Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Mnie razi mocna maślaność i trawiastośc (nie potrafię tego inaczej określić) goryczki. Mimo tego pije je z pewną przyjemnością
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ładne złoto przechodzące w bursztyn, nieklarowne - zgodnie z napisem na etykiecie. [4.5]
      Piana: Biała, dość wysoka, umiarkowanie trwała. [3.5]
      Zapach: Intensywny chmielowy, w tle chlebowe tło. Troszkę przeszkadza delikatna metaliczność. [4]
      Smak: Smaczne, przede wszystkim dość treściwe, z intensywną goryczką. Goryczka ziołowa, zostawia długi i przyjemny posmak. [4.5]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Prosta stylizowana etykieta, niestety na sklepowej półce nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wszystkie dane są, kapsel firmowy. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.15]
      ♪♫

      Comment

      • patryk-d
        Junior
        • 03-2011
        • 24

        Bardzo pozytywnie oceniam to piwo. Kolor jasny, mętnawy (co oczywiste). Piana drobna, utrzymuje się dosyć krótko. Teraz to co dla mnie najważniejsze- zapach i smak. Zapach miły, chmielowy lekka słodowość w tle. Smak delikatny, tu również chmiel, lekka goryczka, ale przy tym jest słodowa podstawa.
        Ogólnie piwo wysoce pijalne i z przyjemnością można spożyć kilka podczas jednego wieczoru.

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12219

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

          Piwo z potencjałem...
          no to sprawdźmy...

          W aromacie wyczuwalny chmiel, choć raczej nie aromatyczny, poza tym nuta piwniczna, która osobiście mi odpowiada.
          Piana raczej krótka, ale nie znika całkowicie pozostawiając obwódkę.
          Wysycenie - umiarkowanie niskie, tu odpowiednie
          Smak - lekki kwasek, czuć słodową podstawę, choć tego chleba mogłoby być ciut więcej, za chwilę przychodzi goryczka, z długim wyraźnym finiszem. Goryczkowowść przyjemnie zalegająca w ustach. Poprzednio goryczka smakowała mi sztucznie, piołunowo, taninowo. Tym razem jest naturalna, trochę trawiasto-ziołowa z lekkim kwaskiem, przyjemna. Może niezbyt idealnie koresponduje ze słodowością, ale zamysłem producenta było akurat wyższe nachmielenie niefiltra, więc to przyjmuję - domyślam się, że "szerszy" klient boi się zarówno nachmielenia, jak i zmętnienia (nie pochodzącego od miodu) więc padło na Lagerowe
          Treściwość - odpowiednia

          Jeśli o tej porze roku takie piwko mi smakowało, to IMO jest dobre
          Do zobaczenia wiosną.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, mętne jak na niefiltra przystało. [4.5]
            Piana: Mizeria niestety. Po nalaniu szybko dziurawieje by po kilku minutach zniknąć całkowicie. [2.5]
            Zapach: Przyjemnie chmielowy z ziołową nutą. Idealnie komponuje się z przedwiosennym słońcem dając wyobrażenie niedługiego piwkowania na zielonej działce. [4.5]
            Smak: Pierwszy łyk to wspaniała intensywność smaku. Jest solidna, przyjemna goryczka. Jest słodowe dopełnienie. Tak właśnie powinno smakować piwo z określeniem "jasne pełne" w nazwie. Co najważniejsze, w miarę opróżniania butelki wrażenie to zbytnio się nie zamazuje [4.5]
            Wysycenie: Optymalne. [5]
            Opakowanie: Stylistyka etykiety dobrze nawiązująca do historycznego pierwowzoru. Korektę nazwy jestem w stanie zrozumieć. Opakowanie sprawia porządne wrażenie i dobrze koresponduje z zawartością. [4.5]
            Uwagi: Oceniana warka 3.3.2012. Zdarzyła mi się też i mniej smaczna, z garbnikowo-piołunową goryczką ale daję fory za niefiltra i z nadzieją na utrzymanie jakości.

            Moja ocena: [4.325]
            Attached Files
            Last edited by docent; 29-02-2012, 16:59.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • lukk-mkm
              Junior
              • 06-2011
              • 21

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, minimalnie mętny. [4.5]
              Piana: Przy nalewaniu dość obfita - szybko zredukowała się do kilku wysepek i pierścienia. [4]
              Zapach: Przyjemna goryczka z nutami chlebowo-warzywnymi. [4.5]
              Smak: Dominuje smaczna goryczka. Później pojawia się posmak chlebowy i minimalnie warzywny. 6% alkoholu również przyjemnie daje znać o sobie. [4.5]
              Wysycenie: Bardzo ok. [4.5]
              Opakowanie: Podoba się - wszystko na swoim miejscu w odpowiedniej formie i treści. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Niestety warka do 4-7.04.2012 kiepska.
                Brak goryczki, jest gorycz. Nie znam się na taninach czy innych garbnikach ale to było chyba to, bo strasznie ciążyło na tyle języka. Dzielnie zmęczyłem 2 piwa
                U mnie Miłosław pilzner wciąż na 1 miejscu
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  U mnie Miłosław pilzner wciąż na 1 miejscu
                  A u mnie chyba nawet w 10-ce sie nie miesci... Najlepsze jest to, ze piwo z Miloslawia nie jest pilsem (czy pilznerem jak kto woli) tylko dosc przecietnym lagerem, a to z Ciechana mimo nazwy to jeden z najbardziej udanych pilsow w kraju
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • Zeberdee13
                    Junior
                    • 07-2011
                    • 20

                    Jak wyżej. Mój egzemplarz z datą bodajże 12.04. W zapachu OK, w smaku najpierw przyjemna słodowość i po chwili wyraźna goryczka. Niestety z gatunku tych mniej fajnych, żeby nie powiedzieć drażniących, pozostająca przez jakiś czas po przełknięciu. Kojarzy mi się z tymi bardziej pijalnymi warkami Lwówka Książęcego. Goryczka była w nich podobna, ale nieco mniej brutalna, dzięki czemu dało się mało wiele pić z przyjemnością - wszak lepsze to niż eurolagerowa kwaskowatość. Jednakże tutaj jest ona wyraźniejsza, więc ciężko coś takiego zaakceptować. Szkoda, bo potencjał jest. Całe szczęście bez arsenału innych wad typu masełko, czy też warzywka, więc do posiłku w sam raz, zwłaszcza iż cena była niewygórowana, bo poniżej 3zł.
                    Last edited by Zeberdee13; 20-03-2012, 14:07.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19170

                      Fajne, opalizujące (a la domowe) piwo z dobrą (wreszcie) goryczką. Jaka szkoda, że ciężko dostępne w Białej Podlaskiej.

                      Comment

                      • mrmario
                        Member
                        • 03-2012
                        • 40

                        Rozczarowany piwem żywym nabyłem wczoraj między innymi jedną butelkę Ciechana do testu, świetna warka z datą do 12.05.2012. Piwo znakomite w smaku, fajna goryczka, pije się z przyjemnością od pierwszego do ostatniego łyku. Cena też bardzo przyzwoita bo 2.79 zł za butelkę.
                        Dziś powtórka z rozrywki
                        Last edited by mrmario; 29-03-2012, 13:12.
                        Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złocisty, mętne [5]
                          Piana: po nalaniu z góry w miarę wysoka, średnio trwała, zostawia dywanik [3.5]
                          Zapach: chmielowy, trochę kwaskowaty, średnio intensywny [4]
                          Smak: ziołowo-piołunowy, kwintesencja dobrej goryczki, przez to trochę jednowymiarowy, lekko kwaskowy jak to Zwickl, słodowo-chlebową nutkę czuję dopiero w dalekim posmaku pod koniec picia jak się już trochę ogrzeje [4]
                          Wysycenie: umiarkowane [5]
                          Opakowanie: poprawne graficznie, podane wszystko co trzeba [4]
                          Uwagi: poprawiło się, pierwsza warka była wg mnie kwaśna, może na taką partię akurat trafiłem.

                          Moja ocena: [4.05]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • Wuwu1978
                            Junior
                            • 04-2011
                            • 7

                            Bardzo dobre piwo. Kupione w gdańskim Leclerc.
                            Powiedziałbym, że jest to spora konkurencja, wobec Ciechana Wybornego. Naprawdę jestem mile zaskoczony. Podczas każdego łyku tego piwa najpierw czujemy lekką słodowość, by później - po przełknięciu - przeszła ona w chmielową goryczkę. Co bardzo ważne dla mnie - w zapachu i smaku nie czuć tzw. wódeczki. Jestem na to bardzo wyczulony i nie lubię tego w piwie. Alkohol ma być, ale nie w takiej natarczywej formie, jak w tzw. koncernówkach.

                            Podsumowując:
                            Za 2.80 zł otrzymujemy bardzo dobre, treściwe piwo z charakterystyczną goryczką towarzyszącą nam podczas każdego łyku.
                            Dla mnie to piwo awansuje do mojego prywatnego TOP 10. Polecam niezdecydowanym.
                            Last edited by Wuwu1978; 01-04-2012, 13:42.

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Całkiem nieźle się prezentuje, aczkolwiek dodałbym trochę tej mętności, przypomina mi piwo zakrapiane miodem. [3.5]
                              Piana: Brak kożuszka, brak krzaczków. Piana znika szybko. Słabo ogólnie mówiąc. [2]
                              Zapach: Delikatnie chmielowy, ok. [4]
                              Smak: Lekkie, smaczne i do tego z wyraźnie chmielowym, ale delikatnym zakończeniem. Bez zarzutów! [5]
                              Wysycenie: Bez zarzutów, delikatnie szczypie w język, fajnie to wygląda. [5]
                              Opakowanie: Butelka zwrotna, etykieta przyjemna. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.275]
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4326

                                Ciągle bardzo przyzwoite piwo. Bez wielkich zachwytów, ale trzyma formę. Oby nie było z nim taki kiedyś jak z Ciechanem Wybornym.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎