Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Pilzner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Coś miało z goryczką, jakaś taka cierpka i ściągająca. Ale spokojnie do wypicia, jedynie z niewielkim skrzywieniem. Zwłaszcza że w Mili cena jak złoto - 2,99, za tyle można brać.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2295

      Zgoda- zapraszamy kawałek dalej do W-wy, w sieci Real do 22 kwietnia Miłosław Pilzner za 2.49
      Dla mnie od kiedy dodali chmielenie na zimno jest gorsze. Słodowość zabija goryczkę.
      Stary, zielony Miłosław był wytrawny, teraz jest tak pół na pół. Można, ale są lepsze piwa nawet w tej cenie.

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        ^^ Jakie? Kiedyś to piwo było naprawdę dobre, teraz jest po prostu słodkie i niezdatne do picia. Ciechan Lagerowy w tym momencie bije je na głowę.
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2295

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
          ^^ Jakie? (...)
          Lwówek Książęcy, Jagiełło Pils czy z trochę niższymi parametrami ale i tak lepszą smakową pełnią Svijanska Desitka.
          Ciechan Lagerowe potrafi być nierówne, są lepsze i gorsze warki.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            30.11.15 - jest całkiem fajnie.

            Piana zostawiła sporo na szkle, aromat owocowo-kwiatowy /raczej z chmielu/.
            Gaz nie przesadzony, ładny kolorek jasno bursztynowy.
            Smak nie najgorszy kwiatowo-goryczkowy. Lekko tylko słodkie.
            Goryczka znośna, średnia jak na takie piwa, raczej z tych gorzkawych.

            W sumie zaskoczenie że dalej jest "na plus".

            Comment

            • TTOP
              Senior
              • 03-2013
              • 449

              Piwo z datą 07.02.2016 kupione w Kerfurze w Arkadii w Warszawie jest totalnym kwachem - uważajcie na tą partię.

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                ostatnio suszyłem zieloniaki z datami 8 II i 15 II
                i piwo było bez zarzutu, raczej dobre jak na nie
                (nabywane w żabce)
                veni, emi, bibi

                Comment

                • TTOP
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 449

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                  ostatnio suszyłem zieloniaki z datami 8 II i 15 II
                  i piwo było bez zarzutu, raczej dobre jak na nie
                  (nabywane w żabce)
                  ...więc może coś z przechowywaniem już w Kerfurze...

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6136

                    Ostatnio dość długo było "ciepło"... pewnie w ostatnich tygodniach w centrum dystrybucyjnym dostało...

                    Comment

                    • olko
                      Member
                      • 09-2013
                      • 40

                      22.02.2016 żelazo...kupa żelaza.

                      Comment

                      • Piclown
                        Member
                        • 07-2015
                        • 61

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowne. Tak jak powinno być. [5]
                        Piana: Całkiem niezła, gęsta. Po opadnięciu została cienka warstwa na powierzchni piwa i trochę zostało na ściankach pokala. [4]
                        Zapach: Przyjemny. Trochę słodowy, wyraźna nuta świeżego chmielu. Najzupełniej ok, szczególnie ten chmiel mnie zaskoczył, chociaż miałem nadzieję w przypadku "chmielenia na zimno". [3.5]
                        Smak: Goryczka niska do średniej. Wyraźna i chwilę trwająca w tyle języka. Spodziewałbym się jednak trochę wyższej goryczki, tym bardziej że kilka dni temu miałem już okazję pić Pilznera z innej warki i miałem wrażenie, że tam goryczka była bardziej zaznaczona. Tym razem bardziej słodko. Poza tym, jak to w Miłosławiu - żelazo . Ale ogółem nieźle. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie, trochę szczypiące, orzeźwiające. Pasowało mi tu idealnie. [5]
                        Opakowanie: Miłosławski klasyk. Butelka brązowa, zwrotna. Kapsel dedykowany. Komplet informacji poza tym jakiego chmielu użyto do chmielenia na goryczkę. Ładne przyklejone papiery, prosto, nic nie odłazi, estetycznie. Trochę rażą złote litery na zielonym tle. Mała czcionka dodatkowo nie ułatwia lektury. [4]
                        Uwagi: Całkiem przyjemne piwo, idealne do wychylenia po znojnym dniu. Schłodzone wchodzi jak ta lala .
                        Piłem kiedyś to piwo, kilka może kilkanaście miesięcy temu i nie miałem szczególnie dobrego zdania. Wtedy jeszcze nie było dopisku, że chmielone na zimno. Wydawało mi się nijakie, jeszcze jeden beznamiętny lager, tylko bardziej żelazisty. Obecnie zobaczywszy napis o dodatkowym chmieleniu sięgnąłem już drugi raz i pomimo tego, że warki bywają jednak nieco różne to piwo mi smakuje.
                        Mam wrażenie, że jakieś zmiany zachodzą w browarze Fortuna. Fajnie, gdyby jeszcze coś potrafili zrobić z tym wyczuwalnym żelazem, bo chyba każde ich piwo cierpi na tę przypadłość.
                        Łatwo dostępne, tanie piwko sesyjne. Dużo lepsze niż piwa koncernowe, a w promocji i z butelką zwrotną jest bardzo konkurencyjne nie tylko smakowo, ale i cenowo.

                        Warka do 11.05.2016.

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          Skuszony promocją w Żabce (2 butle za 5 pln) wróciłem po dłuższej przerwie do Pilznera i muszę zgodzić się z przedmówcą.
                          Całkiem przyjemny lager z zaznaczonym aromatem chmielowym, średnią goryczką i podbudową słodową.
                          DMSu który masakrował niektóre poprzednie partie na szczęście brak, trochę żelaza mi nie przeszkadza.
                          za 2,5 pln ciężko coś więcej wymagać

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            A mi szkoda tych zmian z chmieleniem Goldingiem. Kiedyś był zdecydowanie bardziej goryczkowy, teraz jest żelazisto-kwiatowo-owocowy. Nie smakuje mi jak dawniej.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              Dla mnie w smaku lepsze niż w aromacie (jest jednak trochę kwiatowo-owocowo). Myślę, że przy takiej produkcji chmielenie na zimno nie daje wyraźnego efektu. Goryczka dość wyraźna, podbudowa słodowa taka nijaka trochę. Długi finisz z goryczką trochę zalegającą.
                              No jest trochę żelaza. Ogólnie jednak przyjemne w odbiorze piwo.

                              Comment

                              • dzemek
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 450

                                Piłem ostatnio Miłosława Pilznera, smakowało wybitnie, piwo świetnie nachmielone, piana pozostawiała ślady na kuflu. Piło się miło, lekko i przyjemnie, z wielkim smakiem. Nie pamiętam jedynie do kiedy data przydatności do spożycia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎