Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Bock żywiecki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    To mit. Co prawda w koncernie kwacha trudno trafić, ale już stały niezmienny smak to iluzja.
    Kopyr - pogromca mitów 3

    Comment

    • fxone10
      Member
      • 08-2011
      • 32

      #92
      Najlepsze piwo w kraju Żywiec Red za 3,29 plus kaucja

      Kolor: głęboki bursztyn wpadający w czerwień landrynkową, niesamowicie klarowne[5]
      Piana: biała gęsta na 2 palce, po 15 minutach trwała koronka[5]
      Zapach: przyjemna słodycz karmelowego słodu, owocowo-słodowy [4.75]
      Smak: aksamitne w smaku karmelowe landrynki (efekt prażonego słodu) melandoidowy zwieńczony wyraźną goryczką chmielową, plus (dla stylu niestety) trawiasto-ziemiste posmaki chyba lubelskiego ale mimo to: [5]
      Wysycenie: średnio wysokie mikro przyjemne bąbelki pracują podczas całej sesji [4.75].
      Opakowanie: przyzwoity design [4.5]
      Uwagi:To piwo jest bezapelacyjnie najlepszym piwem warzonym na taką skalę w tym kraju.
      Mimo że przywodzi mi na myśl piwa belgijskie np.Chimay red swą słodową delikatnością i owocowością, z chmielowym smaczkiem bardziej niż bocka, ale cóż,
      nie ma co narzekać za tak wyśmienite piwo w tej wreszcie realistycznej cenie 3,29 plus kaucja.
      Warka do 25.05.2012. Koledzy zza wielkiej wody znów będą mieli pretekst, żeby w swoich video recenzjach łamać sobie język na "żyłik" tym razem "bock"...
      Powinni to piwo nazwać Żywiec Red i darować sobie nawiązanie do stylu.
      Wbrew staraniom marketingowców posyłających panie przodem, to piwo jest zdecydowanie dla kobiet przesiadających się z jakiegoś wina w stylu California Rose.
      Moja ocena:za piwo [5] za styl [4.25]
      średnia narciarska, najwyższą i najniższą obcinam, średnia zaokrąglana w przedziale 0.5

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #93
        Zdecydowanie lepszy jest Grand Champion warzony w Cieszynie... No i zywiecki porter tez jest lepszy od tego kozlaka...
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
          Zdecydowanie lepszy jest Grand Champion warzony w Cieszynie... No i zywiecki porter tez jest lepszy od tego kozlaka...
          GCh to pewnie uwarzyli 1/10 albo i mniej niż Bocka. Piłem tego do 25.05 i nie ma się czego czepić.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Kamień
            Senior
            • 07-2007
            • 361

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemna miedź z rubinowymi refleksami. Wygląda świetnie. [5]
            Piana: Obfita, drobna, lecz średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Bardzo, bardzo słaby, wyczuwalny z trudem, lekko owocowy i alkoholowy. [1.5]
            Smak: Bardzo płaski i słaby, po przełknięciu nie czuć praktycznie nic. Dopiero po pewnym czasie na finisz czuć jakąś lekko przypalaną goryczkę. W smaku czuć troche słodowości i owoców, ale trzeba się bardzo doszukiwać by coś poczuć. [2.5]
            Wysycenie: Niezbyt duże, szybko ulatniające się. Niestety to potęguje mało przyjemne wrażenia z konsumpcji. Może gdyby wysycenie było duże piwo zyskałoby orzeźwiający charakter? Ale przecież to bock. [2.5]
            Opakowanie: Dopracowane i eleganckie, jednak w stylu wybitnie koncernowego schematu, z daleka można poznać. Kolor bardzo odpowiednio dobrany i pasujący do bocka. [4.5]
            Uwagi: Niestety, odbieram to piwo jako klapę. Żywiec, razem ze swoim Pale Ale oraz Mastnym chciałby propagować także te mniej popularne i ambitniejsze gatunki piwa. Niestety, sądzę że po degustacji tego piwa, przeciętny i nieuświadomiony konsument utwierdzi się w przekonaniu, że wszystko co nie jest jasnym koncernowym lagerem to paskudztwo, a ów lager to jedyny wyznacznik i wzór prawdziwego piwa. Więc Żywiec na tym bocku źle nie wyjdzie

            Moja ocena: [2.475]
            Last edited by Kamień; 24-01-2012, 21:39. Powód: bo tak

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
              Niestety, sądzę że po degustacji tego piwa, przeciętny i nieuświadomiony konsument utwierdzi się w przekonaniu, że wszystko co nie jest jasnym koncernowym lagerem to paskudztwo, a ów lager to jedyny wyznacznik i wzór prawdziwego piwa. Więc Żywiec na tym bocku źle nie wyjdzie
              Oj, mimo wszystko nie stawiałbym takich jednoznacznych opinii
              Last edited by wpadzio; 24-01-2012, 22:02.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #97
                Wczoraj wypiłem w knajpie i był dobry. Dziś pewnie też kupię - mam dość Perły.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Fala
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 671

                  #98
                  A ja piłem wczoraj w ... domu. W knajpie mogę się napić bocka z puławskiego browaru, ale ... już wolę tego z Żywca
                  Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                  Admin ma zawsze rację

                  PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    #99
                    Ponieważ czytam o jakiś różnicach w poszczególnych warkach, to mogę stwierdzić, że z datą 25.05 piło mi się przyjemnie.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ponieważ czytam o jakiś różnicach w poszczególnych warkach, to mogę stwierdzić, że z datą 25.05 piło mi się przyjemnie.
                      Czy to cud czy już norma ?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy to cud czy już norma ?

                        Mi to piwo smakowało, nie mam problemu z przyznaniem, że coś mi smakuje, nawet jak pochodzi z koncernu

                        Comment

                        • Radical
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 145

                          Osobiście ubóstwiam koźlaki, ale to co leją w Żywcu to jakaś kpina Dominująca melonowa słodycz i posmaki alkoholowe, to główne cechy tego piwa. W sumie czemu ja się dziwię ? Spaprali Kapera, to teraz profanacja jest na porządku dziennym.
                          Radical.

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mi to piwo smakowało, nie mam problemu z przyznaniem, że coś mi smakuje, nawet jak pochodzi z koncernu
                            Dyczkinowi chyba chodziło o to, że wszyscy właśnie tę warkę (data do 25.05) wymieniają jeśli wypowiadają się o tym piwie pozytywnie.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radical Wyświetlenie odpowiedzi
                              Osobiście ubóstwiam koźlaki, ale to co leją w Żywcu to jakaś kpina
                              Jesteś uprzedzony lub trafiłeś na złą warkę. Wśród polskich piw butelkowych mających w nazwie bock lub koźlak Żywca stawiam bardzo wysoko. Jest moim zdaniem bardziej koźlakowy niż np Jak w dym Pinty (nie twierdze, że jest lepszy, ale że bardziej zgodny ze stylem).
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • sebastian_wro
                                Member
                                • 09-2009
                                • 32

                                kurde byłem tydzień temu na weselu koło Żywca i chciałem sobie kupić bockowy pokalek w Piwiarni Żywieckiej i akurat wszystko mięli oprócz bocka, na pocieszenie kupiłem sobie pokal pale ale belgijskie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎