Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Amber Boy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawel_K
    Junior
    • 02-2013
    • 18

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy. piwo mętne mimo tego, że czekało dwa tygodnie i osad miał czas opaść. [4]
    Piana: Słaba, szybko opada. Jej skrawki zostają się do końca. [2.5]
    Zapach: Dość słaby(jak na amerykańskie chmiele), chmielowy. Da się wyczuć liczi z odrobiną igliwia. [4]
    Smak: Nie czuję żadnych słodowych klimatów. Nie wiem czy to klęska piwa czy mojego zmysłu smaku. Konkretna, przyjemna goryczka, mam wrażenie, że jest 60 zamiast 30 IBU. Może to przez brak kontry słodowej. Mimo wszystko w moim odczuciu jest treściwe i sycące. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, takie lubię. [4.5]
    Opakowanie: Są wszystkie informacje, szata graficzna OK. Kapsel dedykowany browarowi. [4]
    Uwagi: Wypite trzy dni przed końcem przydatności. Pierwsze co ginie z wiekiem to goryczka, więc chyba nic nie straciłem.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnorudy, mętny [4]
      Piana: Mało jej, ale cienka chmurkowa warstwa utrzymuje się bardzo długo [3.5]
      Zapach: Trochę cytrusów, trochę karmelu, do tego przyjemna ejlowa wytrawna owocowość. Zapach miły, ale mógłby być nieco bardziej intensywny, choć być może sam jestem sobie winien, bo piwo nieco za bardzo schłodzone [4]
      Smak: Super. Piwo bitterowate, takie w stylu angielskich IPA. Spora porcja chmielowej goryczki fajnie współpracująca z ejlową owocowościa. Owoce zdecydowanie wytrawne, nieco cierpkie, ale fajne. W tle subtelna nuta karmelowa. W składzie widzę chmiele amerykańskie, ale nuty cytrusowe czy żywiczne jeżeli się odzywają, to bardzo subtelnie i głównie jest to grejpfrut. Tak jak pisałem, fajnie wytrawne owocowe Pale Ale kojarzące mi się z angielskimi bitterami [4.5]
      Wysycenie: Nie za wysokie, subtelne, odpowiednie [5]
      Opakowanie: AleBrowarowa klasyka. Podoba mi się. Do tego bardzo dokładny skład. [4.5]
      Uwagi: Piwo z datą 15 V 2014. Bliska, więc i kupione w nieco promocyjnej cenie

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztyn z przeblyskami czerwieni. lekko metne [4.5]
        Piana: poczatkowo wysoka srednio i drobnopecherzykowa szybko zjechala do obwodki. lacing bez zarzutu [4]
        Zapach: cytrusowo zywiczno lesne. leciutko slodowe [4]
        Smak: grejpfrutowe z lekkim posmakiem bialego tostu. goryczka solidna. wydawaloby sie ze wyzsza niz deklarowana ale niezalegajaca. czuc slodycz karmelu [4]
        Wysycenie: wyzsze niz niskie ale wciaz wysoko pijalne [4.5]
        Opakowanie: klasa alebrowaru. pelne info plus historyjka z jajkiem [5]
        Uwagi: warka do dwudziestego piatego stycznia. solidne sesyjne piwo. bez achow ale i ta b.dobrze sie pije

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny bursztyn taki brzoskwiniowy może trochę, mętny [3.5]
          Piana: na początku ładnie sie pieni ale grube oczka i szybko opadają, pozostawia koronkę i mała czape do końca [3.5]
          Zapach: żywiczno cytrusowo kwiatowy, daleko w tle karmel, mało inteswny, ogolnie przeciętny [3.5]
          Smak: wodnisty, trochę słodyczy ale takiej delikatnej, po czasie czuję też kwaśność od słodów, goryczka żywiczna, raczej słaba, ogólnie nic specjalnego się tu nie dzieje [3.5]
          Wysycenie: niskie ale ale chyba aż za niskie [4.5]
          Opakowanie: stadardowy komiksowy ale browar, z tyłu też są informację, te etykiety były niezłe ale ale browar wiedział co poprawić i etykieta johny cherry, deep love czy nowa Crazy mike niszczą [4]
          Uwagi: Przeciętne piwo ale nie można powiedzieć, że złe

          Moja ocena: [3.575]

          Comment

          • Korzeb
            Junior
            • 06-2014
            • 1

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętne, kolor bardzo mocne herbaty z przebłyskami złota i czerwieni. [4]
            Piana: bezowo-kremowa, dość gęsta, średniej wielkości pęcherzyki, średniotrwała, opadając pozostawia ślad na szkle [4]
            Zapach: Głownie czuć cytrusy, mango, ananas. Dalej nuty kwiatowo-żywiczne [4.5]
            Smak: Mocna goryczka, przełamana lekka nutą słodyczy oraz owocowymi nutami [4]
            Wysycenie: Bardzo niskie, nieco za niskie. [4]
            Opakowanie: Opis na kontrze dość bogaty, co do grafiki jest rzeczą gustu, ani mi się to podoba ani nie. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • kk43506
              Junior
              • 12-2014
              • 22

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, zmętniony. [4]
              Piana: Średnio i grubopęcherzykowa, dość szybko opadła jednak zostawiła ładny i trwały lacing. [3.5]
              Zapach: Amerykańskie chmiele, niedojrzałe cytrusy, mango, po zamieszaniu malinowa słodycz. [4]
              Smak: Słodkie mango skontrowane goryczkowym cytrusem. Goryczka mocna, grapefruitowa, lekko zalegająca. [4]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: Wszystko na miejscu ale nie powala na kolana. [4.5]
              Uwagi: Warka do 25.01.2015r.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn z solidnym zmętnieniem, którego nie powstydził by się weizen. [4]
                Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, ładnie zdobi szkło, trwałość przyzwoita. [4.5]
                Zapach: Dość intensywny, głównie chmielowy (owoce egotyczne, nuty żywiczne) ale też karmelowy. [4]
                Smak: W smaku podobnie jak w aromacie, jednak dominują posmaki chmielowe. Wytrawne, ze średnią grejpfrutową goryczką. Bobrze pijalne. [4]
                Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                Opakowanie: Stare Alebrowarowe za to z nowym kapslem. Projekt Amber Boya jakoś nie przypadł mi do gustu specjalnie a do tego nieco krzywo naklejone. Jednak papier jest przyzwoitej jakości i zawiera pełen skład. [4]
                Uwagi: Warka z datą do 25.01.2015. Niezłe piwo, ale patrząc na wzgląd na pozostałe warki to ta jest średnia.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny bursztyn. [4.5]
                  Piana: Nie zachwyca objętością ani trwałością. Niemniej jest bielutka i drobnopęcherzykowa. [3]
                  Zapach: Przyjemny, żywiczno-cytrusowy, górnofermentacyjny, słodowy. [4.5]
                  Smak: Taki, jak go zapamiętałem - a nawet bardziej. W zalewie nowych piw dawno nie piłem "klasycznego" Amber Boya, którego zawsze lubiłem i ceniłem jako piwo sesyjne, i spełnia moje oczekiwania. Chociaż wydaje mi się, że goryczka ma nieco bardziej "szorstki" charakter, a przede wszystkim mocniejszy! Nie zmienił się tu może któryś z chmieli? [4.5]
                  Wysycenie: Pasuje. [5]
                  Opakowanie: Nie zbieram etykiet, więc dla mnie nowe "ety" AleBrowaru są rewelacyjne. Jak lubiłem te stare, tak te nowe to jest mistrzostwo świata. Informacji oczywiście komplet. [5]
                  Uwagi: Polecałem i będę polecał dalej.

                  Moja ocena: [4.4]

                  Edit: warka do 6.04.2015
                  Last edited by WojciechT; 21-02-2015, 00:52.

                  Comment

                  • Azi_92
                    Member
                    • 03-2014
                    • 38

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny [3.5]
                    Piana: średniopęcherzykowa, średniotrwała, lacing w miarę ok [3.5]
                    Zapach: Cytrusowy, estrowy, karmelowy, średnio intensywny [4]
                    Smak: Głównie słodowy, do tego niewielka i o dziwo ziołowa goryczka. W sumie pijalne i smaczne [4]
                    Wysycenie: Średnie, odpowiednie [5]
                    Opakowanie: Ładna szata graficzna, wszystkie potrzebne informacje i fajny kapsel [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn z mahoniem, zamglone [4]
                      Piana: Żółtawo-beżowa, obfita, trwała, gęsta, drobnopęcherzykowa, ładny lacing [5]
                      Zapach: żywiczno-cytrusowy, słodowość, karmel, lekko owocowy, trochę brakuje intensywności [3.5]
                      Smak: Umiarkowana słodowość, karmel, lekka owocowość, wytrawn średnio pełne aksamitne, średnia goryczka przypominająca albedo pomelo. [4]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, idealne [5]
                      Opakowanie: Ładne opakowanie, pełny skład, minus za folię. [4.5]
                      Uwagi: Smaczne piwo, trochę słaby aromat, ale prócz tego wszystko w porządku.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Piana: dość obfita, zdobi szkło. Średnie i małe pęcherzyki, wydaje się bardzo gęsta. ładnie to wygląda.
                        Zapach: średnio intensywny, ale dość wyraźny. Głównie ziołowy. Jak kormoran mocno chmielony x3. Siano, pokrzywy i takie klimaty. Cytrusów maleńko w postaci grejpfruta

                        Smak: Z początku jest wytrawny karmel, który szybciutko znika i pojawia się goryczka. Ziołowa i łodygowa, lekko zalegająca, ale mi bardzo odpowiadająca. Piwo dość wytrawne, ale nie wodniste i nie puste. Karmel obecny ale się nie narzuca.

                        Wysycenie: średnie ku dużego,

                        Uwagi:
                        warka 20.10.2015 pite 06.11.2015 czyli lekko przeciągnięte

                        Piwo pomimo "starości" nadal jest fajnie pijalne, świetna piana, goryczka bardziej ziołowa i leśna niż cytrusowa.
                        Spodziewałem się słodkiego karmelka nie wielką goryczką (IBU30 na etykiecie a na kontrze tylko dwie szyszki goryczki) a dostałem fajnie półwytrawną lekko bursztynową APA/AIPA z wyraźną goryczką
                        Za 2,99zł był to bardzo dobry wybór :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, pod światło miedziany/rdzawoczerwony, piwo zmętnione z wyraźnym prześwitem. [4.5]
                          Piana: Średniowysoka, drobnoziarnista, średniotrwała, obkleja szkło i zostaje do końca. [3.5]
                          Zapach: Cytrusów, marakui, żywicy, karmelu, lekko owoców mango. Zapach przyjemny, ale mógłby być intensywniejszy. [3]
                          Smak: Przede wszystkim owocowy i żywiczny, nuty karmelowe osadziły się w głębi. Goryczka znacznie poniżej średniej, jednak sprawia wrażenie jakby piwo miało więcej niż deklarowane 30IBU. [4]
                          Wysycenie: Do końca, początkowo dość wysokie. [4]
                          Opakowanie: W stylu AleBrowaru, sporo informacji, kapselek był firmowy. [4]
                          Uwagi: Warka do 22.06.2016, wypite 21.06'16. Mimo terminu, smakowało dobrze, goryczka grejpfrutowo-żywiczna ze słodowym zakończeniem. **186**

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          • klucha710
                            Member
                            • 05-2016
                            • 35

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowe, mocno opalizujące. [4]
                            Piana: Kolor złamanej bieli, drobna. Utrzymuje się. [4]
                            Zapach: Chmiele (herbata, ziołowość, cytrusy). Wyczuwalna słodowość. Nuty siarkowe z fermentacji. [4]
                            Smak: Smaki chmielowe (ziołowość). Smaki słodowe zblansowane średnią goryzcką. Piwo bardzo smaczne. [4.5]
                            Wysycenie: Wysycenie niskie, mogłoby być wyższe. Finish lekko wytrawny. Piwo lekkie, pijalne i w odczuciu gładkie [3.5]
                            Opakowanie: Pełen skład. Etykieta w stylu AleBrowaru, wszystkim znana. [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.225]
                            Attached Files
                            Last edited by klucha710; 15-08-2016, 18:17. Powód: Dodanie zdjęcia.

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              Za dużo karmelu nawet jak na styl, paskudna, zalegająca goryczka. Słabe.
                              Aha - na plus piana, poza tym cieniutko.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎