Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #31
    Nie jestem zwolennikiem piw jasnych mocnych, do tego aż tak. Nic dziwnego ze jak dla mnie to najsłabsza pozycja w ofercie browaru Grybów. Nie żeby tam jakieś okropne wady miało, tylko to za mocne jasne piwo z wszelkimi przyległościami jak dla mnie.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #32
      Mi trafiło się piwo warzywne, mocno alkoholowe.
      Ciężko było to pić, ale cóż, gieroj jestem )
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Mi trafiło się piwo warzywne, mocno alkoholowe.
        Też się jakiś czas temu skusiłem na ofertę Grybowa, nie pamiętam już który wynalazek, ale jedno z piw pachniało i smakowało, jak... gołąbki (chyba abrdziej chodzi o kapuchę).
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nawet jeśli jest to "helles bock", to dla mnie bardziej przypomina strongi. [3.5]
          Piana: Nic szczególnego - pieni się umiarkowanie obficie,s szybko znika. [3]
          Zapach: Nuty słodowe z lekko palonymi akcentami plus dziwna kwaskowatość. [3]
          Smak: Mnie smakowało - wyraźna goryczka, nuty słodowe z lekką palonością. [4.5]
          Wysycenie: Średnia krajowa - bez rewelacji. [3]
          Opakowanie: Oszczędne, wpadające w oko. Minus za goły kapsel. [4]
          Uwagi: Kupione w Tychach w sklepie na oś. B. Fajne piwko, ale jak dla mnie do lekkiego dopracowania.

          Moja ocena: [3.675]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #35
            Jak dla mnie to zwykł farbowane jasne mocne. Piana prawie zerowa, nic z posmaków chlebowych. Alkohol jest na pierwszym planie, na drugim i nic poza tym. Naciąganie konsumentów i tyle...
            Last edited by e-prezes; 22-01-2014, 20:41.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny bursztyn, klarowne [3]
              Piana: szybko się redukuje, lekko brudzi szkło [3]
              Zapach: słodowy, ale słaba intensywność [3]
              Smak: słodka słodowość, odrobina kwasku, odrobina goryczy, odrobina alkoholu, poprawne [3.5]
              Wysycenie: nieco za duże [3.5]
              Opakowanie: nie cierpię nazwy "Pilsweiser", etykieta brzydka, plusik za informacje [3]
              Uwagi: jakby je mniej odfermentować byłoby naprawdę niezłe

              Moja ocena: [3.225]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #37
                Rozrzut opinii dot. tego piwa, a ja znowu trafiłem na całkiem przyzwoite. Było zmętnione (pewnie przez przechowywanie w sklepie), alkohol jednak wyczuwalny, ale ma 8,1%... Tak jak napisał Seta, mniej odfermentować...
                W smaku ma jednak cechy stylu, a jasny kozioł to trudny styl, bo ociera się mocne lagery. Fajerwerków nie ma, ale daje radę i wciąż to najlepszy helles bock w Polsce! Są jeszcze jakieś inne?

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: żółtozłoty, idealnie klarowny [5]
                  Piana: niska, drobna, znika dość szybko, ale oblepia szkło [2]
                  Zapach: gotowana kapucha, alkohol, ściera, słód, utlenione [1.5]
                  Smak: mocny alkohol, kwaskowo-słodowe z wyczuwalną goryczką, sprawia wrażenie dość pustego [2]
                  Wysycenie: dość duże, ale nie przeszkadza [3]
                  Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, podobna do ŻGB, kapsel goły złoty, biało-beżowa etykieta z capem; są podstawowe dane (bez drożdży w składnikach), z podanymi odmianami chmielu; na kontrze chwalą się stosowaniem dekokcji [2.5]
                  Uwagi: Do 18.09.2015. Mocno odfermentowane piwo w stylu "polski strong" (bo przecież nie maibock). Niedobre. Chyba tylko dla miłośników szybkiego zalania się w trupa (mocno kopie).

                  Moja ocena: [2.05]
                  Last edited by toto; 17-02-2015, 17:01.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: żółtozłoty, idealnie klarowny [5]
                    Piana: niska, drobna, znika dość szybko, ale oblepia szkło [2]
                    Zapach: gotowana kapucha, alkohol, ściera, słód, utlenione [1.5]
                    Smak: mocny alkohol, kwaskowo-słodowe z wyczuwalną goryczką, sprawia wrażenie dość pustego [2]
                    Wysycenie: dość duże, ale nie przeszkadza [3]
                    Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, podobna do ŻGB, kapsel goły złoty, biało-beżowa etykieta z capem; są podstawowe dane (bez drożdży w składnikach), z podanymi odmianami chmielu; na kontrze chwalą się stosowaniem dekokcji [2.5]
                    Uwagi: Do 18.09.2015. Mocno odfermentowane piwo w stylu "polski strong" (bo przecież nie maibock). Niedobre. Chyba tylko dla miłośników szybkiego zalania się w trupa (mocno kopie).

                    Moja ocena: [2.05]
                    Piłem piwo z tą samą datą i było absolutnie poprawne. Ba, nawet przez myśl przemknęło mi nieśmiało, że to piwo ma skromne zadatki na polskiego jasnego kozła.
                    To musiała być taka sama data butelkowanie ale tanki, warki, piwo zupełnie inne.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12205

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ba, nawet przez myśl przemknęło mi nieśmiało, że to piwo ma skromne zadatki na polskiego jasnego kozła
                      Dwa posty wyżej zaryzykowałem tezę, że to nawet najlepszy polski helles bock

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dwa posty wyżej zaryzykowałem tezę, że to nawet najlepszy polski helles bock
                        Doczytałem swoją recenzję sprzed 4 lat i jak nic muszę się z tym zgodzić

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          #42
                          Nowa odsłona:
                          Attached Files

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            #43
                            Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
                            Smak chlebowo-muszkatowy, zbyt duża dominacja alkoholu. Piana średnia, nie utrzymuje się zbyt długo. Kolor ładny, miodowo-miedziany, jak widać na zdjęciu.
                            Cena 4,99 zł.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Browar-Besko
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 317

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny, miodowo-miedziany [4.5]
                              Piana: średnia, nie utrzymuje się zbyt długo [3.5]
                              Zapach: b. przyjemny, lipowo-chmielowy [4.5]
                              Smak: chlebowo-muszkatowy, zbyt duża dominacja alkoholu [4]
                              Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                              Opakowanie: etykieta taka sobie, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, jest podana temperatura spożycia [4]
                              Uwagi: naturalne piwo do picia (nie unijne)

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎