Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Leżajsk Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Całkiem nieźle wchodzi to piwo, taki Valentins jakościowo i cenowo. Tzn. nieźle wchodzi za tę cenę, za wyższą bym zrugała
    "Walentynkę" wspominam jako naprawdę fajną pszenicę. A głosy odnośnie cieszyńskiego wskazują, że to umiarkowanie przyzwoita pszenica. To tak w kwestii formalnej poszanowania dyskontowych legend
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Zgadzam się z Docentem. Walentynka to była naprawdę niezła pszenica. Leżajsk też ujdzie, ale szału nie ma. Gdyby było to możliwe wybrałbym jednak Lidla (mimo, że butelki mi są bardziej potrzebne niż puszki ).
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Zgadzam się z Docentem. Walentynka to była naprawdę niezła pszenica. Leżajsk też ujdzie, ale szału nie ma. Gdyby było to możliwe wybrałbym jednak Lidla (mimo, że butelki mi są bardziej potrzebne niż puszki ).
        Przecież Valentins był w Plusie, a nie w Lidlu.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Aj sorry, w Biłgo oba sklepy były obok siebie.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • disko
            Member
            • 04-2010
            • 76

            Właśnie wróciłem z zakupów w osiedlowej Biedronce, w której po przerwie pojawił się Leżajsk Pszeniczny. Warka do 05.05.2012 r., może jednak nie była to jednorazowa akcja?

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              Ja też trafiłem na tą nową warkę, w Biedronce stało z 10 dużych kartonów.

              Piwo się nie zmieniło, dalej jest przeciętne, ale w tej cenie nie ma co wybrzydzać. Jako śniadaniowe do konkretnej jajecznicy z boczkiem i kiełbasą sprawdziło się całkiem nieźle, chętnie co jakiś czas kupię parę butelek jeśli będzie dostępne.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                warka do 04.05.2012, przyjemnie bananowe, goździków nima.

                Teraz piję Okocim pszeniczne i zalatuje nutami octowymi, banana i goździka jak na lekarstwo. Plus dla Zamkowego.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  Gdyby ktoś wybierał się do Zakopanego i nie znalazł nic ciekawego na tej piwnej pustynii, w Biedronce pszenica z Zamkowego się znajduje się między działem ze słodyczami a produktami garmażeryjnymi.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12219

                    Aromat – „słodkawy”, ale to raczej nie bananowe nuty
                    Barwa - miodowa
                    Piana – wysoka, gęsta, trwałość średnia
                    Wysycenie – wysokie, zbyt ostre, przez co zakrywa smak
                    Smak – słodkawe, ciut owocowości, lekki banan, który staje się bardziej wyczuwalny gdy piwo się „odsyci”. W ustach pozostawia lekką goryczkę
                    Treściwość – normalna, pełne piwo

                    No szału nie ma, poniżej średniej, z drugiej strony katastrofy też nie ma. Smak jest słodkawy, niezbyt złożony. Mimo wszystko dobrze, że takie piwa się pojawiają. Może będzie lepiej.

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor jest przyjemny, choć mam wrażenie jakby browar nie za bardzo dopracował kwestię klarowności lub jej braku. Piwo jest po prostu opalizujące. Jest zgaszone chociaż nie mętne. Za szklanką widać palce choć oczywiście bez szczegółów. Jak na Kristallweizen jest za bardzo mgliste, jak na naturalnie mętne jest zaledwie opalizujące. Coś tutaj nie gra. [3.5]
                      Piana: Piana piw pszeniczny powinna tworzyć mocną, stabilną i trwałą czapę, opadać wolno i cieszyć oko. A jak jest? Wcale nieźle. piana jest obfita, trwała, gęsta, drobnopęcherzykowa. Jednym słowem bardzo fajna. Stylowa. [5]
                      Zapach: Zapach piw pszenicznych powinien się kojarzyć z lekką słodyczą, którą winny sugerować nuty bananowe. W Leżajsku pszeniczny pierwszy nos zdominowany jest przez cytrusy. Nie jest to co prawda wadą, ale owa kwasowość też wyraźnie przykrywa aromat dojrzałych bananów, a fenole w postaci goździków są już mocno skryte. Jak dla mnie to mocno górna granica cytrusowych aromatów w pszeniczniakach. Tym bardziej, że tu zahaczają już one o zapach zielonych jabłek czyli aldehyd octowy. Generalnie to wrażenie słodyczy mi umknęło, a jest ono o tyle ważne, że przecież czysty smak piw pszenicznych jest zawsze wyraźnie kwaśny. No ale do smaku jeszcze dojdziemy. [3]
                      Smak: I owszem. Czysty smak Leżajska Pszeniczne jest wyraźnie kwaskowy i w tym względzie przyjemny, bo z dość silnym nasyceniem porządnie orzeźwia. To czego temu smakowi brakuje to porządne uderzenie aromatu goździkowo-waniliowo-bananowego. Tego nie ma i smak wydaje się co nie co za płytki, choć sam w sobie jest całkiem udany. Jest goryczka na fajnym poziomie, garbniki nie są zbyt silne, wspomniana kwaśność jest udana, cierpkość w posmaku jest też OK. Jest wiosenna owocowość i nie ma nut palonych. Na pewno na za niskim poziomie jest odczucie pszenicy, ale przede wszystkim brakuje mi więcej banana, gruszki, goździka, wanilii. [4]
                      Wysycenie: Solidne, dobrze współgra z nutami kwaskowymi. Jest odświeżające. [5]
                      Opakowanie: W swojej prostocie jest bardzo dopracowane. Szczególnie kolorystyka jest bardzo przyjemna i wszystkie elementy ze sobą dobrze harmonizują. Kapsel, krawatka, etykieta mają jednolity kolorystyczny lajtmotiv. Są ładne, nawet jeżeli niewyszukane. Niestety Cieszyn stał się tu ofiarą korporacji, która przedłożyła znaną już markę Leżajsk nad promocję jakiejś nowej. Całość wprowadza w błąd, bo piwo warzone jest w Brackim Browarze Zamkowym, a firmowane znakiem Leżajsk. Ale klientom Biedronki pewnie to i tak obojętne. [4.5]
                      Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 05.05.2012

                      Moja ocena: [3.8]

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Uwielbiam czytać oceny Skitofa, są wielce interesujące, to takie mini wykłady.
                        Twoje zdrowie

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niestety Cieszyn stał się tu ofiarą korporacji, która przedłożyła znaną już markę Leżajsk nad promocję jakiejś nowej. Całość wprowadza w błąd, bo piwo warzone jest w Brackim Browarze Zamkowym, a firmowane znakiem Leżajsk. Ale klientom Biedronki pewnie to i tak obojętne.

                        Moja ocena: [3.8]
                        Wszyscy jesteśmy klientami Biedronki
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • aspen88
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 5

                          Jak za tą cenę - 2,69 - brać w ciemno. Wczoraj kupiłem jedną butelkę na próbę, dzisiaj kupiłem dwie, więc posmakowało.
                          No i odbija się pszenicą
                          We Wrocławiu w biedronce na Żelaznej cała paleta stoi.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pojawił się w SPARze
                            butelka za 3,19zł. Rzeszów, al. Rejtana, obok w biedronce chyba już nie ma :/

                            Nie wiem czy w innych Szparkach też jest
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • amigo007
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 252

                              Ze względu na późną porę nie będę się rozpisywał. Wg. mnie piwko jest naprawde dobre. Z pszenicami jednak miałem mało do czynienia, i jako porównanie mam tylko paulanera. Myślę jednak, że jak na "koncern" (chociaż browar zamkowy) jest bardzo dobrze. A co do tej niby zwrotnej butelki to próbowałem dzisiaj skupić bezskutecznie 2 butelki w 3 sklepach. W jednym sklepiku nawet pobieżnie poprosiłem o porównanie z butelką zwtotną żywca i tatry. Butelka żywca od razu odpadła, bo ma "grawery". Butelka tatry była po pobieżnym porównaniu trochę większa. Chociaż było to porównanie tak w powietrzu ręka w rękę. Generalnie to pracownicy sklepów przede wszystkim patrzą na etykiety. Jak nie mają takiego piwa, to przeważnie nie skupują. Tym bardziej jak zobaczą napis butelka bezzwrotna. Nie porównywałem jeszcze tej butelki z butelką warki. W każdym bądź razie moje 2 sztuki poszły na śmietnik. A co do piwka to na prawde polecam.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Zapytam w SPARze czy skupują te butelki i sprawdzę czy pisze na nich także butelka bezzwrotna
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎