Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dobry Wieczór / Wesołych Świąt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika traveler Wyświetlenie odpowiedzi
    też mi się wydaje, że to wszystko zależy od warunków (temperatury) transportu i przechowywania. Piwa nieutrwalone mają to do siebie, że sa mniej stabilne i mają krótszy okres przydatności. Tak wiec ponosimy to ryzyko kupując je, lecz naprawdę warto, nieprawdaż pozdrawiam
    Akurat PINTA pasteryzuje swoje piwa
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • traveler
      Junior
      • 02-2012
      • 13

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Akurat PINTA pasteryzuje swoje piwa
      ano widzisz, tak więc dzięki Tobie czegoś sie dowiedziałem pozdro

      Comment

      • traveler
        Junior
        • 02-2012
        • 13

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Mógłby być kozłem z dwiema głowami, tak jak krowy w Falloucie
        a co sżdzicie o browarze Namysłów ??? w innych portalach on króluje. Nie znam produktów...

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #64
          Proszę skupić się w tym wątku wyłącznie na piwie tytułowym.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Tschabe
            Senior
            • 08-2011
            • 105

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nieprzenikniona czerń. Najciemniejszy, jaki widziałem w życiu, nawet mocne światło się nie przebija. [5]
            Piana: Z początku wysoka, puszysta, kolor beżowy. Opada dość szybko pozostawiając niepełny kożuch i trochę osadu na ściankach. [4]
            Zapach: Palone ziarna. I właściwie nic ponadto. Delikatny i bardzo miły. [4.5]
            Smak: Palone słody i trochę kawy. Poza tym przyjemna gorycz. Jest lekkie, aksamitne i zrównoważone. Z czasem natomiast robi się coraz bardziej kwaskowate, co w znaczący sposób psuje ogólne wrażenie. [4]
            Wysycenie: Wydaje się minimalnie zbyt silne. [4.5]
            Opakowanie: Motywy zimowe i świąteczne, w nawiązaniu do fatalnej nazwy. Sama etykieta wątpliwej urody. Kapsel złoty, komplet informacji podany. [2]
            Uwagi: Doceniam, mimo że nie przepadam za stoutami. Mogę polecić, choć sam pewnie więcej go nie kupię.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #66
              Wersja dobrowieczorowa, smaczna, piana beżowa, trochę za szybko znika. Na dnie butelki osad drożdżowy.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #67
                Na dobry wieczór,a raczej na dobranoc pasuje jak ulał, w smaku bez mian, ten sam wysoki poziom który lubię
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • badejza
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 277

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzenikniona czerń. Na siłę, kierując szklankę w stronę lampy, przy ściankach kolor można uznać miejscowo za trochę jaśniejszy. [5]
                  Piana: Nie wiem, jaka jest oczekiwana w piwach tego stylu - pierwszy raz piję takie Z początku piękna, gęsta, wysoka - aż zachęca do spróbowania. Potem pęcherzyki rozbijają się. Piana siada. [4.5]
                  Zapach: Przede wszystkim kawa (może zbożowa..), troszkę słodu palonego. Przywodzi mi na myśl zapach klasycznego stouta (nie owsianego). [4.5]
                  Smak: Daję 4, ponieważ nie trafia w mój gust. Smak mocnej kawy z wyraźnym posmakiem zbożowym, chociaż nie nazwałbym tego jednoznacznie smakiem kawy zbożowej. Piwo wyraźnie gęste. Pozostawia w ustach swój posmak. Dobrze wyczuwalna goryczka. [4]
                  Wysycenie: Bomba! Piwo pije się świetnie i gładko. Przyjemnie i lekko szczypie w gardło. Pod tym względem niebo w gębie. Dałbym 5,5 gdybym mógł. [5]
                  Opakowanie: Tu również mocna strona tego piwa. Niekonwencjonalna etykieta. Intrygująca nazwa. Etykieta, moim zdaniem, mogłaby śmiało stawać w szranki o miano najładniejszej wśród polskich piw. Kapsel dedykowany, lecz, w przeciwieństwie do etykiety, nie podoba mi się. Troszkę poszli na łatwiznę. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.375]
                  Last edited by badejza; 30-04-2012, 20:17.
                  Chamstwo w państwie, Panie.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #69
                    Bardzo przyzwoity stout. Jak widać, można i tu uwarzyć dobre piwo inne niż słodowy lager.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bardzo przyzwoity stout. Jak widać, można i tu uwarzyć dobre piwo inne niż słodowy lager.
                      Trzeba tylko chcieć
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #71
                        Wypiłem z nowej warki, całkiem smaczne. Wrażenia trochę psuję jednak za wysoka dla mnie kwaskowatość.
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • FidelD
                          Member
                          • 03-2011
                          • 36

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zupełnie nieprzeźroczyste, brązowo-czarne [5]
                          Piana: Po nalaniu mała warstwa, potem niknie zostawiając obrączkę wokół [3]
                          Zapach: Przede wszystkim kawa, kawa i jeszcze raz kawa [5]
                          Smak: Bardzo dobre piwo smak, palono-kawowy z pozostającą goryczką - bardzo przyjemną [5]
                          Wysycenie: Odpowiednie, choć wolałbym odrobinę wyższe [4]
                          Opakowanie: Miałem już nową wersję, o gustach się nie dyskutuje - ale wszystkie dane bardzo dokładne i dodatkowo kapsel pinty [5]
                          Uwagi: Zakupiłem piwo w sklepie Eskimos, w Bydgoszczy na ulicy Grunwaldzkiej 31, cena niestety nie została zapamiętana

                          Moja ocena: [4.75]
                          Czerwone OKO

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny. [5]
                            Piana: Brązowawa, dosyć gęsta, szybko opada do dziurawego kożucha, minimalnie oblepia szkło. [3]
                            Zapach: Dosyć mało intensywny ale bardzo przyjemny, lekka karmelowość, kawowa paloność, lekki zapach owsianki na granicy placebo. [4]
                            Smak: Lekka słodycz, doskonale zrównoważona palonym posmakiem kawy, goryczka chmielowa średnia, treściwe, aksamitne, finisz lekko wytrawny z kwaskowatym posmakiem. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie, ale dosyć 'ostre' jak w wodzie gazowanej, trochę to przeszkadza. [2.5]
                            Opakowanie: Etykieta w porządku, ekstrakt jest, skład jest. [5]
                            Uwagi: Bardzo udane piwo i zdecydowanie najbardziej pijalny stout jakiego piłem. Drobne wady w postaci kwaskowatości i 'ostrego' nasycenia.

                            Moja ocena: [4.125]
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              #74
                              Praktywcznie wzrorcowy stout angielski! Może trochę "szorstki", mało aksamitny, ale tak - cudo!
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • WuPe
                                • 02-2012
                                • 1

                                #75
                                Właśnie piję swój egzemplarz i coś mi nie gra. Piana szybko opadła, zrobił się wręcz nieapetyczny ciemny płyn o przebijającym się pośród właściwych nut zapachu... hmm... kiszonki dla bydła. Czyżby popsute, czy po prostu taka jego uroda?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎