Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Pszeniczniak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, mętne [5]
    Piana: do nalewania na kilka razy i kilka minut, ogromna i sztywna, puszysty dywan zostaje do końca godzinnego picia [5]
    Zapach: bananowy, kwaskowy, słodowy, całkiem intensywny, bez wad [4]
    Smak: banany i goździki jak trzeba, spora goryczka jak na pszenicę, całkiem treściwe [4.5]
    Wysycenie: wysokie, jak trzeba [5]
    Opakowanie: prosta i trafiająca do klienta nazwa, wypasiona dedykowana flacha, wszystkie informacje podane, ale jako zaprzysięgły przeciwnik bezzwrotnego szkła nie mogę wysoko ocenić [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.375]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Carlo22
      Senior
      • 05-2012
      • 182

      #62
      Pszeniczniak Ambera całkiem dobry, chociaż bez jakiś fajerwerków. Ja żadnych bananów w nim nie czułem (bo być może się tego nie spodziewałem). Najlepsza była piana i dość nienachalny aromat.

      Comment

      • Livres
        Senior
        • 04-2012
        • 324

        #63
        Piana szalona, aromat mizerny, smak mocno zdominowany przez kwaskowe akcenty. Niestety, nie jest to mój ulubiony pszeniczny profil. Podobna półka co Pszeniczne z Konstancina.

        Comment

        • MarkOzz
          Senior
          • 10-2008
          • 209

          #64
          Wysokie oceny za opakowanie windują ceny samego opakowania http://allegro.pl/butelka-pszeniczni...388309435.html

          Comment

          • Mikko
            Senior
            • 12-2008
            • 583

            #65
            W szczecińskim Auchanie piwo jest po 2,60 (nie jestem pewien na 100% końcówki).

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #66
              Przegazowane. Płaskie w smaku, mało aromatyczne, wręcz mdłe, głównie lekko kwaskowate. Jeszcze poprawne, ale już mocno rozczarowuje.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • beaviso
                Senior
                • 02-2010
                • 215

                #67
                Chyba jakaś korekta na linii. Wczoraj wypiłem dwa Pszeniczniaki z datą do 25.11.2012 i wyraźnie różniły się od tych, które poznałem dotąd:
                - dużo słabiej wysycone (nie słabo, ale słabiej niż dotychczas - bo były bardzo)
                - gorsza niż dotychczas piana (tzn. stała się typowa dla pszenicy, nie trzeba już tak cackać się z nalewaniem, ale koniec z "plastyczną" pianą i oblepionym do końca szkłem)
                - w kolorze jakby więcej pomarańczy, a mniej cytryny
                - w smaku zredukowano nachalną kwaskowość
                Zarówno ten Pszeniczniak jak i wcześniejsze pochodziły z lodówki ustawionej na 7 st.C, więc różnice w nalewaniu i pienistości nie wynikały z temperatury podania.

                M.
                Last edited by beaviso; 10-06-2012, 01:17.

                Comment

                • piwoszka123
                  Junior
                  • 06-2012
                  • 21

                  #68
                  pszeniczniak

                  Ma zapach!, Smak idealnie pszeniczny. Dużo smaku. Bardzo zrównoważony, nie wyczuwam goryczy ani kwaskowości jako dominującej. Wszystko w równiuteńkich proporcjach. Piana genialna! Trzeba bardzo ostrożnie lać jak się chce szybko wypić . Kolor i zmętnienie apetyczne. Najlepsze piwo Browaru Amber. Szczerze polecam.

                  Comment

                  • piwoszka123
                    Junior
                    • 06-2012
                    • 21

                    #69
                    Sandacz chyba nie opisuje pszeniczniaka tylko ogólne wrażenia pszeniczne a w ogóle to chyba to było kichnięcie

                    Comment

                    • piwoszka123
                      Junior
                      • 06-2012
                      • 21

                      #70
                      a możesz napisać recenzję i się, że tak powiem solidnie "wyjajić" bo tak strzelasz delikatnie mówiąc

                      Comment

                      • piwoszka123
                        Junior
                        • 06-2012
                        • 21

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor i mętność idealnie apetyczna [5]
                        Piana: Genialna. Nalewać ostrożnie! [5]
                        Zapach: wszystko co powinno pachnieć w pszenicznym tylko jeszcze mało [4]
                        Smak: idealnie zrównoważony [4.5]
                        Wysycenie: wystarczające [4]
                        Opakowanie: niezwykle oryginalne [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.4]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 14-06-2012, 12:09.

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #72
                          Dwa miesiące temu napisałem, że jest to piwo do powtórzenia o ile się poprawi. No i spróbowałem: piwo zupełnie inne niż pite w kwietniu, smak bananów dostatecznie mocny, aromat jak u rasowej pszenicy a przede wszystkim bez kwasu, który wtedy czułem.
                          Tamto piwo nie przypominało mi zbytnio pszenicznego.
                          Warka z datą przydatności do 24.12.2012r. to moim zdaniem po Ciechanie najlepsze polskie piwo pszeniczne.
                          Powtarza się historia z Żywym, gdzie piwo było bardzo nierówne. Może to specyfika Ambera ale skoro się poprawia to dobrze. Jutro idę po większy zapas na ciepłe dni.
                          Ocena + 4
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • Makaron
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 2107

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Metny, pomarańczowo-złoty. [4]
                            Piana: Średnio trwała, ale na początku utworzyła piękną gęstą wysoką pianę. Piana utrzymała się do końca degustacji. [4.5]
                            Zapach: Przyjemny przyprawowy słodki aromat. Więcej godzika niż banana. Minimalnie na końcu ostra nuta zielonego jabłka (aldehyd octowy) [3.5]
                            Smak: Troszkę puste, ciekawe aromaty nie przekładają się na pełnię smaku, przez co piwo wydaje się lekko wodniste. Ale piwo bardzo przyjemne w smaku, aczkolwiek lekko cierpkie na finiszu. Dobre piwo, ale ciągle brakuje troszkę do tych najlepszych. Amber mógłby jeszcze odrobinkę nad nim popracować. [4]
                            Wysycenie: Spodziewałbym się troszeczkę mocniej nasycone. Przez co piwo wydaje się lekko mdłe w smaku. [3.5]
                            Opakowanie: Ciekawa butelka, nie w moim guście, ale nie ma do czego specjalnie się doczepić. Butelka i grafika jednolita, reklamy spójne. [4.5]
                            Uwagi: Piwo pite troszkę za ciepłe.
                            Wyraźnie lepsze niż to co piłem kilka miesięcy temu w Degustatorni. Zmiana na duży plus. Nie wiem czy to wina knajpy, czy nowa warka, ale naprawdę zmiana na duży plus.

                            Piwo ważne do 25.11.12

                            Moja ocena: [3.875]
                            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mocno mętny, całkowicie w stylu. [5]
                              Piana: Ogromna! Piwo ciężko nalać nawet, gdy robi się to nadzwyczaj ostrożnie. Odrobina utrzymuje się do końca. [5]
                              Zapach: Silny, słodowo-goździkowy. Trochę brakuje mi nut bananowych, ale i tak jest dobrze. [4.5]
                              Smak: W miarę treściwy, orzeźwiający, lekko kwaskowaty i cierpkawy. Wolałbym trochę więcej treści i bananów, ale i tak piwo jest dość smaczne. [4]
                              Wysycenie: Trochę za niskie jak na styl. [4]
                              Opakowanie: Jedyne, co mi się tu nie podoba, to sama nazwa, jakaś taka przaśna. Całą reszta jest starannie przemyślana - kształt butelki, nadruk, kolor nadruku, dopasowany kapsel, nawet ewenement w polskim piwowarstwie, czyli kod QR [4.5]
                              Uwagi: Pite 3 lipca 2012 r.

                              Moja ocena: [4.35]

                              Comment

                              • ave_piter
                                Member
                                • 01-2011
                                • 45

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardziej pomarańczowy niż żółty, bardzo mętny. Piękny! [4.5]
                                Piana: Genialna. trzeba było się nieźle namęczyć żeby nalać do szklanki. niby nie jest gęsta, ale bardzo trwała [5]
                                Zapach: Średnio intensywny. Czuć typowe dla weizena aromaty z przewagą drożdży i cytrusów. mało goździka [3.5]
                                Smak: Na początku ok. Od połowy lekko wodnisty i pusty smak. Czuć lekkie banany, drożdże [3.5]
                                Wysycenie: Średnie do niskiego [3.5]
                                Opakowanie: Bardzo ładne. Świetna butelka [4.5]
                                Uwagi: Średnie piwo. Jest wiele lepszych i gorszych polskich przedstawicieli tego stylu.

                                Moja ocena: [3.75]
                                amatorpiwa.blogspot.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎