Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Pszeniczniak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beaviso
    Senior
    • 02-2010
    • 215

    Pszeniczniak pity w temp. 14 st. C? Toż to nie Koźlak...

    Comment

    • michudy
      Member
      • 04-2014
      • 41

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo mocno mętne, kolor niedojrzałej pomarańczy [4]
      Piana: Bardzo obfita, gęsta i utrzymuje się długo. Szkło zdobi pardzo ładnie [5]
      Zapach: Bananowy, goździkowy, trochę chlebowy [4]
      Smak: Jest kwaskowość, jest goryczka, na koniec dziwna słodkość. Banany i goździki [4]
      Wysycenie: Średnie, ale ok [3.5]
      Opakowanie: Ładne [4]
      Uwagi: 05.12.2014

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Puszek_72
        Senior
        • 02-2012
        • 269

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty mętny [4]
        Piana: Trwała obfita piana, ładnie się prezentuje [5]
        Zapach: Średnio intensywny, banan, chleb [3.5]
        Smak: Orzeźwiające, lekka kwaskowatość, słodycz przykryta, jest banan albo chlebek bananowy wyczuwalna goryczka [4]
        Wysycenie: Ciut wyże było by lepsze [4]
        Opakowanie: Ładna dedykowana butelka, kolorystycznie pasuje do pszenicy mogła by być pełniejsza informacja o skłądzie [4.5]
        Uwagi: Orzeźwiające piwko z piękna pianą, zbyt delikatny aromat, nic wybitnego ale spokojnie do wypicia

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • piwoszka123
          Junior
          • 06-2012
          • 21

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jest mętne w związku z tym kolor nie może być idealny [4.5]
          Piana: Ideał piany piwa Pszenicznego [5]
          Zapach: Dokładnie taki jaki sobie wyobrażałam [5]
          Smak: Ideał [5]
          Wysycenie: Nie za duże w związku z tym idealne [5]
          Opakowanie: Piękna, oryginalna etykieta, a właściwie nadruk. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.975]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. KONKRETNIEJ PROSZĘ!
          Art, Admin

          ---------------
          Last edited by ART; 29-07-2014, 11:53.

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozloty, metny [4]
            Piana: Zbita, drobnopecherzykowa, gęsta. Szybko zredukowana do obwódki. [3.5]
            Zapach: Slody pszenicy. Banan i na granicy wyczuwalnosci gozdzik. Delikatnie acz stylowo [4]
            Smak: Pszenica w pszenicy Jak oryginalnie Banan. Kwas wyczuwalny ale nie nachalny. Banan i owszem. Goryczy brak. Wodnistosc [4]
            Wysycenie: Srednie. Mogłobyc wyższe. [3.5]
            Opakowanie: Za piekna etykiete ocena w górę. Za brak szczegółowego info z tyłu ocena w dół [3.5]
            Uwagi: Ocena z wakacjj nad Bałtykiem. Gdyby nie to piwo nie byłoby tu nic do picia Bardzo pijalny i utrzymujacy sie w konwenci weizen. Dobre piwo...hmm...nad Bałtyk

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • CzarnaMagia
              Junior
              • 08-2014
              • 18

              Kolor: Żóltawy mętne jak na pszeniczniaka przystalo
              Piana: Ładna, Gesta,wysoka przy nalewaniu,pozniej schodzi ale nie znika calkiem
              Zapach: Świeży,lekko slodowy Banan,chlebowość.Na poczatku intensywny,pozniej mniej wyczuwalny
              Smak:Pszenica Bananowo kwaskowy,swiezy z nutka slodu.Wyczuwalne gozdziki.Brakuje troche intensywnosci i glebi...Finisz slodkawy,brak goryczy (ja akurat wole takie).
              Calkiem fajne piwo jak za ta cene.

              Opakowanie: Przyjemna Amberowska tloczona butelka,ladna etykieta.
              Uwagi: Bardzo smaczny pszeniczniak.Warto sprobowac

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno-zółty, zmętniony, bardzo ładny [5]
                Piana: Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, opada do niskiej warstwy która utrzymuje się długo, nie oblepia zbytnio szkła. [4]
                Zapach: Dominuje goździkowy i bananowy zapach, drożdże nie są tu agresywne, bardzo przyjemny. [4.5]
                Smak: Głównie drożdżowy posmak doprawiony goździkami, kwaśnawo-gorzkawy finisz. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie dla piwa pszenicznego jednak dla mnie trochę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Ładna butelka. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • m00ku
                  Junior
                  • 01-2015
                  • 20

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, piwo zmętnione. [5]
                  Piana: Wysoka, zbita i drobnopęcherzykowa. W miarę picia powoli opada do poziomu jednego palca, na którym utrzymuje się do samego końca. Ładnie oblepia szkło. [5]
                  Zapach: Delikatny, bananowo-słodowy, w tle lekka chlebowość. [4.5]
                  Smak: Orzeźwiający, dominuje banan z lekką nutą słodową, goryczka dość niska, jest za to kwaskowe. [4]
                  Wysycenie: Dość niskie, ale wbrew pozorom dobrze się komponuje z całością, nie osłabia pijalności. [4.5]
                  Opakowanie: Bardzo dobry nadruk, niestety z tyłu brak dokładniejszych informacji, chociażby o surowcach. [4.5]
                  Uwagi: Świetne piwo, bardzo pijalne i orzeźwiające.

                  Moja ocena: [4.375]

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    aromat: Kapsel się łatwo otworzył, z butelki poleciała mgiełka i buchnął zapach drożdżowy. Po nalaniu wyczuwam też lekkie żelaziste nuty.
                    piana: bardzo duża, obfita, grubopęcherzykowa. Jest taka duża bo piwo jest bardzo nagazowane. Szybko jednak znika w oczach
                    kolor: jasny, słomkowy, mętny, nieprzezroczysty
                    opakowanie: firmowy kapsel. Na kapslu data. Butelka specjalnie dla browaru z wytłoczonymi napisami. Zamiast etykiet są namalowane farbą napisy.
                    smak: Na pierwszy ogień wysuwa się mega duże nagazowanie. Bardziej niż w koncernowych lagerach. Aż CO_2 drapie w gardło. W smaku jest średnie. Nie czuć bananów, bardziej drożdże.

                    Zły nie jest ten pszeniczniak, ale piłem lepsze.
                    6/10

                    cena: 4,49 zł (carrefour)

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Piłem wczoraj i chyba trafiłem na przyzwoitą warkę, bo piwo było bardzo przyjemne, z wyraźnym posmakiem kwasu chlebowego na finiszu. Jednak okazało się słabsze od pszenicznego Obołonia.

                      Comment

                      • laiquibe
                        Member
                        • 05-2015
                        • 36

                        Temperatury skłoniły mnie do poszukiwania czegoś orzeźwiającego. Okazało się, że w szafie znajduje się ten Pszeniczniak, więc mogę napisać kilka słów odczuć na jego temat.

                        Ciekawa butelka. Generalnie podobają mi się butelki z browaru Amber. Tylko kapsel jakiś taki nijaki. Niewykorzystany wg mnie. Jakiś kłos czy coś bym walnął na środku a nie 2 maleńkie napisy "Pszeniczniak" i data ważności. Swoja drogą warka do 22.11.2015r. zakupiona w Auchan Krk M1 za 3,79zł.

                        Zapach. Tu jest problem. Piwo leżało w szafie w pozycji poziomej. Drożdże i inne osadziły się na powierzchni całej butelki. Może dlatego po otwarciu i niuchnięciu z butelki masakra jakaś. Spalenizna, spalony chleb, mocno przypalona kukurydza na popcorn. Po przelaniu też dziwnie, bardzo chemiczny zapach i ta przypalenizna. Po chwili lepiej, coś słodkiego, jakaś pszenica. Zapach zaczął mi się kojarzyć z takimi płatkami śniadaniowymi w kształcie ziaren zbóż - prażona pszenica. Potem już tylko ten zapach czułem. Lekkie drożdże - wczoraj piekłem akurat bułki pszenne i tak właśnie pachniały.

                        Piękna piana. Drobnoziarnista, gęsta, bardzo długo się utrzymywała. Nawet pod sam koniec te 2/3mm piany były.

                        Smak. Pierwszy łyk to kwaśność. Praktycznie niewyczuwalna goryczka. Lekko pszeniczny ale w typie "bułkowym" - drożdże. Zdecydowanie drożdże. Jakiś owoc (nie potrafię powiedzieć jaki) i COŚ. Coś skojarzyło mi się z przyprawą ale mimo wzmożonego wysiłku nie potrafiłem jej nazwać. Nie czuć alkoholu. Pijalne ale bez szału. Wydawało mi się takie "pełne". Spodziewałem się trochę większego orzeźwienia.

                        6/10. Średnie przeżycie. Szału nie ma ale też nie jest tragicznie.
                        http://miesozerny.pl

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          Przepraszam za wyrażenie, ale kurczę blade co za piana
                          Pierwszy raz piję to piwo i wiem, że to był błąd.
                          Pyszne, akcenty chlebowe, drożdże, banan, wysokie, ale nie przegięte wysycenie.
                          Świetna pszenica.
                          Last edited by yoda79; 13-06-2015, 20:36.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Żółty,ale taki ciemniejszy,podchodzący pod pomarańczowy. Dość dużo osadu drożdżowego. [4.5]
                            Piana: Średniowysoka o średniej trwałości,biała,drobno- i średnioziarnista w niewielkim stopniu obklejająca szklankę,pozostała do końca. [3.5]
                            Zapach: Goździkowy,słodowy,zbożowy,drożdżowy,lekko bananowy i jeszcze mniej cytrusowy. Całkiem mocny i przyjemny. Na drugi dzień w zatkanej butelce można było poczuć (dość intensywnie) banany i słód,a dziś nuty rozpuszczalnikowe. [4]
                            Smak: Głównie wyczuwalne goździki,dalej mamy posmak zbożowy,słodowy,lekko drożdżowy i lekko bananowy. Za mało bananów,cytrusów nie wyczuwam. Piwo kwaskowe z nieznaczną goryczką. [3.5]
                            Wysycenie: Niewidoczne ze względu na zawartość osadu drożdżowego,ale odbijało się jak należy. [5]
                            Opakowanie: Amberowski wzór z ładnym,dwubarwnym nadrukiem na szkle,kojarzącym się z ludowymi wycinankami,dzięki czemu,butelka już z daleka rzuca się w oczy. Mamy skład i parametry. Kapsel z napisem "Pszeniczniak". [4]
                            Uwagi: Partia L2/12F z datą do 12.09.2015,wypite 12.07'15. Ładnie zmętnione. Brakuje mi tutaj bananów...jakieś cytrusy też przydałyby się.

                            Moja ocena: [3.825]

                            Comment

                            • beaviso
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 215

                              @Pivotal - ale przyznaj, że dzięki temu, co wskazałeś jako brakujące, Pszeniczniak wyróżnia się z całej gamy piw w tym stylu - zachowuje indywidualność, podkreśloną zbożowością i słodowością. Taki właśnie jest ten pomorski pszeniczniak od Ambera. Nie każda pszenica musi wzorcowo trącić cytrusami i mocnym bananem, jak się okazuje To piwo ma jeszcze jedną cechę - po przelaniu do szklanki piwa wraz z całym osadem można przez nie spojrzeć na letnie słońce w zenicie - i nie będzie widać słońca

                              M.

                              Comment

                              • templariusz
                                Junior
                                • 06-2014
                                • 4

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor:Ciemnożółty, mętny jak weizena przystało 3.5
                                Piana: z początku wysoka, z czasem trochę opada ale utrzymuje się. drobno i średniopęcherzykowa 4
                                Zapach: bananowo,słodowy w tle goździki 3.5
                                Smak: bananowy,kwaskowaty, niska goryczka 4
                                Wysycenie: wysokie 3.5
                                Opakowanie: klasyczna butelka z browaru amber 3.5


                                ocena 3. 6(6)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎