Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Klasztorne piwo na wzór piwa trapistów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cristof667
    Junior
    • 05-2011
    • 3

    #61
    Widzę, że z tym piwem to jak z bombonierką bez ściągi... Nigdy nie wiadomo na jaki smak się trafi po otwarciu
    U mnie praktycznie sam kwas owocowy z główną nutą śliwkową. Nie czuć ani goryczki, ani palenia słodu... wysycenie bardzo słabe..
    Początkowo myślałem, że przeterminowane ale data do 25.02.12.
    Być może spróbuje jeszcze raz za jakiś czas, dla porównania smaku
    "To Sprawa Przez Swą Zawiłość Niewytłumaczalna"

    Comment

    • Siemion
      Member
      • 07-2008
      • 67

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor rdzawy, bardzo ładny, zwłaszcza w połączeniu z mętnością. [4.5]
      Piana: Początkowo gęsta, zwarta, miła dla oka. Szybko jednak znika i próżno szukać po niej śladów. [3.5]
      Zapach: Nic oryginalnego nie napiszę: owocowy susz i nieco korzennych nutek. [4]
      Smak: Smak nie licuje z zapachem. Piwo jest za słodkie i to słodyczą cukrową, a nie słodową. Daje 4, a nie mniej, bo ta słodycz jest zbilansowana kwasowością, silną szczególnie z początku. Mi to odpowiada. Brakuje jednak pewnej wytrawności, z którą kojarzą mi się mocniejsze nawet piwa belgijskie. [4]
      Wysycenie: Za małe i być może właśnie z tego powodu słodycz w smaku tak się wybija? [3]
      Opakowanie: Kapsel "manufaktura piwna". Widoczne na nim logo manufaktury, powtórzone na krawatce, mi się podoba. Sam pomysł, żeby eksponować właśnie ten element, a nie logo Browaru Jabłonowo, też uważam za dobry. Ale główna etykieta za bardzo rozmyta, zbyt dużo napisów jak na niewyrazistość tła. To, że piwo uwarzył browar znany z produktów podsklepowych, najlepiej widać po wierszyku zamieszczonym na kontrze. Ale skład podano. [3.5]
      Uwagi: Ceny nie znam, bo dostałem to piwo w prezencie. Do piwa na pewno wrócę. Myślę o chłodniejszej porze, na którą wybór polskich piw jest jednak ograniczony. A to będzie jak znalazł. Może nawet wyeksponowana słodycz nie będzie drażniła w takich okolicznościach?

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #63
        Całkiem ciekawe piwo, w smaku ziołowe z intensywnymi nutami winnymi, troszkę suszonych owoców (na myśl mi przychodzą morele). Słodkawe, ale warto spróbować
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #64
          U mnie już całkiem się spremiumizowało - cena powyżej 5zł. Na szczęście na zimę mam własnego dubbla w piwnicy. I śmiem twierdzić, że lepszego.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            U mnie już całkiem się spremiumizowało - cena powyżej 5zł. Na szczęście na zimę mam własnego dubbla w piwnicy. I śmiem twierdzić, że lepszego.
            W ciemno stawiam, że masz rację.

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madu Wyświetlenie odpowiedzi
              Może teraz czas na Trapistów i "Piwo na wzór Jabłonowa"?
              Koniecznie rozlewane w PETa 0.75 z korkiem od szampana.

              Ten wierszyk na etykiecie widziałem już kiedyś w menu w BrowArmii.
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #67
                Piana cocacolowa, znikła momentalnie, przy okazji piwo się całkowicie wygazowało.

                Czuć jakieś przyprawy, których nie rozpoznaje. Według mnie jest tu też jakaś infekcja.

                Żadko wylewam, ale to nie jest zdatne do picia.

                P.S. wiem, korzeń pietruszki było tu czuć. Było, bo już popłynęło do oczyszczalni ścieków.
                Last edited by jacer; 02-12-2011, 20:28.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Żadko wylewam
                  Sądząc po ortografii, to chyba w ogóle nie wylewasz

                  Comment

                  • volodos
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 717

                    #69
                    Posmak trochę jak sos Worcestershire. Tylko co to robi w piwie?

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #70
                      Warka do 13.06.12
                      Wyczuwalny jest ocet, podobny do mojego bittera
                      Wypiłem bez problemów choć bez żadnych zachwytów.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #71
                        Wylałem , nie pijalny kwas
                        ps Nawet Edi jest o niebo lepszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnobrązowe, lekko mętne [4.5]
                          Piana: Lekka, w normie [3.5]
                          Zapach: ziołowo-owocowy, dość wyraźny [4]
                          Smak: owocowo-kwaskowy z ziołową podbudową, delikatnie gorzki, dość lekkie [4]
                          Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: minus za krzywo naklejoną krawatkę [3.5]
                          Uwagi: Trapiści? Chyba słyszeli o takim plemieniu, co robi pułapki na niedźwiedzie, i się nazywa z angielska. Karmazynowe? W żadnym wypadku Dobre pełne ejl? Tak, mnie smakowało. Data 13.06.12

                          Moja ocena: [3.975]
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 739

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, lekko zamglony. [5]
                            Piana: Średnioziarnista, niska, znika zaraz po nalaniu, zostaje parę plamek, w zasadzie wiele belgijskich klasztorniaków też się tak słabo pieni. [3]
                            Zapach: W pierwszej kolejności czuć karmel i przyprawy, na pewno kolendra, goździki i jakby gałka muszkatołowa, zaraz potem
                            cytrusowy, średniointensywny ale wyraźny kwasek, w tle słód, chleb, toffi i owoce, bardzo przyjemnie pachnie ale do
                            trappisty dużo brakuje, przede wszystkim tej głębi. [4]
                            Smak: Na początku intensywny aromat przypraw, owoce (śliwki, agrest), nuta karmelu, dalej paloność i cytrusowa kwasowość, po przełknięciu wchodzi palono-pestkowa goryczka, w tle orzechy i chleb, podstawa słodowa średnio treściwa; podobną mieszankę przypraw kumpel (Tybek) dodawał do wina ryżowego; piłem kiedyś owo piwko w BrowArmii, jednak to butelkowe jest chyba trochę pełniejsze w smaku, poza tym tamto nie miało chyba tak wyraźnych palonych nut. [4]
                            Wysycenie: IMO mogłoby być nieco wyższe, szybko się ulatnia. [4]
                            Opakowanie: Etykieta całkiem elegancka, ostatnio to standard w Jabłonowie, kapsel Manufaktury Piwnej, na kontrze wierszyk
                            niegdyś obecny w BrowArmianym menu, nie podano ekstraktu. [4.5]
                            Uwagi: Zakupione w: Sklep monopolowy przy dworcu pkp Sulejówek Miłosna
                            Degustowane: 03.11.2011 ok. godz. 18.45
                            Data ważności: 04.03.2012
                            Soundtrack: "Among The Living" by Anthrax

                            Moja ocena: [3.975]
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #74
                              Czy ktoś z piwowarów, o wprawnym oku, mógłby mi powiedzieć jaką barwę ma mniej więcej to piwo? W skali EBC lub SRM, obojętnie. Nie mam takiej skali w domu, a chcę uwarzyć piwo na wzór dawnego EB Reda i już wiem, że muszę celować w ciemniejsze.
                              Last edited by Pendragon; 21-01-2012, 20:44.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #75
                                Zrobiłem drugie podejście, bo pierwszy raz piłem z pół roku temu jako czwarte piwo z rzędu i myślałem, że może już coś nie tak z moimi zmysłami...
                                Bo gdyż - nie rozumiem (wysokich) ocen tego piwa. Moim zdaniem słodowy średniak udający w dodatku jakiś związek z klasztorniakami, które uwielbiam, a które smakują zupełnie inaczej. Tragicznie zbalansowany, sztuczny smak. Nie będę powtarzał, w tej cenie są dużo ciekawsze piwa.

                                Pendragon moim zdaniem tak 30-35 EBC, czyli powiedzmy 32...
                                Last edited by Seta; 26-02-2012, 21:17.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎