Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika psik Wyświetlenie odpowiedzi
    Wydaje mi, że w Leclercu jest jeszcze taniej
    na pewno nie w moim jest albo po 2,99 albo więcej, jutro sprawdzę


    Ale przecież Lagerowe jest piwem "utrwalonym"
    utrwalonym, ale o terminie 45 czy tam 60dni.

    Możliwe, ale pierwsze egzemplarze z tej warki były tak klarowne jakby było to piwo filtrowane (już wtedy mnie to zdziwiło), natomiast te kupione po tygodniu już nie, właśnie dlatego jestem mocno zdziwiony całą tą sytuacją. Poza tym tak jak już pisałem - piwo smakowało zupełnie inaczej.
    może jakaś infekcja, zmętnienie na zimno lub przypiekło na półce z biegiem dni.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Lagerowe wczoraj kupowałem w Leclercu w Warszawie. Kosztowało bodajże 2,89, mogę się mylić, ale na pewno kosztowało mniej niż 3 zł. Droższy był Ciechan Wyborny, kosztował ponad 3 zł, chyba 3,29. Piszę z pamięci, paragony z zakupów wyrzuciłem, nie zamierzam teraz grzebać w śmietniku, żeby to sprawdzić
      Last edited by emes; 10-03-2013, 22:27.

      Comment

      • zohan666
        Senior
        • 11-2012
        • 259

        Zauważyłem, że część osób zachwala mocny aromat i smak drożdży. Co kto woli, ale dla mnie profil mocno chlebowy to nic ciekawego.

        Warka 28.03
        Charakteryzuje się gigantycznym! wysyceniem, godnym jakiejś polo-koli, czy innego colo-wynalazku.
        Do tego "ukochane" drożdże i praktycznie zero goryczki ... i tyle ...

        Jak dla mnie 2,5/5.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Te piwo nie jest refermentowane w butelce, bo pan Jakubiak z pewnością by się z nami pochwalił, a cena przy okazji by wzrosła.
          Przypuszczam , że drożdże Ciechan stosuje te same co do Pszenicznego.
          Przypuszczasz, że Ciechan Lagerowy jest fermentowany drożdżami pszenicznymi? Na jakiej podstawie?

          PS. Co do ceny to w Krakowie znajdzie się Lagerowego nawet za 2,75 i to w stałej cenie, a nie w promocji.
          Last edited by YouPeter; 11-03-2013, 22:43.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
            Przypuszczasz, że Ciechan Lagerowy jest fermentowany drożdżami pszenicznymi? Na jakiej podstawie?

            PS. Co do ceny to w Krakowie znajdzie się Lagerowego nawet za 2,75 i to w stałej cenie, a nie w promocji.
            Może jednak nie są to te same drożdże. Nie wiem czy w Ciechanie Pszenicznym są stosowane Safbrew WB-06, ale do Lagerowego chyba nie pasują. Jednak estry owocowe w Lagerowym przypominają te z Pszenicznego, dlatego tak mi się skojarzyło.

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 914

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
              Lagerowe wczoraj kupowałem w Leclercu w Warszawie. Kosztowało bodajże 2,89, mogę się mylić, ale na pewno kosztowało mniej niż 3 zł. Droższy był Ciechan Wyborny, kosztował ponad 3 zł, chyba 3,29. Piszę z pamięci, paragony z zakupów wyrzuciłem, nie zamierzam teraz grzebać w śmietniku, żeby to sprawdzić
              Na pewno Lagerowe w Leclecrcu kosztuje 2,89 , a zdarzają się promocje gdzie kosztuje 2,39...
              Last edited by legart; 12-03-2013, 12:04.

              Comment

              • robo1
                Senior
                • 11-2012
                • 106

                Właśnie piję lagerowe z warką 05-04-2013 i faktycznie jest nagazowane niczym coca cola wstrząśnięta tuż przed otwarciem. A co do fermentacji ja też wyczuwam lekki akcent pszeniczny. Największym problemem lagerowego jest brak powtarzalnego smaku dla poszczególnych warek. Przy tym podkreślam że swój poziom trzyma. Więc jeśli to nie tajemnica handlowa może i P. Marek zabierze głos sprawie i rozwieje wszelkie wątpliwości.

                Comment

                • Manifesto
                  Member
                  • 05-2010
                  • 70

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Największym problemem lagerowego jest brak powtarzalnego smaku dla poszczególnych warek.
                  Dokładnie, właśnie dlatego wolę Kormoran Jasny Mocno Chmielony, mimo iż też ma machnięcia formy jest zdecydowanie bardziej stabilny (no i goryczkowy ) Zdarzają się warki Lagerowego znakomite w smaku, które oceniłbym na 4,5/5, ale częściej trafiałem na takie za które dałbym punkt mniej.
                  Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                  Comment

                  • n-man
                    Junior
                    • 03-2013
                    • 17

                    myślałem że to lepsze piwko,spojrzałem pod światło monitora i myślałem że jakies kawałki pleśni pływają ale doczytalem się że tak ma być. piwo do wypicia ale dla mnie dość ciężkie daje 3/5
                    Last edited by n-man; 22-03-2013, 19:02.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Jak wygląda sprawa z ta nową warką z data "do prawie końca" kwietnia?
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • n-man
                        Junior
                        • 03-2013
                        • 17

                        moje opinia do piwka z 23.04.13

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak wygląda sprawa z ta nową warką z data "do prawie końca" kwietnia?
                          Ta z datą do 23 kwietnia bardzo dobra.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No to jak tak, to muszę wreszcie nadrobić "lagerowe" zaległości
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Keeper
                              Member
                              • 04-2011
                              • 44

                              Mnie ostatnio nie zadowala poziom lagerowego, dziś piłem jakąś do 2x kwietnia, dość mocno nagazowana, klarowne, był osad na dnie, ale nie ruszałem go. Mało chmielowe, wyczuwalna "ścierka". Podobnie jak poprzednia warka, mimo, że piwo nie wzburzone, przy otwarciu chce wychodzić z butelki, nie zepsute, po prostu niezbyt smaczne, profil smakowy trochę jak piwa typu "Strong", wybitnie słodowy z często nieokreślonymi posmakami.. Szkoda, bo warki sprzed niecałego miesiąca były wybitne.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                Kupić jedno ... szybko sprawdzić smak... jeżeli dobre to brać całą skrzynkę!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎