Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Grodzkie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bob1969
    Senior
    • 02-2008
    • 170

    #46
    Trzykrotnie próbowałem i za każdym razem miałem żołądkową rewolucję

    Comment

    • funky83
      Senior
      • 07-2009
      • 136

      #47
      Ja kupiłęm przy okazji na próbę, trafiła się warka do 13.04 i faktycznie całkiem dobre. Może na 4 nie zasługuje w smaku, ale te 3 z hakiem u mnie by dostało. Ciekawe jak mu dalej będzie szło i czy w ogóle będzie dalej produkowane

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #48
        A u mnie nie ma. W których trójmiejskich Biedronkach można kupić?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • disko
          Member
          • 04-2010
          • 76

          #49
          Tak, w Gdyni można.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969 Wyświetlenie odpowiedzi
            Trzykrotnie próbowałem i za każdym razem miałem żołądkową rewolucję
            Może masz uczulenie na drożdże?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • bob1969
              Senior
              • 02-2008
              • 170

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              Może masz uczulenie na drożdże?
              Raczej nie, inne cudaczne piwa wchodzą mi rewelacyjnie

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969 Wyświetlenie odpowiedzi
                Raczej nie, inne cudaczne piwa wchodzą mi rewelacyjnie
                Może w innych nie ma drożdży? Tez bym radził udać się do doktora od żołądka a nie zwalać na piwo.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może w innych nie ma drożdży? Tez bym radził udać się do doktora od żołądka a nie zwalać na piwo.
                  A kto był pierwszy z zaleceniami
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Browar_Jezyce
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 131

                    #54
                    Jedno z ciekawszych piw jakie pojawiły się ostatnio i jak na Głubczyce to wielki krok naprzód. Do tego w świetnej cenie i dostępne w największej w kraju sieci sklepów. Niestety i tak wątpię, czy się utrzyma. Przeciętny biedronkowy konsument nie jest łasy na piwne innowacje i hasło "niefiltrowane naturalnie mętne" raczej nie wzbudzi entuzjazmu. Mimo to liczę, że Grodzkie będzie nadal obecne.

                    Mam wrażenie, że część oceniających ten trunek podeszła do tematu zakładając, że Głubczyce z definicji nie są w stanie uwarzyć nic godnego uwagi. Ustępy o "wymiocinach", "ścierkach" oraz inne dziwne sformułowania są dowodem na uprzedzenia - z rzetelną oceną wiele wspólnego nie mają. Grodzkie to smaczne piwo o odświeżającym smaku, z ciekawymi nutami pszenicznego. Są owoce, jakby cytrusy i ogólna rześkość. Solidnie schłodzone będzie idealne na lato. Poza tym świetny wygląd i znakomita piana, która długo się utrzymuje.

                    Przesadą byłoby mówić, że to piwo wybitne, ale docenić je trzeba. Po pierwsze dlatego, że poniewierane na wszystkie sposoby Głubczyce (często poniewierane zasłużenie) postanowiły zrobić coś bardziej ambitnego. Po drugie dlatego, że jakichkolwiek piw jasnych pełnych w wersji niefiltrowanej na polskim rynku prawie nie ma. Ja kojarzę Lagerowe z Ciechana i dalej trudno jest mi coś z pamięci wygrzebać - aż do Grodzkiego.

                    Ogólnie duży plus.

                    A, i żadnych sensacji żołądkowych tudzież jelitowych nie odnotowałem. Czyżby i tu działała psychologia?
                    Last edited by Browar_Jezyce; 24-02-2012, 14:46. Powód: uzupełnienie treści
                    Birofile - vlog o piwie
                    Birofile na Facebooku

                    Comment

                    • majeure
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 315

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po drugie dlatego, że jakichkolwiek piw jasnych pełnych w wersji niefiltrowanej na polskim rynku prawie nie ma. Ja kojarzę Lagerowe z Ciechana i dalej trudno jest mi coś z pamięci wygrzebać - aż do Grodzkiego.
                      A Gościszewo Naturalne Niefiltrowane?

                      Comment

                      • Browar_Jezyce
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 131

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
                        A Gościszewo Naturalne Niefiltrowane?
                        A racja, zapomniałem o nim, choć piłem i byłem zadowolony Dziękuję za tę uwagę. Tak czy siak nie ma tego wiele i głubczyckie próby docenić warto.
                        Birofile - vlog o piwie
                        Birofile na Facebooku

                        Comment

                        • celtyk87
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 208

                          #57
                          Właśnie testuje grodzkie. Kosztuje w drogo bo 2,29zl za 2,09 miał bym genialnego natura w netto z Ambera, Wrażenia średnie, czuć gorycz na przemian z owocowym posmakiem. W następnych łykach czuć wyraznie owocowy posmak goryczka znika.

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #58
                            Trochę się zagalapowałeś się z tą genialnością Natura.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • NaturalArti
                              Member
                              • 09-2009
                              • 86

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno złocisty, lekko mętny co dobrze koresponduje z nazwą. Chociaż szczerze mówiąc spodziewałem się trochę większej mętności. [4]
                              Piana: Była przez chwilę; szybko opadła prawie do zera [2.5]
                              Zapach: Lekki, delikatny. Trochę za słaby, z jakimś takim delikatnym mydlanym akcentem [3]
                              Smak: Niedobry! Dziwna goryczka pozostawiająca bardzo nieprzyjemny posmak (przypomina raczej smak szamponu do włosów niż piwa) + jakieś chemiczne niezidentyfikowane akcenty. Jedno z gorszych piw jakie piłem. Już nawet koncernowe świństwo smakuje lepiej. Daję na wyrost 1,5 tylko dlatego, że udało mi się je jakoś dopić do końca (choć z dużym niesmakiem!). [1.5]
                              Wysycenie: Przeciętne. Choć w zasadzie nie ma się tutaj do czego przyczepić. [4]
                              Opakowanie: Puszka. Graficznie nawet całkiem gustownie wyglądająca (na tyle, że skusiła mnie do zakupu i spróbowania). Brak informacji o ekstrakcie - duży minus. Jest też wzmianka o drożdżach chociaż ja ich tutaj nie widzę (żadnego osadu drożdżowego nie ma) [4]
                              Uwagi: Nie polecam; szkoda pieniędzy. Ledwo to świństwo do końca dopiłem. Za tą cenę można z powodzeniem kupić coś dużo lepszego. Względnie dołożyć niecałą złotówkę i kupić coś naprawdę dobrego. To był zdecydowanie mój pierwszy i ostatni kontakt z tym "piwem". Partia z datą przydatności do spożycia: 12.04.2012

                              Moja ocena: [2.5]

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                #60
                                Czy to piwo jest niepasteryzowane?
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎