Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe, Kresowe Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • season4
    Junior
    • 08-2011
    • 1

    #16
    Kolor: Fajna żółta słomka
    Piana: Naprawdę wyjątkowa, gaśnie po ok. 5minutach.
    Zapach:nuty: słodowy z fajnym bukietem świeżego chmielu.
    Smak: typowy dla lagerów, jest ochota na kolejne
    Wysycenie: jak na browar regionalny, niezłe [4]
    Opakowanie: robi wrażenie, fajny firmowy kapsel. Butelka bezzwrotna, szata graficzna troche za bardzo podobna do budweiser'a
    Uwagi: cena, ale ogólnie może być.

    Ocena: 4,5

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy niezbyt zachęcający [3]
      Piana: Duże bąble tworzą pianę jak z ludwika [2]
      Zapach: Odrzucające gotowane warzywa. [2.5]
      Smak: Goryczka prawie niewyczuwalna, słodowe. Mało treściwe wręcz wodniste. Wypijalne ale bez żadnych smaków. [3.5]
      Wysycenie: OK [4.5]
      Opakowanie: Najlepsza i wiele obiecująca część tego piwa. [5]
      Uwagi: Wypijalne piwo i nic więcej. Wypić i zapomnieć.

      Moja ocena: [3.1]
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #18
        Jak dla mnie kompletna porażka, piwo płaskie w smaku, jakieś mdłe, po prostu niedobre
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, chyba minimalnie opalizujący. [4]
          Piana: Biała, drobna, wysoka i sztywna, dość trwała. [4]
          Zapach: Chmielowo-owocowy z piwniczną nutą, OK. [4]
          Smak: Goryczka z akcentem ziołowym, daleko w tle słodowe echa. [4]
          Wysycenie: Sporo drobnych bąbelków, odpowiednie do charakteru piwa. [4]
          Opakowanie: Kapsel browaru, metalizowana eta & Co., dopracowane, parametry są, ale - sam nie wiem czemu - do mnie jakoś nie przemawia... [3.5]
          Uwagi: Moje pierwsze piwo z "nowego GAB-a". Całkiem mi zasmakowało, jestem pozytywnie zaskoczony. Nie rozumiem tylko: a) nazwy - co mają kresy do częstochowszczyzny, i b) dlaczego to nie funkcjonuje na forum jako nowy browar?

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny. [5]
            Piana: Przy nalewaniu dość wysoka ale niezbyt gęsta, szybko opada do cienkiej warstwy. [2.5]
            Zapach: Bardzo mało intensywny, trzeba mocno zakręcić kuflem i włożyć nos do środka żeby cokolwiek poczuć. Na pierwszym planie słodowość, dalej nuta zbożowo-ziarnista i lekka kwiatowość. Chmielu prawie nie czuć. [2.5]
            Smak: Tutaj już jest lepiej bo co prawda zaczyna się tak jak sugerował zapach (czyli słód, ziarno) lecz później pojawia się lekka ale długa goryczka. Oczywiście nie obraziłbym się na większą bo słód nadal dominuje. Całości smaku dopełnia lekka kwasowość. Piwo jest przyjemnie treściwe. [4]
            Wysycenie: Odrobinę za niskie. [4]
            Opakowanie: Całkiem ładna etykieta chociaż czarna obwódka w stoucie wygląda lepiej. Kapsel browaru, ekstrakt podany. [4]
            Uwagi: Kupione za 3,80zł w osiedlowym pod blokiem.

            Przyzwoite piwo. Gdyby było mocniej nachmielone i trochę tańsze to pewnie wracałbym do niego ale i tak z ciekawości za jakiś czas sprawdzę, czy coś się zmieniło.

            Moja ocena: [3.375]
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #21
              Ja będę jednak wracał do niego, po ponownej dzisiejszej degustacji. Nie chcę się powtarzać, choćby w stosunku do poprzedzającej oceny, Piwo poprawne, pełne w smaku, nie czuję aż takich niedostatków goryczki. Pełne 4 bez zastrzeżeń.

              Comment

              • szalina
                Member
                • 01-2010
                • 42

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno złoty [5]
                Piana: piana mała przy nalewaniu, b. szybko opada - jedyny minus tego piwa [3]
                Zapach: ciekawy, słodowo-słodki, intensywny [5]
                Smak: dla mnie bomba! po początkowej lekkiej słodyczy od razu "atakuje" chmiel i goryczka pozostaje dość długo - to luuubię, póżniej owocowe jakby winogronowe i kwiatowe - fiołkowe nuty a na samym końcu to już czuje akację a nawet miód akacjowy. Nietypowe to chyba dla polskich lagerów? )) [5]
                Wysycenie: średnie - ok jak na lager [5]
                Opakowanie: stylowa etykieta, wszystkie potrzebne informacje na kontrze [5]
                Uwagi: warka z data ważn. 3.07.2012
                jeden z lepszych, jeżeli nie najlepszy lager jaki piłem w tym roku (czyli do 22.04.2012)

                Moja ocena: [4.8]

                Comment

                • drseba
                  Junior
                  • 02-2004
                  • 12

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor ładny jasno złoty, ale chyba ciut za jasny jak na 14. [4]
                  Piana: Brudna, grubobąblowa, niezbyt obfita. Kożuch utrzymuje się dość długo. [2.5]
                  Zapach: Dobra zupa jarzynowa - nie przystoi piwu. Daleko, daleko zapachy słodowe.
                  (Dodane w ostatniej chwili) po dłuższym okresie bardzo wolnego picia w połowie piwa zapach zupy został przykryty zapachem skórki chleba - to już znacznie lepiej, ale oceny nie podwyższę. [1.5]
                  Smak: Słodycz na wodzie. Dziwne posmaki ziemiste. Po dłuższej chwili na podniebieniu czuć goryczkę, ale jakąś taką niedobrą. Za bardzo wodniste, mało treściwe jak na ten ekstrakt. Pić muszę na bezdechu - ten zapach... [2]
                  Wysycenie: Mogłoby by być ciut większe, ale daje radę. [4]
                  Opakowanie: Etykiety całkiem OK, minus za farmazony o tradycyjnym warzeniu i zamykaniu w butelce barw, smaków i aromatów; jarzynowych [4.5]
                  Uwagi: Wybitnie mi nie przypadło do gustu/smaku. Dziwna ta moja ocena bo dotyczy tej samej warki (data ważności 03.07.12) co ocena powyżej...

                  Moja ocena: [2.2]

                  Comment

                  • robert2
                    Member
                    • 08-2011
                    • 87

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny złoty [4]
                    Piana: na początku obfita szybko znika [3.5]
                    Zapach: słabo wyczuwalny ale przebijała się słodowość [3.5]
                    Smak: na początku nutki słodowo-chlebowe potem kwaskowość a na końcu gorzkawe [4.5]
                    Wysycenie: dość duże do samego końca [4]
                    Opakowanie: przyzwoita etykieta wpadająca w oko [4]
                    Uwagi: mnie to piwko smakowało było całkiem całkiem

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎