Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dobry Wieczór / Wesołych Świąt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, pod światło ciemno brunatny. [5]
    Piana: Pięknie kremowo-brązowa, średnie pęcherzyki, niestety niezbyt trwała. Słabo oblepia szklankę. [4]
    Zapach: Z butelki dosyć intensywny zapach słodowy, czekolada, kawa, lekkie melanoidyny i delikatna nuta owsianego słodu. Z kufla nuty palonych owsianych słodów już dużo bardziej intensywne i jest nuta alkoholowa. [4]
    Smak: Z początku wydaje się gładkie jak na oatmeal stouta (a może i sweet) przystało. Po chwili przełkniecia goryczka jest wyczuwalna (co się chwali) a kwaskowość staje się coraz mocniejsza, chyba zbyt mocna. W efekcie na języku zostaje oprócz kawy i popiołu jakaś tak kwaśność. Dla osób pijących na co dzień koncerniaki (nawet jeśli jest do Guiness) smak może zostać uznany za zbyt kwaśny i przegięty. Sam "przegiętość" smaku zawsze zaliczam jako plus, ale piwo rzeczywiście wydaje się wytrawne i mniej pijalne niż przystało na styl. [3.5]
    Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
    Opakowanie: Bez rewelacji, ale całkiem ładne, tradycyjne dla Pinty. Plusy za podanie stylu i flagi kraju pochodzenia, oraz wszelkich danych typu IBU itp. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.925]
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • gebruiker
      Senior
      • 01-2014
      • 187

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny - nieprzejrzysty [5]
      Piana: Tuż po nalaniu wygląda ładnie, niestety bardzo szybko opada [3]
      Zapach: Na pierwsze miejsce wybija się kawa, zaraz potem paloność, jest też lekki aromat czekolady [4]
      Smak: Posmaki czekoladowe i palonej kawy połączone z bardzo lekką kwaskowością, goryczka dosyć niska, ale przyjemna. Piwo pije się szybko i z przyjemnością. [4.5]
      Wysycenie: W sam raz - niskie, takie jakie powinno być. [4.5]
      Opakowanie: Standardowe opakowanie Pinty - mnie się podoba. [4]
      Uwagi: Świetny polski oatmeal stout, od czasu do czasu chętnie zakupię.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Dość obfita, beżowa. Powoli opada do krążka a później niestety do zera. Trochę zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Intensywny palono-czekoladowy. [4.5]
        Smak: Początkowo kwaskowaty od ciemnych słodów, dość długi ale nie intensywny. Dopiero po chwili nuty kawowo-czekoladowe, które przechodzą w posmak. Goryczka niska ale wyraźna. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4.5]
        Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta "pintowa", więc są wszystkie informacje. [5]
        Uwagi: Warka do 12.08.2014. Nie jest to jakieś super pijalne piwo ale takie chyba miało nie być. Do posiedzenia jak najbardziej.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          Kawa, kawa i jeszcze raz kawa.

          Jak już pisałem kiedyś stout to ten styl piwa, którego najzwyczajniej w świecie nie lubię, wypiłem dla odhaczenia, ale rozwodzić się nad tym piwem nie zamierzam.

          Widzę prawie same dobre oceny, więc pewnie jest dobry, dla mnie jednak ledwo pijalny, ale tylko ze względu na to, że to nie mój styl.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Wczoraj piłem. Kiedyś był bardzo fajny, dziś tylko ratuje się aromatem, w smaku za mało słodki, męczący i usypiający.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny [4.5]
              Piana: ciemnozłota, gęsta i kremowa chociaż nie utrzymuje się za długo [3.5]
              Zapach: karmelowy, gorzka czekolada a także czuć ten cierpki zapach jaki jest w porterach [3.5]
              Smak: średnio wytrawny, palone zboża, kawa i goryczka. [4]
              Wysycenie: pasuje idealnie [4.5]
              Opakowanie: jak to Pinta, wszystkie informacje ładnie podane, etykieta bez zarzutu [5]
              Uwagi: niestety za bardzo nie czuć tu owsianek ani w smaku ani w zapachu, jednak pije się przyjemnie, jak na stouta jest ok

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nie ma co się rozpisywać. Czarny jak słoma. [5]
                Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło, ale dosyć szybko opada do zbyt mizernej obwódki. [4]
                Zapach: Słodowy, zbożowy, lekka owsianka i popiołowość. Po przelaniu dochodzi taka przyjemna, słodka czekolada. Wszystko ułożone i bardzo przyjemne. Mógłby być bardziej intensywny. [4.5]
                Smak: Pierwsze wrażenie to takie, że piwo jest gęste, treściwe i bardzo aksamitne - czyli na plus. Goryczka przyjemna, dosyć niska. Wyraźne palone nuty, świetny czekoladowy finisz, ta kwskowość nie jest taka przeszkadzająca i nachalna jak niektórzy piszą, ale słodsze bardziej by mi podeszło pewnie . [4.5]
                Wysycenie: Mogłoby być jeszcze odrobinę niższe. [4]
                Opakowanie: Etykieta z Pinty - jak wygląda każdy widzi. Mi pasuje. [5]
                Uwagi: Chyba złą porę wybrałem na to piwo, bo dziś u mnie piękna, gorąca pogoda, ale piwo jak najbardziej na plus, owsianka w zapachu bardzo wyraźna, a i w smaku na finiszu można się jej doszukać.

                Moja ocena: [4.475]

                Comment

                • Mawel
                  Member
                  • 04-2014
                  • 65

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [5]
                  Piana: Dosyć skąpa, szybko redukuje się do obrączki, słabo oblepia. [3.5]
                  Zapach: Kawa, trochę karmelu, trochę czekolady byłby bardzo przyjemny gdyby nie tradycyjne żelazo. Nie wiem czy to ja jestem wyczulony ale przysłania mi cały bukiet :/ [4]
                  Smak: Kawa, słody palone, później nuty czekoladowe przeplatają się z goryczką. Płatki zapewniają świetną aksamitność czuć ją długo na języku. Bardzo pijalne. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, znakomite. [5]
                  Opakowanie: Klasyczna etykieta Pinty, uważam że jedna z lepszych dla tego browaru. [5]
                  Uwagi: Bardzo fajny stout, świetny efekt płatków owsianych.
                  Warka do 12.08.2014

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • Koninck
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 180

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny nieprzejrzysty kawowy brąz [3]
                    Piana: Cienka przy nalewaniu po czasie pozostawia delikatny otok [2.5]
                    Zapach: Mało intensywny, wyczuwalna czekolada nie zachęca [3]
                    Smak: Lekka goryczka, lekko kwaskowe coś z wytrawnego wina [3.5]
                    Wysycenie: Z biegiem czasu powoli ustępuje [3.5]
                    Opakowanie: Grafika ponura czarno-szaro-biała z brytyjską flagą która ożywia etykiete [3.5]
                    Uwagi: Jestem smakoszem ciemnych piw, ale akurat za tym nie będę przepadał

                    Moja ocena: [3.2]
                    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                    Comment

                    • Koninck
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 180

                      z degustacji...
                      Attached Files
                      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                      Comment

                      • gdurtan
                        Junior
                        • 05-2014
                        • 7

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny praktycznie nieprzeźroczysty kolor lekko wpadający w brąz. [5]
                        Piana: Brązowa piana, niezbyt obfita, drobne bąbelki, szybko opadająca. [4]
                        Zapach: Niezbyt intensywny zapach wyczuwalne zboże, czekolada, słód. [4]
                        Smak: Mocno gorzka czekolada, płatki owsiane, lekko kojarzące się z mlekiem. [4]
                        Wysycenie: Słabe nasycenie. [3]
                        Opakowanie: Ładnie komponująca się etykieta w stosunku do koloru piwa i butelki. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Pawel_K
                          Junior
                          • 02-2013
                          • 18

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny. Pod światło też czarny i nieprzejrzysty. [5]
                          Piana: Nie ma piany. Moja wina, za mocno schłodziłem. [3.5]
                          Zapach: Gorzka czekolada, kawa, słód palony. [4.5]
                          Smak: Kawa rozpuszczalna, nawet kwaskowatość jest tego typu. Gorzka czekolada, słód palony. Goryczka nie wychodzi przed szereg. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Wszystkie informacje wypisane, ładna szata graficzna, kapsel sygnowany browarowi. [5]
                          Uwagi: W pierwszym łyku wydało mi się dość lekkie, jednak przy następnych zmieniłem zdanie. Chyba sobie (prawie) takie uwarzę.

                          Moja ocena: [4.45]

                          Comment

                          • DonCarlo
                            Member
                            • 02-2014
                            • 55

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: najczarniejsza czerń, nieprzejrzyste [5]
                            Piana: beżowa, typowo angielska - warstwa ok. 1 cm i dość szybko opada niestety [2.5]
                            Zapach: po lekkim ogrzaniu wyraźny, kawowo-czekoladowy [4]
                            Smak: lekka goryczka, delikatna paloność i kawowa kwaśność, kojarzy się również z kakao i gorzką czekoladą ze względu na aksamitne, pełne odczucie w ustach, w odniesieniu do stylu - nie ma się do czego przyczepić, dobry balans w smaku [5]
                            Wysycenie: bardzo niskie - stoutowe [5]
                            Opakowanie: jednolita stylistyka pinty, kompletne informacje i firmowy kapsel [5]
                            Uwagi: Bardzo smaczne zbalansowane piwo, wzorowy stout owsiany.

                            Moja ocena: [4.4]

                            Comment

                            • Mars276
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 134

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, zupełnie nieprzejrzysty, [5]
                              Piana: Słabiutka. Mało obfita i bardzo nietrwała, choć raczej drobnopęcherzykowa. Koloru beżowego. [2]
                              Zapach: Głównie kawowy, palony z leciutką nutą gorzkiej czekolady. Przyjemny, ale niepowalający złożonością. [3.5]
                              Smak: W smaku czuć więcej czekolady niż w aromacie, co przyjemnie łączy się z kawowością tego piwa. Goryczka jest przyjemna - średnia i daje o sobie znać po kilku łykach. Piwo jest średnio pełne oraz odrobinę kwaskowate i raczej wytrawne. Charakteryzuje je przyjemna gładkość. [4]
                              Wysycenie: Niskie - idealne. [5]
                              Opakowanie: To jest wersja "Dobry Wieczór". Klasyczna pintowa etykieta. Dupy nie urywa, ale jak w zwykle w przypadku tego browaru na duży plus pełen skład. [4]
                              Uwagi: Piwo ważne do 22/08/2014, a więc przeterminowane o jakieś dwa tygodnie. Nie wydaje się, żeby mu to w jakikolwiek sposób zaszkodziło. Dobry dry stout.

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              • Kiezmar
                                Member
                                • 09-2014
                                • 53

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
                                Piana: Brązowa, z początku obfita, ale szybko znikająca. [4]
                                Zapach: Głównie kawowo-czekoladowy. Przyjemny. [4.5]
                                Smak: Z początku czuć lekką kwaskowość. Z czasem do głosu dochodzą nuty kawowo-czekoladowe, z przyjemną lekką goryczką. Bardzo pijalne. [4]
                                Wysycenie: Niskie. [5]
                                Opakowanie: Wersja dobry wieczór. Kwestia gustu, dla mnie może być. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.275]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎