Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Piwo Przaśne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie mogę nie zapytać, gdzie się kończy naturalne odfermentowanie dla specjala (12.5% ekstraktu)?
    To zależy co oznacza ten specjal - czyli co zostało dodane i w jakiej ilości. Tak czy inaczej żelazną regułą dla piw pełnych jest zawartość alkoholu wagowo wynosząca 1/3 ekstraktu. Dla 12,5% byłoby to więc ok. 5,5% objętościowo.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      To zależy co oznacza ten specjal - czyli co zostało dodane i w jakiej ilości. Tak czy inaczej żelazną regułą dla piw pełnych jest zawartość alkoholu wagowo wynosząca 1/3 ekstraktu. Dla 12,5% byłoby to więc ok. 5,5% objętościowo.
      Kiedyś (jeszcze w latach 90-tych ub. wieku) tak się określało piwa z 12.5% i więcej ekstraktu.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        Kiedyś (jeszcze w latach 90-tych ub. wieku) tak się określało piwa z 12.5% i więcej ekstraktu.
        Cały czas tak jest dla piw warzonych bez dodatków np. sacharozy.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. Całkiem ładny jak na ten ekstrakt. [4.5]
          Piana: Wysoka, średniobąblowa, nieco przybrudzona. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, lekko brudząc szkło. Później wysepki i pierścień. [3.5]
          Zapach: Nieco za słodki, jakby perfumowany, niezbyt intensywny. W tle trochę warzyw. Po ogrzaniu nieco miodowych i chlebowych wstawek. [3.5]
          Smak: Lekko słodki, słodowy początek z przyjemnym zbożowym tłem. Powoli dociera raczej delikatna goryczka z lekko chlebowymi posmakami, ale nadal mocno czuć zbożowe akcenty. Całkiem smaczne i świeże w smaku, ale nieco za słodkie. [4]
          Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Nazwa nieco dziwna, a babka z kufelkami jak na mój gust ma za mały biust . Parametry podane na kontrze, jak i informacja dla kogo warzone. [3.5]
          Uwagi: Z datą do 31.01.2012. Kupione we wrocławskiej Drink Hali.

          Moja ocena: [3.825]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • macmotyl
            Junior
            • 02-2012
            • 12

            #20
            Ma w sobie coś kormoranowego-co cenię, miłe, ale nie bierze mnie alkoholowatość. Dziwne że nie ma na stronie kormorana tak jak i zdroju

            Comment

            • disko
              Member
              • 04-2010
              • 76

              #21
              Nie ma, bo Przaśne i Zdrój to po prostu Świeże warzone na zlecenie z inna etykietą.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto. W pełni klarowny. [4.5]
                Piana: Po nalaniu utrzymuje się dość wysoką czapą. Zacnie lepi się do szkła. Do końca cienka szumowina. [4.5]
                Zapach: Zapach niezbyt wyraźny. Wyczuwalny słód. [3]
                Smak: Dość przyjemna słodowość z lekką nutą słodyczy. Nieznaczna goryczka. Finisz delikatny, może zbyt mało wyrazisty. Nie ma za to posmaku sztuczności. [3.5]
                Wysycenie: Wysycenie dość wysokie z tendencją do odbijania się. [3]
                Opakowanie: No takie... przaśne. Na etykiecie świnkowata blondyna z kuflami w dłoniach. Jak na Kormorana przystało uczciwa kontra z informacjami o piwie. Nawet jakby nie przyznali się do produkcji i tak opakowanie tak charakterystyczne, że nie do pomylenia z innym browarem. No i zdradzałby ich też jak zwykle kapsel firmowy. Ogólnie mnie się podoba. [4.5]
                Uwagi: W porównaniu do recenzowanego przeze mnie ponad pół roku temu Świeżego (którego Przaśne jest klonem dla łódzkiego Zofmaru) dużo wyższe nagazowanie i mniej wyrazisty aromat. Za to brak tak wyraźnych nut alkoholowych. Pomimo swego woltażu dość sympatyczne piwo. Do tego niepasteryzowane.

                Moja ocena: [3.5]
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • chris1985
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 227

                  #23
                  To moje ulubione piwo z Kormorana zaraz po Warmijskim. Ten smak słodu i lekka goryczka, przy tym świeżość prawie ocierają o mój ideał. Szkoda ze tylko że trudniejsze do zdobycia od innych produktów Kormorana, ale warte swojej ceny.
                  Tylko moje piwo mnie rozumie...

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    To to samo piwo co Świeże z tego samego browaru.

                    Comment

                    • chris1985
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 227

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To to samo piwo co Świeże z tego samego browaru.

                      Swieżego jeszcze nie pilem Sam sie temu dziwie, bo juz wiele piw z kormorana przelecialo przez moje gardlo.
                      Tylko moje piwo mnie rozumie...

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty, klarowny, ładny. [4.5]
                        Piana: średniowysoka, średniotrwała. [3.5]
                        Zapach: Zdecydowanie słodowy, lekko słodkawy, mało intensywny [3]
                        Smak: to samo co w zapachu, goryczka ledwo wyczuwalna. [3.5]
                        Wysycenie: średniowysokie [4.5]
                        Opakowanie: Kiepska etykieta, nazwa piwa też nieciekawa, firmowy kapsel [2.5]
                        Uwagi: Od pitego w tym roku Świeżego różni się chyba tylko wyższym wysyceniem.

                        Moja ocena: [3.375]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bladawa żółć, prawie idealnie klarowne. [4]
                          Piana: Całkiem wysoka i ładna, opada dosyć szybko. [3.5]
                          Zapach: Słodowo-nijaki. [3]
                          Smak: Podobnie jak zapach. Przede wszystkim słodowość, lekka metaliczność, goryczki jak na lekarstwo. Do wypicia i zapomnienia. [3]
                          Wysycenie: Zapychające. [3.5]
                          Opakowanie: Informacje skąpe, ale podstawowe są obecne. Mimo że piwo "uwarzono dla...", podano producenta, zamiast tak popularnego "wyprodukowano w UE". [4]
                          Uwagi: Nic ciekawego. Pite dzień przed terminem ostatecznym.

                          Moja ocena: [3.175]

                          Comment

                          • krzysztof83
                            Junior
                            • 11-2013
                            • 15

                            #28
                            Kolor: przysłowiowy złoty trunek
                            Piana: Śnieżno biała jak z reklamy proszku do prania, szybko opada i nie oblepia szkła
                            Zapach: Słodowy, lekko trawiasty
                            Smak: Wyczuwalny miód, dość słodowe, chlebowe.
                            Wysycenie: ok
                            Uwagi: Przyjemne jak tego typu piwo. Świeże ma 6,6% alk, te zaś 6,2%

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎