Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.07
    • 4426

    Warto Ciechanowi życzyć dobrych warek, ale - tu łyżka dziegciu - ja ostatnio znów wybieram, zamiast Lagerowego, Kormorana w wersji Jasne Mocno Chmielone.
    Last edited by Prusak; 03-01-2013, 12:30.

    Comment

    • psik
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2013.01
      • 86

      Warka Lagerowego ważna do 02.02.2013 a poprzednia to niebo a ziemia. fajna mocna wyraźna i nie tępa goryczka, żadnej wodnistości. Poprzednia była dosyć płaska (niestety nie zanotowałem dat). Jak się uda - to bardzo dobre piwo, jednak szkoda, że są takie skoki jakości pomiędzy poszczególnymi warkami. Nabyte w warszawskim Realu za 4 zł, w Auchanie jest cena 3 zł, ale Ciechan na półce głównie nie występuje... Szkoda, że zarówno jakość warek jak i cena takie niestabilne

      Comment

      • leona
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2009.07
        • 5853

        Mam wrażenie, że z ostatnimi miesiącami goryczka wyszlachetniała a aromat chmielowy się wzmocnił.
        Niedawno piłem Lagerowe w temperaturze ~15*C i aromat był czysty i zachęcający, co przy przytłaczającej większości lagerów podawanych w tej temperaturze nie ma miejsca.
        Jeśli piwo nie wymaga zasłaniania się niską temperaturą serwowania musi być dobre.

        Comment

        • kosher
          Major Piwnych Rewolucji
          🥛🥛🥛🥛
          • 2005.04
          • 2308

          Warka do 11.02. mało mętna, ale z wyraźniej niż zwykle zarysowaną, lekko jałowcową goryczką.
          Przypomina mi nieco pierwszą warkę Miłosława Pilznera.
          Nabyte za 2.99 w Auchanie. Za tą cenę zdecydowanie warto się skusić.

          Comment

          • Piecia
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2002.02
            • 3312

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika psik
            Warka Lagerowego ważna do 02.02.2013 a poprzednia to niebo a ziemia. fajna mocna wyraźna i nie tępa goryczka, żadnej wodnistości. Poprzednia była dosyć płaska (niestety nie zanotowałem dat). Jak się uda - to bardzo dobre piwo, jednak szkoda, że są takie skoki jakości pomiędzy poszczególnymi warkami. Nabyte w warszawskim Realu za 4 zł, w Auchanie jest cena 3 zł, ale Ciechan na półce głównie nie występuje... Szkoda, że zarówno jakość warek jak i cena takie niestabilne
            Bardzo udana warka - smaczne, z przyjemną goryczką, dobrze pijalne - kupiłem w Bomi w Europlexie w Warszawie, 3,19 PLN
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • psik
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2013.01
              • 86

              warka do 27.01 W smaku skorka od grejfruta, nieprzyjemna cierpka kwasna goryczka + intensywny i zlozony aromat taniej mineralki. Unikac.

              Comment

              • TomX
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.09
                • 1035

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne złoto. Efekt psują drożdżowe kluchy unoszące się w toni piwa... żeby to chociaż mgiełka była. [3]
                Piana: Śnieżnobiała, zwarta, przyzwoitej wielkości. Średnio szybko opada do dziurawego dywanika. [3.5]
                Zapach: Intensywny, świeży, słód i chmiel. [4.5]
                Smak: Jak na jasne piwo jestem niezwykle zdziwiony głębią smaku. W pierwszej chwili przyjemny, trawiasto - kwiatowy chmiel, po nim solidna podbudowa słodowa z wyraźnym posmakiem świeżego chleba, do tego lekki drożdżowy kwasek - bardzo orzeźwiający. Na koniec całkiem spora i na prawdę szlachetna goryczka. Długo w ustach zostaje przyjemny posmak. [5]
                Wysycenie: Mogło by być ciut wyższe. [4]
                Opakowanie: Nijakie. Nie podoba mi się. I poobdzierane etykiety. [3.5]
                Uwagi: To, co najważniejsze - czyli smak - REWELACJA. Reszta przeciętnie. Data do 09.02

                Moja ocena: [4.45]
                Last edited by TomX; 22-01-2013, 21:23.

                Comment

                • robo1
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2012.11
                  • 106

                  Z warką 09-02-2013 r. kupione z półki w markecie wczoraj ku mojemu zdziwieniu okazało się rewelacyjne w smaku a było to z ok. 30 lagerowe wypite przeze mnie na przestrzenie ostatniego pół rocza. A dlaczego zdziwienie ? Bo ostatnie doświadczenia z Ciechanem pokazują (czytaj wyborne) że im piwo osiągnie większy sukces tym z biegiem czasu gorzej smakuje.

                  Comment

                  • Keeper
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2011.04
                    • 44

                    Warka 1.02 także rewelacja, Lagerowe trzyma klasę i w swojej cenie nie ma konkurenta!

                    Comment

                    • Prusak
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.07
                      • 4426

                      Nie tylko, także Lagerowe z datą do 16.03 bardzo dobre. Goryczka, moim zdaniem, w stosunku do pierwszych warek mniej trawiasta, bardziej pełna, wyrazista, mocniejsza też podbudowa słodowa.
                      Należy trzymać kciuki, by piwo to nie poszło w ślady niektórych innych wyrobów Ciechana/Lwówka i nie obniżyło lotów.
                      Ileś postów wyżej napisałem, że piję Kormorana kosztem Ciechana, teraz znów, po miesiącu Kormoran Jasne Mocno Chmielone mało stabilne, a Lagerowe górą.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2009.08
                        • 991

                        Warka do 20.03 mętna, w środku pływają dziwne farfocle, dziękuję bardzo na razie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • żąleną
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.01
                          • 13239

                          Przecież to jest piwo niefiltrowane.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2009.11
                            • 6317

                            A może to i zdrowe... ale musu nie ma mętów nie pij...

                            Comment

                            • chemmobile
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2009.03
                              • 2168

                              Chłopaki, poprawiliście mi humor. Niestety śledź, którego mam na talerzu nie podziela mojej radości
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2009.11
                                • 6317

                                Właśnie wypiłem piwko z datą 20.03.13 i było bardzo dobre...
                                I co nie będzie chyba dziwić zostało wypite dokładnie wszystko co było w butelce...

                                Comment

                                Przetwarzanie...