Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno złoty, klarowny [5]
    Piana: Słaba, średniopęcherzykowa, bardzo szybko opadająca [2]
    Zapach: Średnio intensywny, przyjemny, słodki, karmelowy [4]
    Smak: Słodowy, lekki karmel i kwaskowość, niska goryczka, sprawia wrażenie wodnistego [3]
    Wysycenie: Zdecydowanie z słabe [2.5]
    Opakowanie: Etykieta serii Miłosław, dopracowane ale bez wyrazu, dobry opis, prosty dedykowany kapsel [3.5]
    Uwagi: Słabo, piwo nie wiele przypomina marcowe, pite w temperaturze 11°C

    Moja ocena: [3.35]

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, klarowne. [5]
      Piana: Szybko opada i znika prawie całkowicie, pozostaje tylko śladowy nalot po zamieszaniu. [2]
      Zapach: Słodkawy z diacetylem , wyczuwalnym alkoholem i lekko wyczuwalną nutką metaliczną. Po ogrzaniu wyraźnie alkoholowy z mdlącą słodkością. [1.5]
      Smak: Nieprzyjemny. Słodki, lekki kwasek, goryczka śladowa. Chyba zbyt wysoko odfermentowane bo brakuje pełni. Finisz słodki, ulepkowaty. [1.5]
      Wysycenie: Za niskie, trochę wyższe może ratowałoby to piwo. [2]
      Opakowanie: Ładne z podanymi wszystkimi informacjami. [5]
      Uwagi: To piwo jest niedobre. Właśnie miałem do niego drugie podejście i więcej nie będzie.

      Moja ocena: [1.925]
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Lekko opalizujący bursztyn. [4.5]
        Piana: Dość intensywna, pozostaje jako dziurawa firanka, ładnie osiada na szkle. [3.5]
        Zapach: Z początku waliło ścierą, potem kiszoną kapustą, zanim odważyłem się wziąć łyk na szczęście wywietrzało i da się wywąchać lekki słód [2]
        Smak: Słód złamany selerem, lekko maślany karmel i lekka goryczka w finiszu. I jakiś niepokojący kwasek, który zostaje w ustach po goryczce. Daje się wypić ale nie dostarcza przyjemności. [3]
        Wysycenie: Średnio-niskie [4]
        Opakowanie: Nie najgorsze, z informacji - jest ekstrakt. [4]
        Uwagi: 12.02.2014. Coś chyba nie wyszło...

        Moja ocena: [2.875]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          #49
          Dostałem te piwo jakiś czas temu ...dziś przyszedł czas degustacji . Po poprzednich wpisach spodziewałem się istnej tragedii , jak się okazało nie było aż tak strasznie .
          Kolor całkiem fajny , bursztynowy .
          Zapach jakiś taki słodowo-maślany...
          Piana była nawet przez jakiś czas , po zmieszaniu dawała się wzbudzić.
          W smaku bardzo intensywne było posmaki chlebowe , na 2 planie wybijała się słodowość...piwo też miało taki specyficzny kwasek . Wysycenie było ok .
          Powiem tak , piwo nie było dobre ...nic specjalnego, szczególnie za tę cenę ale spokojnie można je wypić i raczej o wylewaniu do zlewu nie ma mowy jak już wcześniej przeczytałem .
          Nigdy nie piłem piwa Marcowego , nie wiem też jak powinno tego typu piwo smakować (wątpię że tak jak to ) . Chętnie napiłbym bym się właśnie piwa jakiegoś "wzorca " piwa marcowego , jeżeli mógłby mi ktoś takie zapodać to chętnie kupię i przetestuję

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            #50
            Ech co z tego piwa "się zrobiło"...

            Coś jak gorsze warki Żywego... słodkie, ciężkie, przykre, przypalony diacetyl... i trochę gorzkiego.

            Niezbyt smakowało...
            Attached Files

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowa [4]
              Piana: początkowo obfita o drobnej strukturze opadła do cieniutkiej warstwy, trzymającej się do końca degustacji. [4]
              Zapach: Głównie słodu z tonami maślanymi i delikatny w tyle chmiel [4]
              Smak: Wytrawne słody plus lekka goryczka. Niestety, pozostaje na języku jakiś dziwny posmak [3]
              Wysycenie: Średnie, w sam raz [4]
              Opakowanie: Jest ok. [4.5]
              Uwagi: Stosunek ceny do jakości - bardzo dobry, ale piwo nie powala.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #52
                Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                Smak chmielowo-goryczkowy z nutą prażonego jęczmienia. Piana bardzo gęsta i długo się utrzymuje. Kolor piękny, bursztynowo-pomarańczowy, jak widać na zdjęciu.
                Cena 3,90 zł
                Attached Files

                Comment

                • Browar-Besko
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 317

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: piękny, bursztynowo-pomarańczowy [4.5]
                  Piana: bardzo gęsta i długo się utrzymuje [4.5]
                  Zapach: przyjemny, chmielowo-cytrusowy [4.5]
                  Smak: chmielowo-goryczkowy z nutą prażonego jęczmienia [4]
                  Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                  Opakowanie: bardzo ładne, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat zwrotna, jest podana temperatura spożycia [4.5]
                  Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, klarowny, iskrzący, piękny [4.5]
                    Piana: Brudno-szara, drobna, niewysoka, w połowie niknie [3]
                    Zapach: Słodowy z wychodzącym spod spodu aromatem tostowym. Dobre wrażenie psuje zapach maślanki i wycofany ale obecny skwaśniałego słodu [3.5]
                    Smak: Słodowy, z początku delikatnie słodki potem wytrawnieje. Ciemne słody wyczuwalne, dają nieco karmelowy i opiekany efekt. Błąka się chmiel, goryczka bardzo delikatna [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie, dobre choć ja wolałbym kapkę niższe [4]
                    Opakowanie: Jest informacja, kapsel ładny, butelka zwrotna. [4]
                    Uwagi: Szkoda, że aromat jest skopany bo piwo jest raczej solidne.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • Mocho
                      Member
                      • 01-2014
                      • 92

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowe, wszystko byłoby ok jakby nie mało przyjemna dla oka zawiesina [4]
                      Piana: na początku dość obfita, ale duże pęcherzyki i szybko znika prawie całkowicie, nie zostaje nic na szkle [3]
                      Zapach: karmelowo-chmielowy niezbyt intensywny [3.5]
                      Smak: słodowy, trochę chmielu, za języku pozostaje posmak jakby spieczonego chleba, lekko kwaskowe [4]
                      Wysycenie: moim zdaniem w sam raz do tego piwa, dość wysokie ale nie przesadzone [5]
                      Opakowanie: butelka zwrotna, dedykowany kapsel, grafika ok, brak pełnego składu [4]
                      Uwagi: całkiem przyjemne zwyczajne piwo, byłbym w stanie wypić kilka butelek na jakiejś imprezie. Kupione w tesco za 2.49 z butelką, moim zdaniem za tę cenę zdecydowanie warto

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • Mawel
                        Member
                        • 04-2014
                        • 65

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoto-miedziany, idealnie klarowne. Moim zdaniem lekko za ciemna. [4]
                        Piana: Średnio pęcherzykowata, po nalaniu błyskawicznie się redukuje do obrączki. Udało jej się nawet ozdobić lekko szkło. [3.5]
                        Zapach: Niezbyt intensywny i niezbyt przyjemny. Chlebowo karmelowy, w tle majaczy gdzieś chmiel. Lekko zwietrzałe. [3]
                        Smak: Słodowy, lekko kwaskowy i chlebowy. Goryczka znikoma, ale wyczuwalna. Po czasie smak staje się dosyć nużący, ze względu na dużą słodycz. [2.5]
                        Wysycenie: Wysokie, dla mnie za wysokie. Mocno szczypie w język i gardło. [3]
                        Opakowanie: Ładna, czytelna, zawiera ciekawe informacje. Brak dokładniejszych parametrów i składu. [4]
                        Uwagi: Warka do dnia 27.10.2014

                        Moja ocena: [2.95]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnie złoto. [5]
                          Piana: Słabiutko. Niska bardzo nietrwała. [2]
                          Zapach: Karmel, słodowość, lekkie masełko. [3.5]
                          Smak: Dużo lepszy niż sądziłem. Słodowy, karmelowy, chlebowy, przyjemny. Goryczki niewiele i masełko psuje odbiór, ale pije się nawet dobrze. [4]
                          Wysycenie: Wolałbym wyższe. [4]
                          Opakowanie: Bogaty marketingowy opis, ale poza tym informacje podstawowe. Etykieta taka se. [4]
                          Uwagi: Kiedy ostatni raz piłem to piwo, waliło DMSem, masłem i gwożdziami. Dzisiaj było całkiem smaczne.

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4577

                            #58
                            Czemu są 2 tematy poświęcone temu samemu piwu. http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=26330

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowne, piękne złoto. [5]
                              Piana: Niska i zupełnie nietrwałą, po chwili znika. [2]
                              Zapach: Słodowy o charakterze chlebowym, ziarnistym. Lekka ziemistość, może chmielowa. Lekka maślanka w tle. [3.5]
                              Smak: Bardzo fajne w smaku, początkowo słodkawy, spora generalnie słodowość, chlebowa, na końcu wytrawność z lekką, ziemistą goryczką. Brak tych opiekanych słodów w smaku jak i w zapachu. Orzeźwiające, przyjemne. [4]
                              Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
                              Opakowanie: Ok. [5]
                              Uwagi: Lepsze od pilsa z Miłosława.

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • Kiezmar
                                Member
                                • 09-2014
                                • 53

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, klarowny - zdecydowanie mieszczący się w kanonie. [4]
                                Piana: Gęsta, drobna i troszkę za szybko opadająca. Pozostawia po sobie koronkę na szklance. [4]
                                Zapach: Aromat słodowy. Nic więcej. [4]
                                Smak: Czysta słodowość, goryczka praktycznie nieodczuwalna. W smaku dość treściwe. Umiarkowanie pijalne [4]
                                Wysycenie: Według mnie za duże. [3]
                                Opakowanie: Bez szału. [4]
                                Uwagi: Data do 26.01.2015 r.
                                Mało marcowe, jak na marcowe. Niewielkie ale jednak rozczarowanie.

                                Moja ocena: [3.95]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎