2

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnowiśniowy, przyjemny dla oka. [4.5]
                        Piana: Na dwa palce (trochę wymuszona), drobna, niestety szybko opada. [3.5]
                        Zapach: Ciemne słody, trochę ciemnego pieczywa, karmelu i czekolady. Niestety jest też żelazo. [4]
                        Smak: Bardzo słodkie, chlebowe i karmelowe piwo. Moim skromnym zdaniem o wiele za słodkie. Trochę mało wyraziste i płaskie. Niczym ciekawym nie zaskakuje. Alkohol także nieco zbyt intensywny. [2]
                        Wysycenie: Niskie, ale to akurat tutaj pasuje. [4]
                        Opakowanie: Charakterystyczny dla Browaru Zamkowego styl. Niestety, krzywo naklejona krawatka. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.125]

                        Comment

                        • Jowita
                          Member
                          • 04-2014
                          • 50

                          #42
                          Kolor: Czarny, pod światło rubinowe refleksy, klarowne
                          Piana: Drobna, dość obfita, beżowa, z czasem opada do mizernej koronki
                          Zapach: Lekko stęchły, kwaśność od ciemnych słodów, leciutka kawa, cukierkowata słodycz
                          Smak: Słaba pełnia, słodycz, potężna żelazistość która jednak jakoś specjalnie nie przeszkadza
                          Wysycenie: Średnie ku niskiemu
                          Opakowanie: Ładne, stylistyka raciborska w ciemnych tonach
                          Uwagi: Warka z datą przydatności do 21.08.2014.

                          Dobre

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #43
                            Piwo ciężkostrawne, wodniste, z DMS-em, mdlące, ubogie pod względem smakowym i nijakie. Piana bardzo słaba. Alkohol wyczuwalny. Może jedynie trochę czekolady można poczuć. Kiedyś mi smakowało, ale to jeszcze zanim przeszedłem na wyższy stopień wtajemnicza. Nie wykluczam jednak, że być może piłem lepsze warki. Chyba jedynym ratunkiem dla tego browaru jest porter bałtycki, który po dopracowaniu może zdobyć swoich koneserów. Na pewno do ciemnego lagera z Raciborza nie wrócę.
                            P.S. to po prostu ciemny lager, czy można zakwalifikować ten wynalazek jako koźlaka?
                            Last edited by Dukat_WSI; 17-04-2015, 19:50.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              #44
                              Piwo w nowej odsłonie, ze zmienionymi parametrami - tzn. alkoholem - 6,3%, bo ekstrakt chyba bez zmian 15%

                              Aromat - słodko. Nuty karmelu i trochę palonej zbożowej kawy
                              Piana - średnia, umiarkowana trwałość z dłuższą koronką
                              Barwa - smolista, pod światło też, z bardzo ciemno rubinowymi refleksami
                              Wysycenie - łagodne w kierunku niskiego, nieznaczne musuje, przydałoby się więcej
                              Smak - słodko (karmel, wygazowana cola), lekko palone. W ustach trochę palonych i łagodnie goryczkowych, dłuższych tonów. Alkohol niewyczuwalny
                              Treściwość - wyraźna pełnia

                              Parametry i profil smakowy przypomina takie lekkie portery niemieckie (słodkie, miękkie, jednowymiarowe, przypominające malz - napój słodowy). Nie moja bajka kompletnie, ale pijalne. Pewien wschodnioniemiecki browar na bazie tego typu piwa warzy dodatkowo wiśniowy i truskawkowy odpowiednik i znalazł sobie niszę.Tak może być i w tym przypadku.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                #45
                                Click image for larger version

Name:	P1110724.JPG
Views:	46
Size:	32,3 KB
ID:	2330057

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎