Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Grodzkie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • focus25
    Member
    • 01-2011
    • 39

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mętny, pomarańczowy, z wyglądu niczym przenica [4]
    Piana: przy nalewaniu piękna piana jaką spotyka się w dobrych weizenach, po ok. 2 minutach redukuje się do kożuszka [4.5]
    Zapach: słabiutki, nieco drożdżowy, leciutka nuta chmielowa [2.5]
    Smak: lekkie masełko, troszeczkę słodu, goryczka naprawdę śladowa [2.5]
    Wysycenie: nieco przysłabe [3.5]
    Opakowanie: ładna kolorystyka, nieco banalne wzornictwo, brak informacji o ekstrakcie [3.5]
    Uwagi: na zgaszenie pragnienia lub do popicia kiełbasy z grilla ujdzie

    Moja ocena: [2.875]

    Comment

    • greenworm
      Junior
      • 10-2011
      • 3

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
      Mi to piwo w zapachu i - o dziwo - w smaku przypomina radziecki szampan - co niestety nie jest komplementem. Nawet za 2 zł. nie będę powtarzał.
      A myślałem, że mam dziwne smaki. Tak jak piszesz - zapach i smak "radzieckiego gazowanego szampana" Kolor ładny, piana poprawna. Zapach - brzydki. Smak - kwaskowo - niezidentyfikowany. Trudno mówić o piwnym smaku. Jedynie posmak drożdzowo-chlebowy po dłuższej chwili. Kupiony w bierdonce. 2,29.

      Do zlewu! Hej!

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        #78
        Swego czasu piwo wspierała ulotka z panoramą miasta i napisem piwo z gór
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • maksborko
          Junior
          • 12-2006
          • 17

          #79
          Kilka dni temu kupione w Gliwcach z dodatkiem w postaci naprawdę ładnie wyprodukowanej ulotki reklamowej (grafika, kolory, na kredowym, sztywnym papierze). Gdyby piwo było tak dobre jak ta ulotka .....
          Last edited by maksborko; 29-06-2012, 23:17.

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #80
            Moim zdaniem jest to niezły wyrób Głubczyc, być może dlatego , że jestem fanem chlebowych nut w smaku piwa, i jeśli tylko takowe występują to jestem w stanie wybaczyć mu wiele. Smakowo jest to piwo nieco podobne do Gościszewa ale ta podobna chlebowość przełamywana jest w Grodzkim przez nieco nieprzyjemną , ścierkową nutkę która jednak nie dominuje i pozwala dość swobodnie pić to piwo. Piwo nachmielone bardzo słabo i raczej dla miłośników akcentów słodowych. Sumując mogę z pełną świadomością powiedzieć, że mając do wyboru wyroby koncernowe typu Lech, Tyskie i tym podobne a Grodzkie wybrałbym to drugie i przez prymat takiej relacji jest to udany wyrób Głubczyc a być może światełko w tunelu i zapowiedź lepszych czasów w tym browarze.

            Comment

            • Candlekeep
              Senior
              • 11-2007
              • 367

              #81
              W zasadzie potwierdzam słowa cap-n-go. Bez rewelacji, ale przyzwoite piwo, które stanowi znacznie lepszą alternatywę, niż koncernowe produkty, za podobną cenę.

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Z początku jasno pomarańczowy i dość klarowny, po dolaniu zamieszanej resztki piwa z puszki ładnie mętnieje i nabiera głębszej barwy. [4]
                Piana: Niska i nietrwała. Nie zostało po niej śladu. [2]
                Zapach: Głubczycka kwaskowata ścierka, jakieś słodkie akcenty miodowe, trochę cytrusów i słód. Średniozachęcający. [2]
                Smak: Słodowy, wyraźnie kwaskowy, winny. Daje się wyczuć również akcenty chlebowe. Finisz lekko goryczkowy, przyjemny. Ogólnie jest nieźle ale wrażenia psuje ten nieszczęsny głubczycki zapach... [3.5]
                Wysycenie: Drobne i ostre. Dobrze się pije. [4.5]
                Opakowanie: Całkiem ładna puszka, widoczna na zdjęciu wcześniej. Brak składu, brak ekstraktu. [3]
                Uwagi: Jak na Głubczyce jest to produkt bardzo udany. Niestety w konfrontacji z innymi piwami tego typu raczej przegrywa. Ma potencjał, ale zapach bardzo negatywnie wpływa na ogólną ocenę tego piwa.

                Moja ocena: [2.875]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #83
                  Czy tylko w mojej okolicy w Szczecinie czy też ze wszystkich Biedronek zniknęło to piwo? Ekspedientki nie były w stanie mi odpowiedzieć.

                  Comment

                  • Browar_Jezyce
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 131

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy tylko w mojej okolicy w Szczecinie czy też ze wszystkich Biedronek zniknęło to piwo?
                    Niestety na to wygląda. W poznańskich Biedronkach również Grodzkiego nie ma, a szkoda. To jedno z ciekawszych piw jakie pojawiły się w tym roku i bardzo duży skok jakościowy w wykonaniu Głubczyc. Być może pomysł sprzedaży piwa niefiltrowanego w Biedronce okazał się zbyt ambitny?
                    Birofile - vlog o piwie
                    Birofile na Facebooku

                    Comment

                    • wit
                      Senior
                      • 12-2012
                      • 144

                      #85
                      Jeszcze chyba parę tygodni temu widziałem w Biedronce to piwo.
                      Moja z nim przygoda to w sumie 3 epizody. Pierwszy, gdy musiałem trafić na dobrze przygotowaną partię i piwo naprawdę mnie zachwyciło. Smak drożdży wyczuwalny (przyjemne wrażenie), ogólna lekkość smaku.
                      Podczas drugiego epizodu mój kompan znalazł w puszcze kawałek sztywnej folii. Zamarliśmy, ale jeszcze dopiliśmy.
                      Trzeci epizod to już randka z innym piwem - Grodzkie miało bardzo nieprzyjemny posmak, jakiś taki kartoflany.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #86
                        Piłem wczoraj jakieś piwo z Głubczyc z kija, zakładam, że to.

                        Smakowało jak... Jabol. Wyraźnie wyczuwalne jabłka w zapachu, wyraźnie wyczuwalne jabłka w smaku. I mocny smak alkohoku. Dziękuję, do widzenia.

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #87
                          Nastąpiła reaktywacja "Grodzkiego". W Biedronce w DG-Ząbkowicach, bączki po 1,69 sztuka. Czy reszta kraju to potwierdza?
                          A na butelce poniższy kapsel:
                          Last edited by Czapayew; 28-06-2014, 19:14.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            Oooo czyli rezygnacja z puch na rzecz poręcznych granatków

                            Jak tylko się pojawi w mojej to zakupię na test.
                            Z tego co pamiętam, nie było złe :]
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • fan_s-c
                              Junior
                              • 03-2014
                              • 3

                              #89
                              1,69 w Biedrze.
                              Last edited by fan_s-c; 01-07-2014, 21:28.

                              Comment

                              • Browar_Jezyce
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 131

                                #90
                                O, to ciekawa wiadomość. Ja puszkowe "pierwsze" Grodzkie wspominam bardzo pozytywnie. Muszę ogarnąć, czy do Poznania dotarło.
                                Birofile - vlog o piwie
                                Birofile na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎