Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    #76
    Na razie muszę przyznać, że po raz pierwszy Ciechan trafił w moje gusta; myślę że na dziś to ścisła czołówka piw polskich.Będę obserwował dość regularnie, czy utrzyma poziom
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #77
      Piwo z datą styczniową, paskudne. Niestety, nie zosatało nic z chmielowości, goryczki, pełnego smaku. Popłuczyny na poziomie nieudanej warki wybornego.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • szalina
        Member
        • 01-2010
        • 42

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: nasycony, jasny bursztyn, lekko mętnawe (niefiltrowane) [4.5]
        Piana: wysoka na początku, szybko sie kończy [3.5]
        Zapach: słaby, lekko słodkawy [2]
        Smak: na początku słodowy,"ciechanowy" a potem nieprzeciętna goryczka, nietypowa jak na polskie piwo,
        porównywalna do pilznerów czeskich [4.5]
        Wysycenie: średnie, ok [4.5]
        Opakowanie: ładniejsza od dotychczasowych ciechanów, trochę oldschoolowa [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6136

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szalina Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.55]
          Zapomniałeś dopisać daty z etykietki! Pomóż w identyfikowaniu pijalnych sztuk!

          Comment

          • majeure
            Senior
            • 03-2011
            • 315

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, przy tym ekstrakcie powinien być nieco ciemniejszy. [4]
            Piana: Biała, drobnoziarnista, niejednorodna (trochę większych bąbli), początkowo obfita, dosyć szybko opada, pozostawia jedynie niewielkie ślady na szkle. [3.5]
            Zapach: Świeży, kwiatowo-chmielowy, ale niezbyt intensywny, z lekką nutą metaliczną. W sumie dosyć przyjemny. [4]
            Smak: Delikatny, chmielowy, orzeźwiający. Chmielowa goryczka dosyć przyjemna. Alkohol nie wyczuwalny, nuta metaliczna (wyczuwalna w zapachu) w smaku nie wyczuwalna. [4.5]
            Wysycenie: Dosyć wysokie, ale dobrze się komponuje z chmielowym charakterem piwa. [4]
            Opakowanie: Butelka zwrotna (trafiła się typu Okocim), etykieta graficznie dosyć przeciętna, kolory za bardzo stonowane. Na kontrze podane istotne informacje (skład, zaw. ekstraktu, zaw. alkoholu, info o butelce zwrotnej). Kapsel standardowy dla Ciechana i Lwówka (Piwa regionów). [3.5]
            Uwagi: Piwo zakupione w Leclercu na Bielanach (Wa-wa) za 2,69 zł. Warka z datą do 11.01.2012. W sumie całkiem niezły lager (czy może nawet pils), lepszy od obecnych warek Wybornego. Warka z wcześniejszego wypustu (31.12.2011) była trochę lepsza - miała bardziej intensywny aromat i smak.

            Moja ocena: [4.125]
            Last edited by majeure; 28-12-2011, 23:12.

            Comment

            • kamcio1990
              Senior
              • 11-2010
              • 300

              #81
              Pije właśnie Lagerowe z datą ważności do 31.12.2011.
              Piana taka sobie, zapach to chmiel i kwiatowość. Fajnie chmielone piwo (nietypowe jak na nasz rynek), ale niestety czuję metalowy posmak co psuje efekt końcowy.
              Mimo wszystko piwo całkiem OK, miejmy nadzieję że utrzyma przyzwoity poziom.

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #82
                Warka z datą 09.02 przypomina pierwszą grudniową, tyle że z lepszą pianą. Znowu pojawia się mocna goryczka, kojarząca mi się osobiście ze skórkami świeżych orzechów włoskich. Mogła by być trochę szlachetniejsza i głęboka, ale "na bezrybiu i rak ryba". :P Ogółem za 3 złote bardzo fajne codzienne piwo.

                Comment

                • sebastian_wro
                  Member
                  • 09-2009
                  • 32

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złotawy, ładnie mętne - jak przystało niefiltrowane piwo [5]
                  Piana: na początku nawet nawet ale w połowie kufla redukuje się do cieniutkiego wianuszka [3.5]
                  Zapach: bardzo ładny, przewiają się aromaty cytrusów i słodów jęczmiennych [5]
                  Smak: delikatny, typowy dla Ciechana, wcale nie czuć tych 6%, w smaku wyczuwalne nuty słodowo-chmielowe, które są dobrze zrównoważone, troszkę kellerowy - naprawdę smaczne [5]
                  Wysycenie: dla mnie troszkę za wysokie [4.5]
                  Opakowanie: wzornictwo nawiązuje do czasów dwudziestolecia międzywojennego, wszystkie niezbędne informacje podane solidna etykieta bez niepotrzebnych upiększeń [4.5]
                  Uwagi: bardzo ciekawy lager, jestem pozytywnie zaskoczony nowym produktem z Ciechanowa

                  Moja ocena: [4.8]

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, delikatnie mętny. [5]
                    Piana: Na pewno poprawiła się do przyzwoitego poziomu. [3.5]
                    Zapach: Świeży, zbożowy, zachęcający do konsumpcji. [4.5]
                    Smak: Zbożowość i słodowość z dodatkiem goryczki. Goryczka mogłaby być trochę szlachetniejsza, w tym momencie przypomina trochę skórki świeżego rzecha włoskiego, ale i tak jest bardzo dobrze. [4.5]
                    Wysycenie: ok. [4.5]
                    Opakowanie: ok. [4]
                    Uwagi: Warka 09.02. Jak dlasze też będą tak smakować to może być jedno z najczęściej spożywanych piw AD 2012.

                    Moja ocena: [4.4]

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #85
                      Ostatnio moje ulubione piwo (w kategorii jasne przemysłowe). W końcu goryczka jest, dziękuję, o Ciechanie! Tak mi się podoba, że to piwo ma goryczkę, że nawet jeśli ma jakieś wady, to odruchowo wyłączam receptory na ich postrzeganie
                      Last edited by Marusia; 09-01-2012, 13:22.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #86
                        Ja mam podobnie z Pilznerem z Fortuny, choć jakby Ciechan był dostępny w Polkowicach, to mogłoby być inaczej
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #87
                          U mnie pilzner z Fortuny na początku miał palmę pierwszeństwa w swojej kategorii, dopóki właśnie Lagerowego nie spróbowałam.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Hedin
                            Senior
                            • 02-2011
                            • 370

                            #88
                            Dobre piwo. Jak na polskie warunki to goryczka bardzo pozytywna, lubię jak jest więcej, ale i tak mi smakuje, również moje ulubione spośród polskich jasnych lagerów.

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              #89
                              Trochę się zawiodłem w kontekście wcześniejszych opinii. Piana ładna, gęsta, pachnie naturalnie - po minucie opada i nie oblepia szkła.

                              Smak - tu najgorzej. Gorycz jak na mój gust za płaska. Na początku właściwie tylko ona dominuje, a w miarę ogrzewania piwa wychodzi spod spodu słodowość i to mi się akurat podoba.

                              Im później tym lepiej ale w tej cenie są bardziej satysfakcjonujące wybory.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • Piecia
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 3307

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: mętne, ale jaśniutkie [4]
                                Piana: początkowo obfita, ale opadła dość szybko, zostawiając jedynie delikatną powłoczkę [3]
                                Zapach: nie potrafię go zidentyfikować, ale nie jest super zachęcający,czuć jakąś mieszankę ziołową ale nazwać i opisać nie potrafię [3]
                                Smak: przyzwoita goryczka, ale jest lekko kwaskowe, jakaś nutka owocowa, ale nie nahalna - pije się dość przyjemnie [4]
                                Wysycenie: zdecydowanie zbyt słabe, przekłada się na smak, latem na pewno będę oczekiwał czegoś bardziej orzeźwiającego [2.5]
                                Opakowanie: butelka, etykieta z pomysłem, ale nie powala, pełna informacja, kapsel standardowy dla Ciechana. [4]
                                Uwagi: Warka do 12.01.2012; piłem już wcześniej ale jako ente z kolei; teraz degustacyjnie i jestem troszkę rozczarowany, spróbuję pewnie jeszcze nie raz - oby z tych lepszych warek

                                Moja ocena: [3.475]
                                Koniec i bomba,
                                Kto nie pije ten trąba !!!
                                __________________________
                                piję bo lubię!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎