Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krejzol Wyświetlenie odpowiedzi
    [...] Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy nie odróżniają diametralnie różnego zapachu cytrusów (cytryna, pomarańcz, grejpfrut) od diametralnie różnego, słodkiego zapachu tropików (papaja, mango).
    Krejzol, cytryna, pomarańcza i grejpfrut są owocami tropikalnymi.
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • krejzol
      Junior
      • 03-2009
      • 24

      Użytkowniku Cez,

      Wyżej wymienione owoce są cytrusami. To jest ich grupa. Dany owoc można zaliczyć od owoców tropikalnych, jeśli rośnie sobie dziko w klimacie tropikalnym. Cytryna raczej do takich owoców nie należy, pomarańcz też chyba rzadko jest spotykana w takim klimacie (świetnie rosną w podzwrotnikowej i subtropikalnej strefie). Za to mandarynki jak najbardziej. Także nie każdy cytrus jest owocem tropikalnym. Jeśli ktoś mówi o zapachu owoców tropikalnych i ma na myśli cytrusy (które mają charakterystyczny zapach, różniący się od większości typowych owoców tropikalnych), stosuje zbyt znaczące uogólnienie, a jego informacja jest niewiele warta - równie dobrze może napisać że piwo ma aromat chmielowy.

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        Odbiegając nieco od dyskusji na temat owoców tropikalnych słówko o piwie. Dla mnie warka z terminem przydatności 16.06. jest najsłabsza z dotychczasowych - piwo jest kompletnie niezbalansowane. To nie wrażenie dnia - miałem 2 butelki degustowane w odstępie kilku dni. Po raz pierwszy męczyłem się pijąc RJ.

        Comment

        • domaluj
          Senior
          • 04-2012
          • 303

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krejzol Wyświetlenie odpowiedzi
          pomarańcz też chyba rzadko jest spotykana
          pomarańczA, pomarańczA, pomarańczA

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Dla mnie warka z terminem przydatności 16.06. jest najsłabsza z dotychczasowych
            może zbliżający się termin lub panujące warunki atmosferyczne wpłynęły jakoś na piwo ?
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Tomi45
              Senior
              • 07-2011
              • 165

              Warunki raczej nie - a termin - być może. Głosowałam na RJ w kategorii Piwo Roku tak więc trzymam kciuki za świetną formę kolejnych warek

              Comment

              • petero
                Junior
                • 07-2013
                • 1

                Czy wie ktoś gdzie można dostać Rowing Jack'a w okolicach Konina woj. wlkp?

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  Dzisiaj pite dobre - ale nic ponadto. Niezbyt przyjemny zapach i do tego mniej treściwe. Piana akurat ok.

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    Wczoraj piłem z beczki w Kuflach i Kapslach i jest średnio - płytkie w smaku, słaba goryczka, brak mocnego posmaku owoców tropikalnych, jak to bywało do tej pory. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe obniżenie formy.

                    Comment

                    • gumball
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 119

                      Na etykiecie zmieniła się informacja o IBU - 70
                      Attached Files
                      piwo - to lubię!

                      Comment

                      • smaky78
                        Member
                        • 11-2012
                        • 50

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gumball Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na etykiecie zmieniła się informacja o IBU - 70
                        Napisałem maila w tej sprawie do Alebrowaru i otrzymałem odpowiedź, że w styczniu poddali Rowing Jacka badaniom na SGGW i wyszło że faktycznie ma równo 70 IBU, a nie 80 jak deklarowali, natomiast receptura się nie zmieniła.
                        Inną kwestią jest czy z każdą warką ilość alfakwasów w chmielach jest ta sama, tu bym się obawiał że niekoniecznie.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Różne sezony, różne zbiory to i różne zawartości alfakwasów więc wychodzi różne IBU.

                          to nie chemia czy koncentrat a "produkt rolny" :]
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Czes zaproponował kiedyś aby przeliczać na gramohumulony wtedy nie ma problemu. Tak robią za wielką wodą. Ale jakoś nie przyjeło się u nas. Co nie znaczy, że nie mozna tego przeliczyć.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              gramohumulony
                              o humulon coś nowego dla mnie, muszę poczytać i się dokształcić, bo jeszcze jest lupulon :]


                              BTW. piwo ma być dobre, nieważne jaką ma etę i ile na niej pisze IBU czy gramhumulonów :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Makaron
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 2107

                                Dzisiaj pity Jack niestety nie zachwycil. Wszystko oprocz goryczki bylo plaskie i dziwne.
                                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎