Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Fortuna Wiśniowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Barwa mocnej wiśniowej herbaty. Delikatnie mętna. [4]
    Piana: Podczas nalewania bzyczy i robi się na dwa centymetry. Szybko jednak redukuje się do postaci drobnych wysepek na powierzchni. [3]
    Zapach: Orzeźwiający, kwaskowy, z wyraźną przewagą aromatów wiśniowych. Nieco sztuczny, brak piwnych smaczków. [3.5]
    Smak: Ciekawy. Wyczuwalna nieznaczna goryczka i wyraźne nuty goździków i migdałów a także oczywiście wkładu wiśniowego. Sądziłem, że to piwo będzie bardziej słodkie, ale dobrze, że nie jest. Niemniej jednak fajnie by było gdyby chmielowa goryczka zostawała na dłużej na języku niż aromat owocowy. [3.5]
    Wysycenie: Nieco za słabe. Gaz szybko ucieka i piwo zaczyna w którejś minucie zwyczajnie mulić, co w połączeniu z owocowym stylem nie prezentuje się najlepiej. [3]
    Opakowanie: Etykieta niemal identyczna jak w całej smakowej serii Fortuny. Raczej pasuje dobrze do charakteru piwa. Dobór rozmiaru czcionki i koloru tła na kontrze wyjątkowo nieFORTUNNY - info nieczytelne. Kapsel firmowy. [3]
    Uwagi: Kolejne nienajgorsze piwo smakowe dla koneserów stylu i większości kobiet. Dobrze schłodzone, gdzieś na plażę w upalne dni. Spróbowałem i nie muszę powtarzać tego doświadczenia.

    Moja ocena: [3.425]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • yogi_b-boy
      Junior
      • 09-2011
      • 6

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny rubin [4]
      Piana: Nieco za krótko utrzymuję się [3]
      Zapach: Uczuć aromat wiśni, migdały [4]
      Smak: bardzo orzeźwiające, finisz lekko kwaskowy
      czasami zbyt mocno czuć jakby ocet [4.5]
      Wysycenie: jak na Fortunę przystało mniej nasycona ale ja to odbieram jako plus [4.5]
      Opakowanie: Seria Wiśniowe, Czarne , Miodowe może być
      mało rzucająca się w oczy na półce sklepowej!! [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #18
        Czyżby zmienili recepturę? To piwo, jak piłem miesiąc temu, było ochydnie słodkie.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          ochydnie
          Członki opadają
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
            Też dorzucę fotkę, a co.
            Pieknie sie prezentuje na tej fotce

            Piana i wysycenie ok. Zapach troche sztuczny. W smaku juz lepiej - kwasek soku wisniowego, slodycz niezbyt duza, sporo goryczki. Migdalowy posmak pestek powoduje, ze po paru lykach piwo staje sie troche mdle.
            Lepsze niz "Lubuskie Wisniowe" i "Magnus Wisniowy"; do "Wisni w piwie" troche mu brakuje
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              #21
              wynalazek pseudopiwny, mega słodki i niedobry

              Comment

              • robert2
                Member
                • 08-2011
                • 87

                #22
                Zakupiłem ostatnio to piwko i niestety muszę się zgodzić z niektórymi poprzednikami,że do do dobrego smaku piwnego to trochę daleko temu "napojowi"..-ale właśnie jako napój orzeźwiający z posmakiem wiśni,lekkiego kwasku na upalne dni albo do obiadku jak najbardziej..

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #23
                  Na początku piwo miało 5,1% alkoholu, potem 5,3%, teraz znowu na butelce widnieje 5,1%. Nie wyrabiam ze zmianami.
                  Smak piwa odpowiada bałaganowi w parametrach. Na Zlocie piłem beczkowego Krieka. Smakował mi średnio, ale Fortuna Wiśniowa to już tragedia.

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    #24
                    Jak dla mnie coś wyjątkowo niesmacznego, woda landrynkowa, kolejny dziwny wynalazek.
                    Skosztowała także żona i piwo z obu szklanek trafiło w kanał.

                    Comment

                    • szu29
                      Member
                      • 04-2011
                      • 98

                      #25
                      Po otwarciu zapach taniego wina smak jednak z każdym łykiem coraz lepszy aż dochodzi do oceny 2,5/5 i nic więcej nie dam.
                      http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                      Comment

                      • freeman0
                        Member
                        • 11-2011
                        • 45

                        #26
                        Nie wiem, może ostatnio zmienili recepturę, ale mi to piwo bardzo smakowało, nie było słodkie i naprawdę przywodziło pewne skojarzenia z kriekiem.

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: 'Podpalana' czerwień, trochę blado to wygląda, aczkolwiek nie ma co narzekać. [4]
                          Piana: Praktycznie jej nie ma. Na początku średnio wysoka, pęcherzyki średniej wielkości, szybko zanika. Nie ma kożuszka. [2]
                          Zapach: Zdecydowanie wiśniowy, podoba mi się. [4.5]
                          Smak: Chyba najlepsza owocówka wśród polskich piw. Smak wyraźnie wiśniowy, nie jest sztuczny, ani w żaden sposób wymuszony. Lekko kwaskowate, bardzo smaczne. [5]
                          Wysycenie: Całkiem dobre, nie mam zarzutów. [4]
                          Opakowanie: Etykieta podobna do reszty smakowych Fortun, kapsel standardowy. Ni ziębi, ni grzeje. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.325]
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Zdecydowanie czerwony, lekko nienaturalnie, klarowny [3.5]
                            Piana: Słaba - grube, niska i nietrwała. [2.5]
                            Zapach: Dominuje sztuczna wiśnia - niezbyt natrętna, ale sztuczna. [3.5]
                            Smak: Piwo jest kwaskawe, bez zbędnej słodyczy, gdzieś w tle nuty drożdżowe. Niestety - za dużo sztuczności. [3.5]
                            Wysycenie: Średnia krajowa z tendencją ku dolnej. [3]
                            Opakowanie: Jak reszta nowych Fortun - bez jakieś specjalnej inwencji. Plus za dedykowany kapsel. [3.5]
                            Uwagi: Zakupione w ŻABIE w DG-Ząbkowicach. W miarę solidne, bez udziwnień, ale za dużo tu sztuczności.

                            Moja ocena: [3.375]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • focus25
                              Member
                              • 01-2011
                              • 39

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czerwony, klarowny [4]
                              Piana: marna, po chwili znika całkowicie [2.5]
                              Zapach: wyczuwalna wiśnia, migdał ,nieco zbyt sztuczny [3]
                              Smak: słodkawy odrobinę kwaskowaty, nie jest zbilansowany przez co mdły, wyczuwalna goryczka. Przypomina nieco tanie wino o smaku wiśni [3]
                              Wysycenie: z początku nieco przy wysokie [3.5]
                              Opakowanie: w miarę estetyczne, dedykowany kapsel, sporo informacji, niestety brak podanego ekstraktu [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.1]

                              Comment

                              • sasser
                                Senior
                                • 07-2012
                                • 107

                                #30
                                Piwo kupiłem po przecenie w Lidlu, bodajże za 2,49 zł. W zapachu czuć landrynki, może delikatnie wiśnie. W smaku jest inaczej. Piwa wcale nie czuć, ale mi to nie przeszkadza. Czuć wiśnie, smak jak dla mnie nie jest sztuczny, nie jest za słodko i czuć lekką kwaskowatość. W sumie to całkiem dobry napój piwny.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎