Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Twierdzowe Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kds
    Junior
    • 07-2004
    • 2

    #16
    Masakra!

    Chyba miałem pecha. W Twierdzowym ciemnym na miodzie, data przydatności do spożycia 10.08.2012 kupione 02.03.2012, znalazłem gluta z czarnymi twardymi pestkami. Podejrzewam, że jest to naturalny odpad produkcyjny (mam taką nadzieję). Ale od razu mnie odrzuciło. Smak paskudny ciężki do określenia, zapach starej nie wymytej beczki. Przykre doświadczenie. Wylałem. Pierwszy raz mi się to zdarzyło.
    Last edited by kds; 02-03-2012, 21:42.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny z refleksami wiśniowo-rubinowymi. Mętny. [4]
      Piana: Bardzo niska, a właściwie to tylko kożuszek, w dodatku średniotrwały. [2.5]
      Zapach: Korzenno-miodowo-karmelowy. Trochę przypomina świąteczne z Kormorana, ale jest mniej intensywny. [4]
      Smak: Totalna dominacja kwasku cytrynowego - przypomina cytrynową pepsi, z posmakami korzennymi w tle. Miodu nie czuć prawie wcale. Piwo jest przede wszystkim kwaśne. [2.5]
      Wysycenie: Niskie i drobne. [4]
      Opakowanie: Takie jak na zdjęciu powyżej. Plus za nowy kapsel, minus za brak ekstraktu. [3.5]
      Uwagi: Bardzo dziwne piwo. Na pewno nie będę do niego wracał. Mimo kilku pozytywnych cech, zupełnie nie trafiło w mój gust.
      Data 05.06.2012r.
      Moja ocena: [3.225]
      Last edited by wrednyhawran; 07-04-2012, 01:04.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #18
        Niespecjalnie mi podeszło to piwo, słodkie, ulepkowate wręcz, aromaty korzenne też nie są moimi ulubionymi Nie mój klimat widocznie.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • bayron34
          Junior
          • 01-2004
          • 7

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno-bursztynowy. [4]
          Piana: Obfita szybko opadająca. [3]
          Zapach: Miodowy delikatny. [3]
          Smak: Słodycz miodu przechodzi w delikatną goryczkę i owocowo-korzenne nuty smakowe. [4]
          Wysycenie: Mało nasycone. [2]
          Opakowanie: Tradycyjne wzorowane na Raciborskim wzorze. [3]
          Uwagi: Partia 24.03.2014

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • miczda
            Member
            • 08-2011
            • 81

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
            Niespecjalnie mi podeszło to piwo, słodkie, ulepkowate wręcz, aromaty korzenne też nie są moimi ulubionymi Nie mój klimat widocznie.
            A czego się niby spodziewałeś po piwie które w nazwie ma słowa, ciemne, korzenne, i na miodzie ?

            Comment

            • marian_koniuszko
              Junior
              • 12-2014
              • 2

              #21
              Na etykiecie napisali chmiel aromatyczny i goryczkowy. Nie było ani jednego , ani drugiego Warka do 24.01.2015

              Comment

              • mmax88
                Member
                • 01-2017
                • 36

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny rubin, pod światło trochę winny - taki bardzo ciemny burgund. Piękny kolor [4.5]
                Piana: Z początku dość wysoka, zwarta i choć pojawiają się średnie pęcherzyki (przewaga drobnych), to jest ona dość przyjemna, aczkolwiek niezbyt zwarta, dość jasna. O ile dość szybko opada, to zostawia bardzo ładny pierścień. Pięknie oblepia szkło. [4.5]
                Zapach: Goździki, przyprawy korzenne. Gdzieś tam jakiś chmiel w tle się czai, ale słodycz od miodu i przypraw skutecznie go maskuje. [3.5]
                Smak: Aromaty korzenne są pierwszym planie, oprócz nich czuć jeszcze miód, który dał bardzo dużo słodyczy. Goryczkę czuć na finiszu, aczkolwiek jest ona zdecydowanie zbyt niska, zbyt delikatna, zbyt przykryta miodem i przyprawami. Pierwsza goryczka bardziej goździkowa, potem dopiero czuję chmiel. [4]
                Wysycenie: Jest ok - średnio wysokie, jakoś mi pasuje do tego piwa (choć sam nie wiem czemu). [4.5]
                Opakowanie: Nie jest złe, ale jakoś mi nie przypadło do gustu. Ot, przeciętne zupełnie. [3.5]
                Uwagi: Warka z datą ważności 30.03.2017.
                Ot, taki grzaniec na zimno. Faktycznie nieźle wchodzi w zimowy wieczór, aczkolwiek zdecydowanie brakuje mi tu goryczki, choć fanem wysokiego IBU nie jestem. Trochę za słodkie jak dla mnie, aczkolwiek ciężko to uznać za wadę, takie ma być.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎