Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Czerwony Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sasser
    Senior
    • 07-2012
    • 107

    #46
    Piwo wypiłem po raz drugi, po ok. roku przerwy. Piwo chyba gorsze nie jest, ale lepsze też na pewno nie. Przy cenie wyższej niż typowy koncerniak, powinno oferować coś więcej. Tymczasem nie dostajemy nic nadzwyczajnego - nikła goryczka, przy trochę wyższej temperaturze lekko wyczuwalny alkohol. Piwo "męczy" podczas picia i po kilku łykach ma się dość. W najbliższej przyszłość na pewno nie będę "Czerwonego" kupował, może znowu za rok...

    Comment

    • Sekator
      • 06-2013
      • 269

      #47
      Piłem raz i chyba starczy. Czerwone Tyskie tak powinno się nazywać. Zdecydowanie najgorsze piwo ze wszystkich książęcych.
      http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

      Comment

      • Leonpraga
        Senior
        • 02-2005
        • 468

        #48
        Zwykła lura, trzeba niemieć ambicji zawodowej żeby robić tak pomyje.

        Comment

        • piwoszstolat
          Member
          • 07-2013
          • 32

          #49
          Oo za taką cenę to faktycznie jak tu piszecie to w ciemno piszę że szkoda kasy toż to droższe od Ciechana

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #50
            Z ich komputerem od tanków nie pogadasz więc... pijcie "to" nieuświadomieni... heheheheheh

            Comment

            • Leonpraga
              Senior
              • 02-2005
              • 468

              #51
              Tak na marginesie. Mieszkam teraz na wiosce pod Warszawą, tam w sklepiku, ludzie w ogóle nie piją Żywca - lurowate i drogie, Tychy, Lech to samo, sprzedaż śladowa Żubra. Schodzi Królewskie ale ludzie coraz więcej narzekają, w ogóle nie idzie Okocim, Sierpc. Najwięcej schodzi Łomży mocnej i cytrynowej, Namysłów Zamkowy mocny i Kuflowe, Warka Radler, Królewskie, koncerniaki są na dnie. Jeżeli dalej będą tak robić to nikt tego nie będzie pił. Ludzie są świadomi smaku dobrego piwa, poznają lepsze inne piw i odwracają się od tego co tylko z nazwy jest piwem, kiedyś babki na wsiach lepszy podpiwek robili niż te wielkie molochy z Tych czy Żywca piwo, Jak byłem małolat to Żywiec był Żywcem a nie barwioną wodą.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemniejszy bursztyn, klarowne [4.5]
                Piana: gęsta, nieźle oblepia szkło, do końca w formie dziurawej firanki [4]
                Zapach: nie najgorszy, czysty, słodowy w kierunku cytrusowym, lekko winny, słaba intensywność [3]
                Smak: wodniste, karmel na progu wyczuwalności, spory ściągający owocowy kwasek, słaba goryczka w finiszu, ciężko się pije [3]
                Wysycenie: średnio-wysokie, za duże, zalega [3]
                Opakowanie: bardzo ładne, dobre info poza miejscem produkcji [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.25]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #53
                  Warka 11.03.2014
                  Pite dziś
                  wersja puszka 440ml Biedronka
                  1,99zł


                  Aromat średnio słaby: słodowy z nutą skórki od chleba
                  Smak: średnio nisko wyraźny. lekki karmel, chleb,goryczka minimalna. Ogólnie jest lekko wodniste i wyprane z jakiegoś głębszego smaku. Tragedii nie ma, ale po wypiciu połowy zaczyna ze szklanki zionąć dobrze znana mi KONCERNOWA SZMATOPUSTKA. Drugiego bym nie wypił

                  Wypiłem dwa razy i tyle wystarczy. Powoli zaczynam oduczać się ponownego picia tych piw, które uznałem za mocno przeciętne czy też wręcz słabe.
                  Last edited by dlugas; 14-03-2014, 23:49.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • jacekan
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 388

                    #54
                    Dostałem, wypiłem i tak kombinuje, co można z tym zrobić.. Z jednaj strony nic ciekawego, z drugiej jednak nie taki zwykły lager. Jakaś tam goryczka jest, nic poza tym, ale to już coś. To i tak dużo. Pomyślałem, że swoją porażkę mogliby przebić na sukces bardzo łatwo, wystarczyłoby dodać więcej chmielu i jakąś bombę chmielową stworzyć. Wszystkie braki zostałyby zatuszowane, a charakteru by nabrało.
                    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                    Comment

                    • Mawel
                      Member
                      • 04-2014
                      • 65

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: No czerwony to to nie jest, miedziano pomarańczowy. Mógłby być ciemniejszy [3.5]
                      Piana: drobne pęcherze, lecz szybko się zredukowała. [4]
                      Zapach: słody, chmielu nie czuć, czuć za to lekkie żelazo, mało intensywny, ale bez wad. [3.5]
                      Smak: podobnie jak w zapachu, za dużo się nie dzieje, początek jest słodko kwaśnym, po tym pozostaje pustka, i na koniec pojawia się leciutka ale długotrwała goryczka. Ta goryczka zdecydowanie na plus i na początku jest nawet grejpfrutowa. [4]
                      Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego [4.5]
                      Opakowanie: No ładne stylowe, rzeźbiona butelka. Brak szczegółowego składu. Opis taki se [3]
                      Uwagi: Warka 02,12,14

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciany, idealnie klarowny. [5]
                        Piana: Zaskakująco wysoka i ładna, bielutka. Sporo "bąbli" i raczej średniopęcherzykowa, względnie trwała, zostawia ładne wąsy na szkle. [4]
                        Zapach: Typowy dla polskich średniobrowarowych (!) lagerów. Czyli ziołowo-ziemista chmielowość, lekka słodowość, jakaś skarpetkowa nuta, ale przede wszystkim mała intensywność tego wszystkiego. [3]
                        Smak: Dosyć "puste" to piwo, ale na pewno lepsze od swojego "zwykłego", starszego brata. Pojawia się lekka chmielowa goryczka, odrobina karmelu, sporo wodnistości. Ogólnie piwo wcale nie jest złe. [3]
                        Wysycenie: Zadziwiająco niewysokie, ba! Nawet wyższe by mogło być. [4.5]
                        Opakowanie: Butelka jest śliczna, etykieta - stonowana i ładna. Informacji - cóż, jak na koncern sporo. Sugerowana temperatura 2,5 st. C to śmiech na sali (ja spożywam w jakichś 8-10), zdanie o tym, że karmelowe nuty podkreślają szlachetny charakter piwa to typowy koncernowy bełkot, skład nawet dokładny jak na koncern. [4]
                        Uwagi: Nie jest to najlepsze piwo jakie piłem, ale na tle koncernowej mizerii i wtórności przedstawia się jako piwo nawet ciekawe.

                        Moja ocena: [3.325]

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #57
                          W temperaturze 2-5*c zupełnie pozbawione smaku, ale jednak jest w nim coś co sprawia, że pije się to piwo bardzo ciężko, fatalny lager.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #58
                            Czy Czerwonego Lagera można od biedy zaliczyć do lagerów wiedeńskich?

                            Comment

                            • umbra
                              Member
                              • 07-2012
                              • 90

                              #59
                              Pic dobre wylacznie schlodzone i do pieczonego miesa. Pite samo jest nieciekawe.
                              NORD EXPRESS

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy Czerwonego Lagera można od biedy zaliczyć do lagerów wiedeńskich?
                                To akurat dobre pytanie, bo na ecie napisane jest obecnie "gatunek vienna lager"

                                A w składzie: pilzneński, karmelowy i palony.

                                To ostatnie określenie dość enigmatyczne, ale chodziło żeby piwo nabrało koloru. Wiedeński lager jak sama nazwa mówi oparty jest na słodzie wiedeńskim. Słody karmelowe używa się w nim bardzo ostrożnie, można dodać monachijskiego.

                                W smaku można doszukać się pewnych podobieństw, ale trudno uznać to piwo za wiedeńczyka. Moim zdaniem nie jest wiedeńskim lagerem.

                                Samo piwo w odbiorze jest dość płaskie,raczej mało treściwe z wątłą słodową bazą, wyczuwalną łagodną goryczką. Jako piwo całość jest jednak czysta w smaku i pijalna, a największą wadą tego piwa jest pomylony gatunek. Nie ma w tym piwie nic, co może
                                zapaść na dłużej w pamięć, nawet wad

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎