Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Czarny Kur

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • patyczek
    Senior
    • 01-2013
    • 220

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Heban, pod światło ciemna wiśnia. [4.5]
    Piana: Beżowa, wysoka, średnio pęcherzykowa, dosyć trwała, zostawia na szkle falbanki. [4.5]
    Zapach: Fajny - nade wszystko palone słody, kawa i orzechy, są też suszone śliwki. Czuć również dym z ogniska. [4.5]
    Smak: Kwaskowo wytrawny. Najpierw jest gorzka czekolada i kawa. Potem, w trakcie ubywania trunku dołączają się orzechy, suszone śliwki i popiół. O dziwo jest także wędzonka i to wyraźnie. Finisz lekko wytrawny - kawowo wędzony. [4.5]
    Wysycenie: Wysokie, ale nie przeszkadzające w degustacji. [4]
    Opakowanie: Ascetyczne i amatorskie, no ale browar restauracyjny, to nie będę się czepiał, zwłaszcza, że etykieta całkiem gustowna i czytelna. Informacje podane tylko te niezbędne, kapsel czarny. [3.5]
    Uwagi: Warka do 03.04.2013. Kolejne przeterminowane piwo z Widawy kupione za 3 zł. Zaczynam żałować, że z obawy przed zepsuciem kupiłem tylko po jednym egzemplarzu. Błąd! Piwa nic nie straciły, a taka okazja może się już nie powtórzyć.

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #17
      Kiedy spożywałem pierwszy raz, wydawało mi się, że poziom kwaskowatości jest za wysoki. Teraz albo się ułożyło albo inne okoliczności zaszły (może ciut chłodniejsze piwo, ale też nie za zimne). Piękne aromaty, palono-kawowe, dobry ciemniak.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzenikniony nawet pod światło. [5]
        Piana: Piwo bardzo ładnie się pieni. Brudno piana opada dosyć niezbyt szybko, oblepiając ścianki. Po kilku minutach jednak na powierzchni zostaje tylko bardzo cienka obręcz. [4]
        Zapach: Przyjemny, palono-kawowy. Czuć również orzechy. Zapach nie jest zbyt intensywny. [4]
        Smak: W smaku zdecydowanie dominuje kawa, zaraz za nią czają się palone słody i niezbyt intensywna goryczka, która jednak długo utrzymuje się w ustach. Po przełknięciu czuć orzechy oraz wytrawny finisz. [4]
        Wysycenie: Nieco wyższe byłoby lepsze, ale jest OK. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo skąpe informacje na etykiecie, brak dedykowanego kapsla. Etykieta wręcz minimalistyczna - kogut (pardon, kur), nazwa piwa, napis "piwo czarne" i bardzo podstawowe informacje. [3.5]
        Uwagi: Całkiem dobre, sesyjne piwo. Nie ma fajerwerków, ale pije się bardzo przyjemnie i na pewno będę do niego wracał.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • serdelzajety
          Junior
          • 09-2013
          • 19

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czerń/brąz z rubinowymi przebłyskami. [5]
          Piana: Przybrudzona, drobna, sprężysta, trwała. To jest piana! [5]
          Zapach: Paloność (delikatna popiołowość) i czekolada gorzka. Interesujący. [4.5]
          Smak: Czekoladowe, palone, wytrawne, lekko kwaskowate. [4]
          Wysycenie: W sam raz. [5]
          Opakowanie: Schludne, aczkolwiek oceniam smak wersji beczkowej. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #20
            Ładny chmielowo-żywiczny zapach z aromatami palonego słodu. Bliżej mu do stouta lub szwarca niż ciemnego lagera. W smaku wytrawne, palone, gorzkie. Na dzisiaj jest to najlepsza pozycja Widawy obok Premium Lagera.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #21
              Widawa Czarny Kur nowa etykieta warka do 06.02.2014

              Piana obfita gęsta pozostaje na długo do końca piwa. Kolor ciemny z prześwitami. Aromat chmielowy , palony lekko mydlany. Smak paloność czekolada gorzka,przypalony chleb, wyraźna goryczka. Wszystko pasuje tworzy całość, piwo ma ciało nie jest wodniste ani słodkie, ale pije się bardzo dobrze. ma moje WOW
              Attached Files
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny z brunatno-mętnymi refleksami. [4.5]
                Piana: Mega-intensywna piana, długo pozostaje intensywna i osadza się na szkle. [5]
                Zapach: Średnia intensywność. Kwaskowata kawa, odrobina mleko-masła. [4]
                Smak: Coś a'la charakterny stout. Ze sporą palnością, niezłą pełnią i sporą (niezalegającą) goryczką. Pije się bardzo przyjemnie, jednocześnie nie jest ani odrobinę wodniste. Jeśli to czarny lager, to jeden z lepszych, jakie piłem. [4.5]
                Wysycenie: Przegazowane, nie mieści się w kuflu, ale to może być wina przeleżakowania. Nawet taki nie przeszkadza w smakowaniu. [4]
                Opakowanie: Etykieta estetycznie niezła, ale brak tak podstawowej informacji jak rodzaj fermentacji. [3.5]
                Uwagi: 06.02.2014 Przeleżakowane w lodówce, ale smakuje bardzo dobrze, więc mimo daty pozwalam sobie zamieścić ocenę.

                Moja ocena: [4.3]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • mateusz08
                  Member
                  • 06-2013
                  • 36

                  #23
                  nowa etykieta
                  Attached Files

                  Comment

                  • dawekk
                    Junior
                    • 12-2007
                    • 22

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pod światło bardzo ciemny rubin [5]
                    Piana: Lekko beżowa, drobnoziarnista, ale kiepsko z trwałością, po krótkim czasie została minimalna koronka [3]
                    Zapach: Na pierwszy plan wysuwa się zapach palonego słodu i kawowość i to jest przewodnią nutą zapachu, głeboki palono prażony posmak, według mnie bardzo pasuje do tego piwa [4.5]
                    Smak: Znów smak palonego słodu, spora acz nienarzucająca się gorzkość, gorzkość palonego słodu, w tle posmak lekkiej słodyczy i minimalna kwaskowość majacząca w tle, delikatnie przypomina mi posmak który jest w wędzonych piwach [5]
                    Wysycenie: Umiarkowane, ale nie chciałbym zbyt dużo bąbelków w przypadku tego piwa, jak dla mnie odpowiednio zrównoważone, nie za mało i nie za dużo [5]
                    Opakowanie: Etykieta w kolorystyce czarno bordowej, obrazek gospody, skład i parametry podane, ponadto ciekawa historia browaru. Wszystko ładnie, lecz ciut mało polotu ale ogólnie jest ok. Jednak przyczepiłbym się do braku kontry i krawatki [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.575]

                    Comment

                    • Kalianna
                      Member
                      • 08-2013
                      • 41

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: W ciemny pubie - czarne [4.5]
                      Piana: Jasnobeżowa, drobna, na poczatku obfita, ale nieco zbyt szybko redukuje się. [4]
                      Zapach: Apetycznie przeplatające się aromaty czekoladowo-kawowo-palono-karmelowe wręcz wołają, by spróbować piwo, w związku z czym nie ma czasu na delektowanie się zapachem ;-) [5]
                      Smak: Pełny, ale nie ciężki, nie ma kwaskowatości, mdlącej słodowości. Znakmicie przenikające się smaki kawy i czekolady. Niezwykle pijalne. [4.5]
                      Wysycenie: Świetnie dopasowane. [4.5]
                      Opakowanie: Nie zachwyca. Brak informacji o pełnym składzie obniża ocenę. [3.5]
                      Uwagi: Znakomite piwo - na pewno będę do niego wracała, jak tylko uda mi się je zdobyć.

                      Moja ocena: [4.575]
                      Respect beer.

                      Comment

                      • Nesca
                        Member
                        • 11-2010
                        • 38

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrązowy, prawie nieprzezroczysty [4.5]
                        Piana: Początkowo obfita i gęsta, szybko opada pozostawiając niewielkie osady na szkle, kolor odpowiadający kolorowi piwa - ciemnobeżowy. [4]
                        Zapach: Lekko kawowy z wyczuwalnym słodem. Ładnie pachnie! [4.5]
                        Smak: Bardzo lekko kwaskowata kawa, może trochę zbyt lekkie jak na kolor, pozostawia przyjemny posmak po każdym łyku. [4]
                        Wysycenie: Wydaje się nieco za duże jak na rodzaj piwa, ale nie przeszkadza [4]
                        Opakowanie: Jest niewątpliwie najsłabszą stroną piwa, etykieta średnia, brak firmowego kapsla. [3.5]
                        Uwagi: Nie jest to złe piwo, chociaż jak się zastanowić patrząc na uwalniające się pęcherzyki nieco przypomina napoje typu "cola". Można jednak po nie sięgnąć drugi raz.

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny [5]
                          Piana: beżowa, średnio obfita [4]
                          Zapach: intensywny, palony [4.5]
                          Smak: mocno palony, aż czuć lekko smak popiołu, bez słodyczy, nie za dużo ciała, przez co piwo sprawia wrażenie lekkiego [4.5]
                          Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: [5]
                          Uwagi: Jak na schwarzbiera jest to bardzo dobre piwo, z wyraźnym charakterem, podoba mi się.

                          Moja ocena: [4.5]

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            #28
                            5% alk. Obecnie wydaje mi się wyraźnie treściwym piwem. W aromacie i smaku czekolada i palone tony. Bardzo solidny przedstawiciel stylu.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎