Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bedele, Specjal Beer Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Bedele, Specjal Beer Export

    Piwo przywiezione z wyjazdu do Etiopii. Butelka 0,5l. Moc 5,5%, ekstrakt? Kolor średnio ciemny, złoty. Piwo nie do końca klarowne. Minimalnie mętne. Piana średniej wielkości, niejednorodna. Szybko opada do kożucha, który jest trwały i trzyma się prawie do końca piwa. Zostawia duże ślady na ściankach kufla. Zapach mocny i przyjemny. Czuć mocne chmielenie i słodowe nutki pod spodem. Smak chmielowy, orzeźwiający. Słodowość słabsza. Wyraźna i dość długa goryczka. Średnio treściwe. Wysycenie mocne i trwałe. Opakowanie o nietypowej pojemności jak na Etiopię, 0,5l. Butelka Euro, tyle że na szyjce tłoczony napis „BEER ONLY” i „0,5l”. Kapsel firmowy. Etykieta z tym samym wzorem co na typowej wersji 0,33l, tyle, że kwadratowa a nie eliptyczna. Całość przeciętna graficznie, mało kojarząca się z egzotyczną Etiopią (tylko jeden napis w alfabecie Amharskim). Wszystko ładne zgrane kolorystycznie. W domu piwo lepiej mi smakowało niż w Etiopii. Tam było dobre, ale nie wyróżniało się specjalnie. W Polsce rarytasem może nie było, ale wyróżniającym się piwem na pewno. Może to ta butelka 0,5l (pierwszy raz z takiej piłem Bedele)? Bardzo fajny chmielowy smak, 4+ (1 – 6).
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
    W domu piwo lepiej mi smakowało niż w Etiopii.
    To akurat dziwne, bo piwa z egzotycznych krajów lepiej smakują na miejscu. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Jako, że jeszcze nie byłem w Etiopii, więc piwo zdegustowałem w domu. Nie określiłbym go mianem dobrego. W smaku słodowe i lekko słodkawe, ale niestety nieprzyjemnie gorzkawe z nutami stęchlizny.
    Butelka 11,2 Fl.oz , alkohol 5,5%, kapsel goły.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎