Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Czarna Dziura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Beergusta
    Junior
    • 08-2012
    • 3

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: praktycznie czarny, pod światło można dostrzec rubinowe refleksy. Klarowne. [4.5]
    Piana: brudny beż o drobnoziarnistej, czapowatej strukturze. Bardzo trwała. Opadając oblepia ścianki kufla. Pozostaje do samego końca degustacji w postaci około centymetrowej warstwy. [5]
    Zapach: zdecydowane palone słody, połączone z nutami kawy i karmelu. Przyjemny dla nosa. [4.5]
    Smak: przyjemny kawowy smak, zdecydowanie wytrawny. O dziwo, piwo jest całkiem treściwe mimo 11,5% ekstraktu. Bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: przyjemna dla oka fioletowa kolorystyka. Brak dedykowanego kapsla. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.55]
    www.beergusta.pl

    Comment

    • ender140
      Senior
      • 11-2010
      • 107

      #62
      Będzie smakowało tym, co lubią kawę. Ja kawy nie lubię, ale wypiłem. Nie moje klimaty, ale komuś może smakować.

      Comment

      • hopfenkopf
        Junior
        • 11-2013
        • 15

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, niemal czarny. prawnie nieprzejrzyste. [5]
        Piana: Beżowa, obfita przy nalewaniu, zwarta, kremowa w konsystencji. Idealny lacing. Przypomina tę z Guinessa. [5]
        Zapach: Delikatna paloność i kawa z mlekiem. Gdzieś z tyłu lekki dym. Aromaty chmielowe słabo wyczuwalne. [3.5]
        Smak: Niski poziom odfermentowania pozostawia piwu sporo treści. Piwo jest raczej wytrawne. Goryczka znacznie wyższa niż w Köstritzerze - duży plus. Nie jestem fanem ciemnych piw o niskim poziomie ekstraktu, ale nie mogę nie być pod wrażeniem tego udało się Pincie wycisnąć z tego 11,5 stopnia. Miałem nieodparte wrażenie, że piję znacznie mocniejszy stout. 5/5 jak na to czym jest. [4]
        Wysycenie: Minimalnie zbyt wysokie, męczy po pewnym czasie. [4]
        Opakowanie: Wysoko oceniam estetykę etykiet Pinty, ale w tej szacie podobają mi się najmniej. Na moim egzemplarzu była bardzo krzywo naklejona - można było by to poprawić w piwie za niemal dychę. [4.5]
        Uwagi: Butelka kupiona w Piwoszu na Chłodnej.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • KubaLubon
          Junior
          • 09-2013
          • 10

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mocna czerń [5]
          Piana: Wysoka, oblepia szkło, nietrwała. [4]
          Zapach: Mocny, słodki aromat. [4]
          Smak: Trochę czekoladowy, podobny do porterów. [4.5]
          Wysycenie: Przyzwoite [4]
          Opakowanie: Jak zwykle w Pincie wszystko dobrze opisane. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.3]

          Comment

          • sasser
            Senior
            • 07-2012
            • 107

            #65
            Lubię ciemne piwa, więc grzechem byłoby nie spróbować zwycięzcy ostatniego plebiscytu. Kolor pasuje do nazwy - czarne, prawie bez refleksów. W zapachu paloność, jakieś aromaty czekoladowe, odrobina słodyczy (?). Piana świetna, drobnoziarnista i trwała. W smaku wytrawne, czuć kawę i gorzką czekoladę. Do tego mamy goryczkę, ale niezbyt intensywną. Piwo łatwo i przyjemnie się pije. Chętnie pijałbym je częściej, gdyby nie cena (7,9 zł). Ale i tak chętnie je kiedyś powtórzę.

            Comment

            • Puszek_72
              Senior
              • 02-2012
              • 269

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny [5]
              Piana: Ładna piana średnio trwała [4.5]
              Zapach: Niezbyt intensywny przyjemny zapach palonych słodów [4]
              Smak: Bardzo smaczne nieco wytrawne piwo, czuć kawę karmel, dość treściwe [4.5]
              Wysycenie: OK [4.5]
              Opakowanie: Ładne dopracowane opakowanie, ale pozostal sentyment za dziewczynami [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre ciemne piwo

              Moja ocena: [4.35]

              Comment

              • Dewasto
                Member
                • 01-2014
                • 65

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny jak dziura w... [4]
                Piana: Koronka jest, ciemna jest, ale mało trwała. [3.5]
                Zapach: Lagerowy zapach. Chmiel i suszone owoce. [4]
                Smak: Chmielowo owocowy. Owoce suszone i słody. Goryczka mogłaby byc większa. Ale tak to dobre piwo.
                P.S. Jednak goryczka dobra. [4]
                Wysycenie: Odrobine za małe. Ale pijalne też nie jest. [3.5]
                Opakowanie: Kolor fajny. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.925]
                https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                Comment

                • DonCarlo
                  Member
                  • 02-2014
                  • 55

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, nieprzejrzysty nawet pod światło [5]
                  Piana: obfita gęsta i drobnopęcherzykowa, dość trwała [4.5]
                  Zapach: chlebowo-zbożowy, troche jak kawa zbożowa, przyjemny [4.5]
                  Smak: średniointensywna i przyjemna goryczka, wytrawna, czysta słodowość w smaku, lekko kwaskowe, bardzo pijalne i wyważone, jak na lagera dość wyraziste [4.5]
                  Wysycenie: w sam raz [5]
                  Opakowanie: etykieta w stylu Pinty, informacje o składzie, krótki opis, bez wielkiej finezji ale wszystko tak jak trzeba [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.55]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przeczarny. Nawet ostatnio pite stouty przepuszczały światło, a ten jak prawdziwa czarna dziura. [5]
                    Piana: Obfita, gęsta, jasnobeżowa. Pięknie się utrzymuje na ściankach. Drobnopęcherzykowa. [5]
                    Zapach: Akurat się katar przyplątał. Ale chlebowa skórka jak w Odsieczy i nuty słodowe są wyczuwalne mimo nieżytu. [4]
                    Smak: Pysznie uwarzone. Ciemna słodowość, orzechy włoskie, czekolada, gorzkie kakao, chlebowo-goryczkowa kontra. Megapijalne. [5]
                    Wysycenie: Strasznie nagazowane. Aż chciałoby się potrząsnąć jak butelką coli i zmniejszyć ciśnienie. [3.5]
                    Opakowanie: Czernie, purpury i fiolety. Gastro informacje zawarte. Pinta na co dzień i od świnta. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo dobrze, że jest takie piwo na rynku. Lekkie, świetnie skrojone, smaczne. Przypomina mi nieco czeskie tmave i cerne. I trzeci rok z rzędu wykasza w plebiscycie Brobizu wszystkich konkurentów w swojej kategorii, co świadczy o równym, bardzo wysokim poziomie.

                    Moja ocena: [4.55]

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 450

                      #70
                      Wypiłem wersję laną, bez rewelacji, ot zwykłe, ciemne piwo. Nie wyczułem ani nut kawowych ani czekoladowych. Razi mnie brak wyrazu w tym piwie, jakichś smaczków, konkretów, bardziej wyrazistego smaku. Ale jest dobrze pijalne.

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piwo czarne, klarowne. [5]
                        Piana: Beżowa, obfita, na początku drobna jednak szybko pojawiają się grube pęcherze. [3.5]
                        Zapach: Słodki - słodowy, delikatnie palony. [4]
                        Smak: Nuty ciemnego słodu, lekka paloność, w tle delikatny akcent słodkiej kawy. Goryczka niska, pochodząca od palonych słodów. [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie. Piwo jest bardzo pijalne. [5]
                        Opakowanie: Po pierwsze znakomita nazwa piwa. Etykieta pasuje do nazwy i charakteru trunku. Brawo za całkowitą ilość informacji o piwie. [5]
                        Uwagi: Bardzo solidne piwo. Wysoka pijalność i zadowolenie na finiszu. Punkt obowiązkowy dla każdego polskiego piwosza. Chętnie wracam do tego piwa.

                        Moja ocena: [4.3]

                        Comment

                        • KDWG
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 143

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne, prawie smoła. Pod światło jednak bardziej ta czerń wpada w ciemny brąz, a przy dnie wyłażą rubinowe refleksy. [5]
                          Piana: Dość obfita, beżowa, niweluje się do kożuszka. Zostawia drobniutkie ślady na szkle. [4]
                          Zapach: Średnio intensywny - lekka kawa (zbożowa?), odrobina gorzkiej czekolady, trochę palonych aromatów i wymienione na etykiecie orzechy. [3.5]
                          Smak: Podobny jak w przypadku zapachu, z tym, że całość jest intensywniejsza i troszeczkę bogatsza. Gorzka czekolada, kawowy posmaczek, do tego chlebowa skórka. Goryczka średnio intensywna, przyjemna. [4]
                          Wysycenie: W sam raz. [5]
                          Opakowanie: Bardzo fajna grafika, z którą dobrze koresponduje nazwa piwa. Kolorystyka też sympatyczna, a informacje jak zwykle pełne. [5]
                          Uwagi: Całkiem przyjemny ciemniak, co jakiś czas można powtórzyć

                          Moja ocena: [3.975]
                          So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                          Comment

                          • jerzdna
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 240

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: brunatny. bez zarzutu [5]
                            Piana: niewysoka ale trwala i zostawiajaca piekne firany [4.5]
                            Zapach: ciemne slody czekolada kawa. [4.5]
                            Smak: pelne i dobrze skomponowany smak. oczwiscie na pierwszym planie mocno palone slody i kawa zbozowa. jest tez czekolada i orzechy. brak slodyczy co jest wielkim plusem. goryczka b.przyjemna [5]
                            Wysycenie: optymalne [5]
                            Opakowanie: typowa pinta. ladne kolory. pelne info z tylu [4.5]
                            Uwagi: to jest dark lager ktory mozna pic i pic. solidny wyrob. konkretny ale nieciezki smak. bardzo warto.

                            Moja ocena: [4.75]

                            Comment

                            • Kiezmar
                              Member
                              • 09-2014
                              • 53

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty. Pod światło widoczne przebłyski rubinu. Bardzo ładnie. [5]
                              Piana: Gęsta, trwała - nic dodać nic ująć. [5]
                              Zapach: Głównie czuć słody i paloność. Niestety nie wyczułem chmielu. [4]
                              Smak: Dominuje kwaskowość kojarząca się z chlebem, do tego nuty czekoladowo-kawowe. Goryczka stonowana acz wyczuwalna. Treściwe i pijalne. [4.5]
                              Wysycenie: Trochę za wysokie jak na mój gust. [4]
                              Opakowanie: Jak to PINTA. Czytelnie, estetycznie. [4.5]
                              Uwagi: Warka do 2.01.2015 r.
                              Fajne ciemne piwko, chętnie do niego wrócę.

                              Moja ocena: [4.375]

                              Comment

                              • PoprostuBartosz_pl
                                Junior
                                • 09-2014
                                • 13

                                #75
                                W zapachu czuję gorzką czekoladę i skórkę od chleba. W miarę ok. W smaku najpierw słodko, tak wytrawnie - gorzko czekoladowo, potem miła kontra i goryczka w sam raz. Piana idealna. Body/gęstość też jak na ten rodzaj piwa. Co prawda zgodnie z etykietą nie wiem jak można je pić do pizzy, ale ok
                                EDIT: Z Maltankami wchodzi jak złoto.
                                Last edited by PoprostuBartosz_pl; 06-10-2014, 20:44.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎