Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Pszeniczniak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • majeure
    Senior
    • 03-2011
    • 315

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patyczek Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie zapoznałem się z wynikami plebiscytu na piwo roku 2012. W kategorii pszeniczne to piwo zajęło 2 miejsce, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, zważywszy na wiele negatywnych ocen na tym forum (a przecież to forumowicze głosowali), do których ja również się dołączam. Zapach nie powala, jest poprawny - są przede wszystkim banany, w tle ledwo wyczuwalne goździki i zboże. W smaku podobnie, z początku uderzają banany, drożdże i jakiś kwaskowaty posmak, który szcypał mnie w język, i co najważniejsze - piwo jest mało treściwe. Parę dni temu piłem pszenicę z Konstancina. Była o klasę lepsza! W plebiscycie przegrała z kretesem. Nie rozumiem...
    Odpowiedź jest prosta - kluczem jest tu kiepska dostępność . Ponadto pszenica z Konstancina jest niepasteryzowana (z Ambera pasteryzowana), co zwiększa ryzyko popsucia.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
      Odpowiedź jest prosta - kluczem jest tu kiepska dostępność . Ponadto pszenica z Konstancina jest niepasteryzowana (z Ambera pasteryzowana), co zwiększa ryzyko popsucia.
      Oprócz kiepskiej dostępności dodałbym jeszcze małą konkurencję w tym segmencie piw.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • beaviso
        Senior
        • 02-2010
        • 215

        #93
        Jeszcze nie zapoznałem się z wynikami plebiscytu, ale jako reprezentant Pomorza, preferujący zawsze lokalne wyroby, muszę przyznać, że świeże (i właściwie składowane) piwo pszeniczne z Gościszewa, znane szerzej jako Viva Hel, "zjada na przystawkę" amberowskiego Pszeniczniaka, któremu czegoś w smaku wyraźnie brakuje. Więc jak ktoś będzie na Pomorzu i znajdzie w lodówce Viva Hel, to niech się 2 razy nie zastanawia, ani nie waha czy wybrać to czy Pszeniczniaka.

        M.

        Comment

        • kuryl
          PremiumUżytkownik
          • 08-2011
          • 35

          #94
          moje odczucia są diametralnie inne, co przed chwilą opisałem w temacie o Viva Hel.

          Wysokie miejsce Pszeniczniaka w plebiscycie to nie przypadek.

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Cytrynowo żółty, mętne. [4]
            Piana: Wysoka, gęsta o drobnej konsystencji, trwała, oblepiająca szkło gęstym pierścieniem. [5]
            Zapach: Niezbyt intensywny, ale sympatyczny, zbożowy. Jest razowiec, są banany i goździki, a więc wszystko co powinno być. [4]
            Smak: Również miły i delikatny, lekko kwaskowy, z bananami, goździkami, chlebem, biszkoptami i cytryną. Smaczne. Goryczka słaba, prawie niewyczuwalna. [4]
            Wysycenie: Wysokie. Piwo po otwarciu postanowiło zwiedzić świat i wyjść z butelki. [4]
            Opakowanie: Ekstraklasa. Świetna, misterna a jednocześnie prosta grafika, kolor nadruku jak najbardziej stosowny do gatunku, informacje wystarczające, kapsel dedykowany, bardzo fajny. Jedno z najładniejszych opakowań w kraju. [5]
            Uwagi: Data spożycia do: 09.10.2013. Lekkie (pod koniec wydało mi się nieco wodniste), orzeźwiające, nieźle zbalansowane piwo. Trafiłem chyba na wyjątkowo dobrą warkę (albo smak mi się w międzyczasie zmienił), bo ostatnio piłem je dla porównania z pszenicami z Konstancina i Ciechanowa. Wypadło najsłabiej. Dzisiaj byłoby odwrotnie - rywale zostaliby z tyłu.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • langlager
              Junior
              • 05-2013
              • 18

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny, mętny, słomiany, lekki bursztyn [5]
              Piana: na początku bardzo gęsta, potem szybko opada, zostaje do konca. [3.5]
              Zapach: zbożowy ale mimo to słaby i mało wyczuwalny [3]
              Smak: naturalny, kwaskowaty, cytrusowy z lekka goryczka. [4]
              Wysycenie: ok, ale dla mnie trochę za wysokie. [4]
              Opakowanie: ciemna butelka z żółtym znaczkiem i napisem "piwo pszeczniczne, naturalnie mętne", pod tym u dołu napis "pszeniczniak". [5]
              Uwagi: Bardzo smaczne piwo, godne polecenia.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • Szakali
                Senior
                • 08-2013
                • 572

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jak herbata z mlekiem,bardzo mętny [4]
                Piana: Piwo bardzo się pieni,piana może nie jest jakaś bardzo gęsta ale utrzymuje się do samego końca . [4]
                Zapach: Na pierwszy front rzucają się nuty zbożowe z jakąś taką chlebowością . [3.5]
                Smak: W smaku czuć właśnie taką chlebowość ,z delikatną goryczką ,kwaskowatość ...cytrusy po ogrzaniu piwa .
                Może mnie jakoś ten smak nie powalił na kolana,ale jest dobrze [4]
                Wysycenie: Takie jakie powinno być ,ale więcej by nie zaszkodziło . [4]
                Opakowanie: Ładna butelka ,na wzór koźlaka Można postawić na półce ;D [5]
                Uwagi: Piwo nawet mi smakowało,ale nie powaliło mnie na kolana,z piwem pszenicznym miałem w życiu mało do czynienia,więc muszę jeszcze popróbować inne pszenice w celach edukacyjno-poznawczych .Kupione w Lidlu za 3.99 ,może za jakiś czas zrobię drugie podejście Piwo godne spróbowania,ale raczej nie będzie to mój ulubiony gatunek a odskocznia

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • mats
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 2

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnożółty, wpadający w złocisty. Mętne, wszystko zmieszczone w stylu. [5]
                  Piana: Piana gęsta, sztywna, bardzo trwała. Drobno- i średniopęcherzykowa, biała. [4.5]
                  Zapach: Po nalaniu słabo wyczuwalne aromaty bananów, chleba, zboża. Ogólnie niezbyt bogate doznania. Natomiast z szyjki butelki bardzo intensywne nuty bananowe, miodowe. [4]
                  Smak: Słodowy, wyraźne nuty bananowo-chlebowe. Na początku wydawało się wodniste. Długie, kwaskowe odczucie w ustach. [4]
                  Wysycenie: Wysycenie bardzo trafione, nie za niskie. [5]
                  Opakowanie: Podobnie jak Koźlak - mistrzostwo świata, świetna malowana butelka. Dedykowany kapsel, wszystkie istotne informacje zawarte, znalazło się nawet miejsce na kod QR. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo mętny, złoto-pomarańczowy. (KZP 4) [4]
                    Piana: Mogłaby być bardziej intensywna, jest jednak trwała i brudzi szkło. (KZP 3,5) [4.5]
                    Zapach: Wyraziste banany, lekko cukierkowe. (KZP 2,5) [4]
                    Smak: Bananowa słodowość z goździkowym smaczkiem, delikatna goryczka. W posmaku wychodzi jakaś niepotrzebna pestkowa gorycz. Mimo to dobre. (KZP 3) [4]
                    Wysycenie: No nawet ciutkę większe mogłoby być... (KZP 3) [4.5]
                    Opakowanie: Jakoś nie koniecznie mi się podobają te łowiecki motywy, informacje OK. (KZP 4) [3.5]
                    Uwagi: Degustacja równoległa z Książęcym Złotym Pszenicznym (KZP).
                    Amber wygrał w cuglach...

                    Moja ocena: [4.05]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      Łagodna i smaczna pszenica.

                      Piana faktycznie "fest"...

                      Banan jest, lekki goździk jest, lekki kwasek jest.

                      Bardzo dobra "nie charakterystyczna" pszeniczka. Łatwo znika z kufla.
                      Powtórki pewne.

                      Najtaniej chyba w Netto.
                      Attached Files
                      Last edited by Javox; 24-01-2014, 09:35.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, piwo całkowicie mętne. [5]
                        Piana: Ładna, bardzo gęsta i wysoka. Trwała średnio-mocno. [4.5]
                        Zapach: Banany, chlebowość, całość przyjemna, ale raczej mało intensywna. [4]
                        Smak: Bardzo poprawne. Banan, chlebowość, słodowość, kwasek bardzo delikatny. [4]
                        Wysycenie: Wysokie, jak być powinno. [5]
                        Opakowanie: Bardzo fajny design, acz informacji niewiele. [4.5]
                        Uwagi: Smaczny, poprawny i niewyróżniający się niczym szczególnym hefe-weizen. W sam raz, gdy najdzie nas ochota na, no właśnie, pszeniczniaka.

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • beaviso
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 215

                          Ostatnimi czasy bardzo często sięgam po Pszeniczniaka, który pozbył się drobnych, wcześniej irytujących mnie cech. Jednak z lekkim niepokojem odnotowuję, w ostatnich warkach, pogorszenie się piany. Wcześniej była wręcz "epicka" - nalanie do szklanki na raz było trudne, zamieszanie pozostałości piwa w butelce powodowało wzbudzenie się piany po szyjkę, a piana w szklance była sztywna i gęsta niczym ubite białko. Ostatnio jednak dwa razy trafił mi się Pszeniczniak, który za pierwszym razem z łatwością w całości trafił do szklanki, z pianą znacznie słabszą niż wcześniej. Amber - nie majstrujcie przy tym, co dobre...

                          M.
                          Last edited by beaviso; 07-04-2014, 10:26.

                          Comment

                          • Jimmy_jb
                            • 11-2005
                            • 911

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasno pomarańczowy, mętne. [5]
                            Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, bardzo obfita, zdobi szkło i zostaje do końca grubym kożuszkiem na powierzchni. Wzorowa dla weizena. [5]
                            Zapach: Średnio intensywny, słodkawy, przyjemny. Banan, nutki zbożowe i w tle drożdże. Zachęcający i świeży ale trochę mało słodki. [4]
                            Smak: Dość intensywny i złożony. Piwo raczej cierpkie, lekko cytrusowe. Słodycz znikoma podobnie jak goryczka. Wyczuwalny smaki owocowe, lekki posmak chlebowo-zbożowy. Dość pełne w smaku ale mimo to bardzo rześkie - świetny balans. W miarę picia coraz bardziej wyczuwalna wodnistość. Finisz zdecydowanie wytrawny, minimalnie ściągający. [4.5]
                            Wysycenie: Za niskie. Osłabia pijalność i rześkość ale nie pianę. Trochę dziwne bo po wypiciu jest odczucie wypełnienia ale z każdym łykiem wydaje się niedogazowane. [1.5]
                            Opakowanie: Tłoczona dedykowana, wszystkie informacje podane. Wyróżnia się z tłumu ale trochę za dużo tych tłoczonych zdobień. Etykieta średnio mi się nie podoba - wygląda trochę jak totem. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.175]
                            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Idealnie pomarańczowy z jaśniejszymi refleksami. Mętne. [5]
                              Piana: Bardzo ładna czapa się tworzy, długo utrzymuje, zdobi szkło, ale raczej średniopęcherzykowa niż drobna. [4.5]
                              Zapach: Przede wszystkim bananowy, o takim charakterze gumy do żucia. Powinien być bardziej zbalansowany, goździków nie czuć w ogóle, dochodzi w tle delikatna przyjemna chlebowość i cytrusy. Intensywny. [4]
                              Smak: Smak bardzo odwzorowuje aomat - mocno bananowo - gumowy smak, słodkie, ta chlebowość również gdzieś majaczy, zero goździków, goryczka odpowiednio słaba, wytrawny, cytrusowy finisz. Lekkie, pijalne. Trochę takie bez charakteru, ale nie powiedziałbym, że rozwodnione. [4]
                              Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                              Opakowanie: Piękna butelka i ciekawa etykieta, raczej niespotykana, przykuwa uwagę, dbałość o szczegóły na wysokim poziomie. [5]
                              Uwagi: Za jednowymiarowe. Niby jest ok, ale brakuje pełni, nie ma czegoś co zapadałoby w pamięć, wyróżniało to piwo.

                              Moja ocena: [4.015]
                              Last edited by meszek0009; 16-04-2014, 20:55.

                              Comment

                              • corsano
                                Senior
                                • 05-2013
                                • 182

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Żółty, mętny [5]
                                Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, trwała [4]
                                Zapach: Średnio intensywny, bananowo-drożdżowy, nuty goździka, lekki lakier [4]
                                Smak: Lekkie, orzeźwiające, słodkie, głównie banan, zbożowy, goryczka nawet wysoka jak na pszenice [4.5]
                                Wysycenie: Średnie, bardzo dobre [4.5]
                                Opakowanie: Świetne, nie ma do czego się przyczepić, kapsel na 20 - lecie browaru [4.5]
                                Uwagi: Warka do 11.10.2014, pite w temperaturze 14°C

                                Moja ocena: [4.3]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎