Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dobry Wieczór / Wesołych Świąt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie. Docent, obłudny lewaku, nie lubisz świąt i choinki, a piwo pewnie wypijesz!
    Nie, schowam do kredensa i wypiję na Wielkanoc
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie, schowam do kredensa i wypiję na Wielkanoc
      Nie ma sensu chowac stoutu do kredensu
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: chyba czarny, nieprzezroczysty, brak refleksów, chyba bo patrzone pod sztucznym światłem [5]
        Piana: ciemno beżowa, dość zwarta, czapowata, długo się utrzymuje, osadza się fajnymi refleksami na szkle [4]
        Zapach: dość intensywny, typowo porterowy, czuć paloność i kawowe aromaty [4.5]
        Smak: treściwe, pełne, aksamitne, wchodzi gładziutko "jak po maśle", bardzo miła palona nuta, kawowe posmaki oraz minimalnie wyczuwalne słodowe akcenty gdzieś w tle, całość doskonale zharmonizowana [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: gdyby był pintowy kapsel byłoby na 5 ale etykieta podoba mi się bardzo [4.5]
        Uwagi: Piwo super, jutro lecę po jeszcze większe zapasy zanim inne harpagany je wykupią

        Moja ocena: [4.7]
        Attached Files
        Last edited by becik; 02-12-2011, 22:30.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty pod żarówkę. [5]
          Piana: Średniowysoka, drobna, ciemnobeżowa. Po kilku minutach opada do grubego pierścienia i drobnych wysepek. Po każdym łyczku zostają zacieki na szkle. [4]
          Zapach: Słodowo-kawowy, lekko słodki z nutą popiołu i początkowo z delikatnym, jakby alkoholowym tłem. [4]
          Smak: Lekka kwaskowość i od początku do końca aksamitna gładkość. Później dociera lekko chropowata paloność z mocnymi kawowymi akcentami. Zostaje palono-kawowy finisz. Smaczne, ale nie zachwyciło mnie. [4]
          Wysycenie: Delikatne, ale powinno być nieco niższe. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta w świątecznym klimacie. Ładna, ale jaki to ma związek z owsianym stoutem? Plusik za szczegółowy skład i parametry, ale kapsel golas. [4]
          Uwagi: Wesołych Świąt !!!

          Moja ocena: [4.075]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Smoła. [5]
            Piana: Gęsta, drobna i kremowa w kolorze ciemnego beżu. [5]
            Zapach: Kawowy z odrobiną słodyczy. [4]
            Smak: Przede wszystkim mocna kawa, do tego delikatna kwaskowatość i paloność. Faktycznie dość gładkie i aksamitne. [4.5]
            Wysycenie: Dość niskie, pasuje do stylu. [5]
            Opakowanie: Niby dość kiczowate, ale z pewnością będzie hitem pod choinką. [3.5]
            Uwagi: Smaczny, stylowy stout.

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzenikniona czerń. Dokładnie taki kolor jaki powinien mieć stout. Przykładałem szklankę bezpośrednio do żarówki i nic przez nią nie zobaczyłem. [5]
              Piana: Ciemno beżowa, wręcz brązowa. Zaraz po nalaniu ma wysokość ok. 1-1,5 cm, niestety opada po około 3 minutach, pozostawiając tylko niewielka obwódkę wokół ścianek kufla. [3]
              Zapach: Na pierwszym planie słód palony. Po chwili do głosu dochodzi gorzka czekolada, kawa i element łagodzący i wygładzający całość w postaci płatków owsianych. Zapach ten jest bardzo przyjemny i zharmonizowany. [5]
              Smak: Piwo o lekko oleistej, aksamitnej strukturze. Jak i w zapachu tak i tutaj na pierwszy plan wysuwa się palony słód. Goryczka wyczuwalna zaraz po przełknięciu jest dość intensywna, z delikatnie cierpką, ściągającą końcówką. Wszystko to jednak łagodzą czekoladowo-kawowe smaczki. [5]
              Wysycenie: Optymalne. [5]
              Opakowanie: Standardowa etykieta Pinty, jednak nieco odbiega od pozostałych in minus. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.725]
              Last edited by YouPeter; 04-12-2011, 00:41.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarny, nieprześwitujący [5]
                Piana: kremowo-brązowa, wysoka, mocno pęcherzykowa, dość wolno opada, zostawia miłe osady [4.5]
                Zapach: słodowy, lekko palony, czekoladowo-karmelowy, wyczuwalne nuty kawowe [4.5]
                Smak: treściwy, na początku goryczka plus lekka kwaskowość, lekka paloność, potem kawa, by na końcu znowu przejść w goryczkę [4]
                Wysycenie: OK [5]
                Opakowanie: etykieta, jak to w przypadku PINT, bardzo oryginalna, komiksowa ze znaną nam urodziwą brunetką, tym razem w przebraniu mikołaja, w saniach, ciągniętych przez renifery. Etykieta bardzo, bardzo świąteczna. Szkoda tylko, że kapsel nie jest dedykowany [4]
                Uwagi: Bardzo dobre świąteczno-zimowe piwo, bije o kilka klas sezonówkę z Ambera!

                Moja ocena: [4.325]
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • Piecia
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 3307

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarne, nawet pod światło [5]
                  Piana: po nalaniu jasnobrązowa, zostawia ślady jednak zostaje tylko obwódka [4]
                  Zapach: mało intensywny - kawa z gorzką czekoladą [4]
                  Smak: do elementów kawowo-czekoladowych dochodzą elementy palone, gdzieś w tle przyjemną goryczkę atakuje kwaskowość [4.5]
                  Wysycenie: przyzwoite [4]
                  Opakowanie: mnie się wyjątkowo podoba, oceniam jako piwo świąteczne a nie jako stouta owsianego (co jest zresztą wyraźnie zaakcentowane). Minus za łysy kapsel - aż prosi się dać jakiś dedykowany i jakąś świąteczną zawieszkę na butelkę [4.5]
                  Uwagi: fajny świąteczny pomysł - idealne na prezent dla kogoś, kogo się chce zainteresować piwem

                  Moja ocena: [4.275]
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nie przepuszczający światła. Wzorcowy. [5]
                    Piana: O beżowej barwie. Przy nalewaniu brakuje jej trochę aksamitności, jednak przy mieszaniu zawartością szklanki ładnie się wygładza. Obfita i bardzo trwała. Ładnie się osadza na szkle. Niestety w wersji butelkowej jest skromna. [4.5]
                    Zapach: Jest paloność, jest czekolada. Wersja butelkowa charakteryzuje się większą intensywnością zapachu. Zapowiada ciekawe doznania smakowe. [4]
                    Smak: Smak zaskakuje swą bezkompromisową wytrawnością. Goryczka, paloność i kompletnie zero słodkawego dopełnienia jakiego spodziewałbym się po oatmealu. Po pierwszym gorzkim odczuciu na języku nie następuje nic, piwo nie daje spodziewanej głębi. Treściwość jest też umiarkowana. To mi wygląda na dry stouta po prostu. [4]
                    Wysycenie: Niskie, adekwatne do stylu. [5]
                    Opakowanie: Dziwna nazwa, wg mnie powinno się nazywać "Stout świąteczny". Za to minusik, no i przy beczce chciałbym już szkło z logiem i wafle. [4.5]
                    Uwagi: Oceniana głównie wersja beczkowa ale skonfrontowana z butelką. To chyba najbardziej wytrawny stout jakiego miałem okazję pić. Jedno takie piwo w zupełności wystarcza.

                    Moja ocena: [4.175]
                    Attached Files
                    Last edited by docent; 08-12-2011, 20:58.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Smak: Smak zaskakuje swą bezkompromisową wytrawnością. Goryczka, paloność i kompletnie zero słodkawego dopełnienia jakiego spodziewałbym się po oatmealu. Po pierwszym gorzkim odczuciu na języku nie następuje nic, piwo nie daje spodziewanej głębi. Treściwość jest też umiarkowana. To mi wygląda na dry stouta po prostu. [4]
                      No co Ty? Chyba je zmroziłeś. Piwo jest bardzo pełne, aksamitne. Owszem nie jest to milk stout, czy RIS, ale jednak wytrawne nie jest.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        No co Ty? Chyba je zmroziłeś. Piwo jest bardzo pełne, aksamitne. Owszem nie jest to milk stout, czy RIS, ale jednak wytrawne nie jest.
                        Beka faktycznie była początkowo trochę zbyt zimna, ale nic więcej po ogrzaniu się nie pojawiło. Analogicznie w wersji butelkowej. Aha, zapomniałem napisać, ze wyczuwalna jest też kwaskowość podkreślając mocną wytrawność tego stouta.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #27
                          Czekoladowo-kawowe zarówno w smaku jak i aromacie. Gładkie ale mimo to odbieram je jako wytrawne.
                          Wersja beczkowa bardziej mi smakowała. Wydawała się bardziej aksamitna, delikatna... po prostu bardziej owsiana Wchodzi bardzo dobrze i mógłbym przy nim siedzieć cały wieczór. W prywatnym rankingu PINT, walczy o złoto z Atakiem.

                          EDIT: O, niecertyfikowany degustator Docent też pisze, że wytrawne
                          Last edited by leona; 08-12-2011, 21:14.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            EDIT: O, niecertyfikowany degustator Docent też pisze, że wytrawne
                            Zależy w porównaniu do czego wytrawne. W porównaniu do Magnusa - z pewnością, ale w porównaniu do Primatora Stouta, Guinnessa (któregokolwiek), Murphysa, Beamisha, jest zdecydowanie pełniejsze w smaku. Jest nawet pełniejsze od czekoladowego z Zawiercia, choć to ten sam browar.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • M-kwadrat
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 304

                              #29
                              Dlaczego wytrawność jest położona na drugim końcu wagi dla pełności smaku? Zawsze mi się wydawało, że pełnia smaku w kontrze ma smak pusty, wodnity a z opozycji do wytrawności (która kojarzy mi się z pewnymi aspektami goryczki przez analogię do win) stawiałbym gładkość, aksamitność smaku. Źle myślę?
                              Pozdrawiam, Maciek

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dlaczego wytrawność jest położona na drugim końcu wagi dla pełności smaku? Zawsze mi się wydawało, że pełnia smaku w kontrze ma smak pusty, wodnity a z opozycji do wytrawności (która kojarzy mi się z pewnymi aspektami goryczki przez analogię do win) stawiałbym gładkość, aksamitność smaku. Źle myślę?
                                No przez analogię do win, to wytrawny jest przeciwieństwem słodkiego. Mniej słodki=bardziej wytrawny. Słodycz, (oczywiście nie tylko, bo też konsystencja, wysycenie, ilość dekstryn), buduje pełność.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎