Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, momentami wpadający w lekki miód, nie do końca klarowny [4.5]
    Piana: Gęsta, drobna i dość długo się utrzymująca. [4]
    Zapach: Intensywne nuty chmielowo-słodowe, lekka owocowość. [4.5]
    Smak: Nie przekonała mnie goryczka - mogłaby być nieco subtelniejsza. Pozostałe nuty zbyt wycofane. [4]
    Wysycenie: Dobre - bąbelkuje długo drobnymi pęcherzykami. [4]
    Opakowanie: Właściwie drażni tylko nazwa w formie przymiotnika. Następne będzie porterowe? Weizenowe? Koźlakowe? [4]
    Uwagi: Lagerowy pilzner lub pilznerowy lager.... W sumie niezły, moim zdaniem lepszy w od Wybornego.

    Moja ocena: [4.2]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • Hedin
      Senior
      • 02-2011
      • 370

      #92
      Po czasie znowu sobie popijam to piwo i uważam, że trzyma poziom. Nie należę do miłośników lagerów, bo preferuję piwa górnej fermentacji, ale takie lagery jak ten to piję z wielką przyjemnością.
      Przed nim piłem Lwówka dla przypomnienia i porównania: tragedia, piana jak z płynu do mycia naczyń, smaku niemalże brak, goryczki brak. Jedyny plus tego piwa to przyjemny zapach.
      Lagerowe zakupiłem o 30 gr taniej, jest o niebo lepsze, przyzwoita goryczka, jak na polskie "delikutaśne" realia, zapach wyraźnie słodowy (o dziwo chmielu w zapachu nie wyczuwam), smak jest zbalansowany pomiędzy silną słodowością a goryczką.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #93
        W zapachu przeważa słód i lekki chlebek.
        W smaku wreszcie mamy jakąś przyzwoitą goryczkę, szkoda że przechodzi na końcu w dość znaczną słodowość i delikatną metaliczność, ale jak na nasze warunki jest to piwo bardzo dobrze pijalne i tych 6% nie czuć.

        Muszę je znaleźć w dobrej cenie (poniżej 3zł) i będę katował do znudzenia.
        Ogólnie polecam
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Krzysiek_K
          Junior
          • 10-2011
          • 4

          #94
          Bardzo smaczne piwo(z datą przydatności-03.03.12),świetna goryczka, odczuwalna jeszcze długo po wypiciu. Lekko mętne, na dnie butelki wystąpił drobny osad, zapewne ze z względu na brak filtracji(o to musiałem się już dopytywać u źródła). Może tylko trochę piany brakuje...
          Polecam, oby tak dalej.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty, nieprzejrzyste [4]
            Piana: biała, zwarta, w miarę trwała [3.5]
            Zapach: Lekko słodowy, czysty [3.5]
            Smak: dość mocna goryczka na lekkiej podbudowie słodowej, ale mało aromatyczne [3.5]
            Wysycenie: więcej niż mniej [3]
            Opakowanie: "Chcąc przywrócić pamięć temu wydarzeniu" podajemy mu flaszkę portera i przesłuchujemy wydarzenie, aż się przyzna. [2.5]
            Uwagi: Całkiem dobry lagerek, ale bez rozpływania się.

            Moja ocena: [3.45]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Proszę oceniać na trzeźwo!
            Art, Admin

            ---------------
            Last edited by ART; 30-01-2012, 18:15.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #96
              O co chodzi z tym usunięciem oceny?

              Jak dla mnie post jest ok. Uzasadnienie krótkie, ale po co mnożyć słowa nad miarę?
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                #97
                Od Zgrozy wymagać trzeba więcej! Opis opakowania od czapy, wysycenie bez sensu, a ocena piany nie koresponduje z opisem... ostatnie oceny były już strasznie lakoniczne.
                Last edited by ART; 30-01-2012, 22:20.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #98
                  O Zgrozo! ART wprowadza ocenowy terror.

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    #99
                    Przepraszam ja tylko chcę uniknąć zła ze strony ACTA
                    Last edited by ART; 30-01-2012, 23:48.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Nie dla cenzury na browar.biz! Zorganizujmy marsz milczenia w proteście! Ale to za jakiś czas, teraz jest za zimno...
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja mam podobnie z Pilznerem z Fortuny, choć jakby Ciechan był dostępny w Polkowicach, to mogłoby być inaczej
                        Jest dostępny w legnickim Piotrze i Pawle. Wprawdzie Lagerowe było tylko jeden dzień, ale mam nadzieję, że znowu się pojawi. Dla mnie to naprawdę świetne piwo w swoim gatunku.
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          Miałem z tym piwem dosyć skrajne doświadczenia. Naprawdę dobre podejście (chyba pierwsza warka) potem mało pijalna ściera. Teraz jest coś pomiędzy ze wskazaniem na niezłą pijalność.
                          Podoba mi się goryczka i chmielowść, chociaż jest intensywnie ziołowa i trawiasta. Całkiem niezłe, pomimo wyraźnych wad, ma charakter
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Od Zgrozy wymagać trzeba więcej! Opis opakowania od czapy, wysycenie bez sensu, a ocena piany nie koresponduje z opisem... ostatnie oceny były już strasznie lakoniczne.
                            To może ja się wyjaśnie... Z opakowaniem chodziło mi o to, że poprawną formą jest "przywrócić pamięć o kimś, o czymś". "Przywrócić pamięć komuś, czemuś" wskazuje na to, że to coś posiada pamięć, którą trzeba jemu przywrócić.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Nieco mętnawe, być może od przewożenia na mrozie doszło do zmętnienia na zimo. [3.5]
                              Piana: W sumie myślałem nad 3,5 ale jak na polskie piwa to 4. Tworzy się zwarta, drobnopęcherzykowata, śnieżnobiała, niestety mimo tej zwartości występuje dziury. Nie wiem jak to opisać Zwartość, dziura, zwartość. W połowie kufla zostaje cieniutki okrąg. [4]
                              Zapach: Bardzo intensywnie chmielowe ale tym cudownym aromatem chmielu aromatycznego ale jakąś metaliczną piołunowością. [3]
                              Smak: NIe podzielam zachwytów i nie rozumiem jak ono zajęło drugie miejsce w Plebiscycie. Masełko wyraźne, szczególnie od połowy kufla i na finiszu. Ostra ściągająca piołunowa gorycz zamiast przyjemnej chmielowej goryczki. Od połowy kufla stało się męczące. Średnio pijalne. [3]
                              Wysycenie: Trochę zalega na żołądku. [4]
                              Opakowanie: Tu i wzornictwo i wykonanie mi się podoba. [5]
                              Uwagi: Piwo na pewno wyraziste i charakterystyczne ale jak na ambicje bycia pilznerem zdecydowanie zbyt dużo wad i zbyt nieprzyjemna gorycz zamiast goryczki.

                              Moja ocena: [3.275]
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Coś z tym jest nie tak, nie wiem czemu ale nie smakuje mi tak jak na początku, dziś pite, dość mętnawe, dominuje słodowo-kwaskowe nuty
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎