Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Zimowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [4]
    Piana: Wysoka, początkowo drobna i gęsta. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, lekko brudząc szkło. [4]
    Zapach: Lekko słodki, słodowy z owocowym tłem. Całkiem przyjemny. Po ogrzaniu, nieco miodowy. [4]
    Smak: Mocno słodowy, całkiem treściwy początek z jakby kwaśnawym tłem. Później dociera całkiem mocna goryczka i choć nie jest do końca przyjemna to długo zostaje jej posmak. [3.5]
    Wysycenie: Średnie ku nieco wyższemu, lekko mrowi w usta i język. [4]
    Opakowanie: Puszka w zimowej scenerii. Brak podanego ekstraktu, za to są przepisy na grzańca. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.775]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, nie wiem czemu ale po zimowym spodziewałem się co najmniej bursztynowej barwy [4]
      Piana: gęsta i kremowa po nalaniu, migusiem znika, osadza sie marnymi resztkami na szkle [2.5]
      Zapach: ziemisto-slodowo-korzenny, nie pasuje mi, średnio intensywny [2.5]
      Smak: zbyt goryczkowo-korzenne posmaki, przyprawy za bardzo dominują smak, lekki posmak cynamonu (choć nawet nie wiem czy jest), delikatna chmielowa goryczka i lekki słodowy posmak [2.5]
      Wysycenie: troszkę za duże, choc ogólnie piwo jest przyjemne [4]
      Opakowanie: mimo, ze puszka, podoba mi się, nawiązanie do zimowego i świątecznego nastroju podoba mi się [5]
      Uwagi: Za bardzo przyprawy osiadają mi na języku co powoduje lekkie szczypanie, wypije calośc ale bez specjalnego zachwytu

      Moja ocena: [2.775]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, ale raczej za jasny na ten ekstrakt. [3.5]
        Piana: Dość wysoka, gęsta i trwała. Opada niezbyt szybko, ładnie osadza się na szkle. [4]
        Zapach: Mocno słodowy- lekko alkoholowy. Chmielu nie wyczułem, ale w tego typu piwie nawet się go nie spodziewałem. Alkohol za silny, ale całość pasuje na bazę do grzańca. [4]
        Smak: Przede wszystkim piwo jest za słodkie. Owszem, grzańce zwykle są słodkie, ale powinny to zawdzięczać miodowi lub cukrowi. Za mało tu słodowej bazy, która powinna być solidna. Alkohol mocno wyczuwalny i choć nie przeszkadzałoby mi to po podgrzaniu, w wersji na zimno jest przesadzony. [3]
        Wysycenie: Duże, ale to dobrze. Przy niższym piwo byłoby za ciężkie. [4.5]
        Opakowanie: Nie do końca kupuję wytłumaczenie, że z powodów logistycznych puszka okazała się lepszym rozwiązaniem niż butelka. Sama puszka jest jednak sympatyczna, ma zimowy klimat. Plus za podanie przepisów. [4]
        Uwagi: W przeciwieństwie do Tatry Grzańca, gdzie za podstawę do oceny wziąłem wersję podgrzaną, tu oceniałem piwo na zimno. W końcu skoro jest produktem bazowym do zrobienia grzańca, powinno się bronić bez podgrzania i bez dodatków.

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #19
          Tfuj. Szkoda słów i wątroby na to paskudztwo. Przegazowane, tępa goryczka typowa dla piw rodem z Grupy Żywiec. Jestem już za wybredny, by piwo niekoncernowe nie miało DMS i diacetylu, by mi smakowało. Kicha i tyle.

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #20
            Całkiem udany strong, nie wiem jak smakuje po podgrzaniu bo nie przepadam za grańcami, ale na zimno wrażenia całkiem pozytywne, solidna, gęsta piana, jak na 6.7% to nawet nie tak strasznie ciężkie, rozgrzewa, aczkolwiek nie chamskim alkoholem, puszka bardzo ładna, matowa. Chyba jeszcze zrobię jakieś podejście do tego piwa.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              #21
              A ja sobie dziś zrobiłem grzańca prawie zgodnie z przepisem nr 2. Specjlnie wyciągnąłem to piwko bo mi dziś gardło zaczeło szwankować i przed jutrzejszą giełdą trzeba było się podkurować. Troszkę przy słodkie wyszło, ale miało grzać i swoje zadanie spełniło.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #22
                Nie podeszło mi to piwo.Słodkawe i karmel taki dziwny
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, lekko wpadający w pomarańcz, klarowny [4]
                  Piana: Słaba - na początku pieni się niezbyt obficie, bardzo szybko znika [2.5]
                  Zapach: Słodkawy, z nutami chmielowymi, średnio zachęcający. [2.5]
                  Smak: Słodowa ulepowatość, ciężkość, w tle niewyraźna gryczka. Niewielka przyjemność z picia. [3]
                  Wysycenie: Niezłe, dolna średniej krajowej. [3.5]
                  Opakowanie: Nawiązania do "Ambera Naturalnego", nie będę się czepiał. [4]
                  Uwagi: Zakupione w "Świecie Alkoholi" (ul. Kościuszki) w DG. Nie wiem, czy mam to piwo traktować jako samodzielny piwny wyrób czy jako zutat do sporządzenia grzańca wg przepisu na puszcze. Wybrałem to pierwsze i piwo mnie nie przekonało.

                  Moja ocena: [2.9]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #24
                    Niedobre - taki krótki komentarz. Tępa goryczka, słabe nagazowanie i dominacja jakichś sztucznych aromatów. Piłem na zimno, ale powtórki raczej nie planuję.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnozłoty [5]
                      Piana: średniej wysokości i trwałości [3.5]
                      Zapach: bardziej słodowy niż chmielowy, troszkę owoców, średnio intensywny, pod koniec picia lekko alkoholowy [3.5]
                      Smak: słodowy, konkretny, treściwy, lekko owocowy i z niewielką ale wyczuwalną goryczką [4]
                      Wysycenie: niewielkie [4.5]
                      Opakowanie: konserwa, w dodatku niepodany ekstrakt [2]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.75]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klasyczny złotolagerowy. [4]
                        Piana: Brudnobiała, średniowysoka, niezbyt trwała. [2.5]
                        Zapach: Słodowy w kierunku koncerniaka niestety... [3]
                        Smak: Mdły, słodowy z minimalnym akcentem korzennym, utrudniającym konsumpcję. [3]
                        Wysycenie: Całe szczęście wysokie, pozwala - mimo w/w trudności - na wprowadzenie napoju do organizmu. [4]
                        Opakowanie: Nawet niebrzydka pucha, budząca płonne nadzieje na piwa sezonowe. Na puszce dwa przepisy na skuteczne zepsucie piwa do końca... [3.5]
                        Uwagi: Chybiony pomysł na zimowy napój rozgrzewający, wpisujący się w te wszystkie "dżiny+toniki" albo "łysky+kola" w puszkach dla niedorozwojów, co sobie drinka albo grzańca sami nie potrafią zrobić...
                        Kupione przypadkowo w "Almie" na Zwycięzców, kiedy już myślałem, że zima się skończy, a ja nie "skosztuję" Zimowego... .

                        Moja ocena: [3.075]

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #27
                          Ja tego piwa nawet w sklepie nie widziałem, a tu Ukraina go zachwala: http://allretail.com.ua/worldofproducts/29347

                          Comment

                          • giudice
                            Gość
                            • 07-2005
                            • 231

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja tego piwa nawet w sklepie nie widziałem, a tu Ukraina go zachwala: http://allretail.com.ua/worldofproducts/29347
                            Sprawdź proszę w PiP.
                            U mnie w mieście jest.

                            Comment

                            • dzeus
                              Junior
                              • 09-2010
                              • 5

                              #29
                              W PiP Słupsk też jest.

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                #30
                                W sumie już po zimie, ale tęsknie za tym piwem, szkoda, że zaprzestali 3 lata temu warzenia
                                Jednak mam cichą (i pewnie złudną) nadzieje, że na przyszłą zimę reaktywują to piwko, bo śniło mi się ono w ostatnim czasie kilka razy, więc to musi być jakiś znak
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎