Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Klasztorne piwo na wzór piwa trapistów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czik
    Member
    • 09-2010
    • 33

    #16
    Ciekawe... Z moich informacji wynika, że na trapistach nawet wzorowane to piwo nie było, a w założeniu miało być klasztorniakiem na wzór niemiecki, a nie belgijski.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Receptura piwa jest niemal identyczna z Klasztornym z BrowArmii. Więcej informacji prosto z Jabłonowa znajdzie się wkrótce w artykule o jabłonowskiej Manufakturze Piwa.
      Cyt. z fejsa
      "Browar Jabłonowo
      Czy wiecie, że receptury piw Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo zostały udostępnione Manufakturze przez BrowArmię Królewską? Za free!!!
      Szacun i dzięki dla BrowArmii !!! Tak trzymać! www.browarmia.pl - albo BrowArmia na fecebooku - lubię to
      A nowe pomysły dla Manufaktury już się rodzą i na pewno jeszcze w tym roku asortyment się powiększy."
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #18
        Rany, czy wszystkie browary mają taki nastolatkowy poziom tekstów na facebooku? Bez urazy dla nastolatków.

        Comment

        • Czik
          Member
          • 09-2010
          • 33

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Rany, czy wszystkie browary mają taki nastolatkowy poziom tekstów na facebooku? Bez urazy dla nastolatków.
          Jakoś tak się przyjęło, że oficjalnego facebookowego fanpage'a najlepiej prowadzić "na luzie".

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #20
            Ale na luzie to jedno a poziom smsujących nastoletnich dziewczyn to drugie.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              #21
              na szczęście nie jestem na tym bagnie więc mam takie teksty tylko tu

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Tak, widziałem ten wpis na fejsie. Żałosny.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  News na poziomie początkującego gimnazjasty został mocno objechany na Facebooku i zniknął.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #24
                    E tam mocno, starałem się delikatnie dobierać słowa
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Zmiana tonu na Facebooku po skasowaniu poprzedniej notki:

                      Warto wspomnieć , że dotychczasowe receptury piw Manufaktury zostały udostępnione nam bezpłatnie i po koleżeńsku przez BrowArmię Królewską w Warszawie za co oficjalnie wielkie podziękowania ( skróciło to nam czas eksperymentów i dochodzenia do standardów jakości)! Polecamy BrowArmię wszystkim fanom, jako zaprzyjaźniony i niekonkurencyjny dla nas mikrobrowar restauracyjny www.browarmia.pl
                      Składnia i interpunkcja oryginalna. Trochę korekty by się przydało, ale jest zdecydowanie lepiej.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #26
                        Niekonkurencyjny, zaprzyjaźniony browar, z którym nie mamy nic wspólnego, po za adresem siedziby i panem Hubertem Buksowiczem
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnomiedziany. Mętne. [4.5]
                          Piana: Beżowa, średniej gęstości. Niestety dość szybko opada nie pozostawiając po sobie większych śladów. [3]
                          Zapach: Dojrzałe, lekko gnijące owoce takie jak śliwki, morele itp. Średnio intensywny, przyjemny. [4]
                          Smak: Zaraz po przełknięciu czuć ciemny słód i karmel, który po chwili ustępuje miejsca wspomnianym w zapachu owocom. Pod koniec całość staje się delikatnie wytrawna. Goryczka o bardzo niskim natężeniu, praktycznie nie wyczuwalna. [4]
                          Wysycenie: Bardzo niskie, jak dla mnie mogło by być wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: W zasadzie wszystkie nowe etykiety Jabłonowa prezentują niezły poziom. Nie inaczej jest z Klasztornym, które również prezentuje się dobrze. [4]
                          Uwagi: Kolejne bardzo dobre jak na Jabłonowo piwo. Może nie tak dobre jak "Trzy Zboża" ale i tak o niebo lepsze od wcześniejszych wynalazków z tego browaru.

                          Moja ocena: [3.9]
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #28
                            To piwo powinno być sprzedawane w butelkach 0.33l. Pół litra wlane do szklanki po połowie jest już ciężkie do wypicia, na wierzch wychodzi drapiący alkohol.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12226

                              #29
                              Aromat: słód, owoce
                              barwa - miodowo-miedziane
                              piana - średnia, drobne pęcherzyki, nawet dość trwała, pozostawia wianuszek, lepi się trochę do szkła
                              wysycenie - niewysokie, mi odpowiada
                              smak - głównie nuty kwaskowo - owocowe, lekki karmel, niewielka goryczka
                              treściwość - średnia, jak na "klasztorne" to oczywiście wodniste, obawiam się, że na takim piwie postu w klasztorach mogliby nie przetrzymać.

                              Ogólne wnioski - smakowało mi, choć nie jako podróbka trapistów. W tej stosunkowo wysokiej cenie mam wybór w postaci zagranicznych piw. To może stanowić pewien problem dla browaru znanego z produkcji piw z dolnej półki. Jesienią chyba powrócę, bo wrażenia pozytywne i lepsza pora na to piwo

                              Kupione w 101 piw Wrocław
                              Last edited by darekd; 08-07-2011, 19:11.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: mętny brąz, rubinowe refleksy [4]
                                Piana: gęsta, zwarta, czapowata, długo się utrzymuje, tańczy wraz z piwem, , nie osadza sie na szkle, lekki beż [4.5]
                                Zapach: słodowo-owocowy, miły, intensywny [3.5]
                                Smak: dość pełne, w miarę treściwe, dominuja bardziej pestkowa niż chmielowa goryczka, zaraz za nią miły posmak wytrawnych owoców, który staje się intensywniejszy gdy piwo jest lepiej ogrzane, w oddali dopiero można wyczuć dość miłą, lepką słodycz, całość harmonijna, zgrana, bardzo smaczna [4.5]
                                Wysycenie: parę bąbelków mnie i byłoby super [4]
                                Opakowanie: mi szata graficzna jabłonowskiej manufaktury odpowiada, choć wolałbym widok na klasztor trapistów w tylu romańskim niż wschodnim [5]
                                Uwagi: Kolejny udany produkt z Jabłonowa

                                Moja ocena: [4.125]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎