Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Quilmes, Quilmes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Quilmes, Quilmes

    Argentynskie piwo warzone w browarze o tej samej nazwie.

    Brazowa butelka 355 ml.
    Piana: slaba, szybko opadla.
    Kolor: jasny.
    Zapach: przyjemny, slodowo-chmielowy.
    Smak: lekka goryczka, kwaskowate, troche wodniste.

    Ogolnie: cos pomiedzy Lechem Premium a Millerem, ale da sie wypic. (3+)
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Tak z ciekawości,daj znać ile takie piwka kosztują w Ameryce.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Przewaznie miedzy $1.25 a $2.00 za butelke 355 ml. Za to piwo dalem $1.40
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Mi to piwko osobiście nie smakowało ale zawsze to cos nowego w życiu. Moje zostało nabyte w Italii i chyba za troszkę większą gotówkę. No ale w końcu tu mamy inny kontynent.No a poza tym na etykiecie jest napisane że jest to ulubione piwo Argentyńczyków więc tak cenione piwko musi trochę kosztować

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Kupiłem w "Piwach Świata" na Polnej w Warszawie.Butelka 0,33,zawartość alkoholu 4,9% vol.Piana śladowa,kolorek słomkowy,zapaszek jak dla mnie niezbyt przyjemny-czuć jakby surowizną.W smaku wyrażnie kwaskowate,trochę sztuczne,praktycznie bez goryczki.Dla mnie jałowe-zdecydowanie mi nie pasuje.

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            moje nie było Cristal po prostu Quilmes
            alk 4.9
            Takie trochę Moretti i San Miguel w jednym, niespecjalne.
            Podejrzewam, że w tamtym klimacie by bardziej smakowało.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4994

              #7
              A tak wyglada:
              Attached Files
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Właśnie miałem wrzucić tutaj foto owego produktu który - jedynie w celach zaliczenia argentyńskiej egzotyki - zanabyłem za kwotę 1,49 jura. w Dublinie jednak zarówno butelka jak i praktycznie etykieta nie zmieniły się nadal więc nie bedę obciążal serwera dublowaniem zdjęć.
                Piwo ? Przyznam że mimo iż nie powinno się oceniać PRZED wypiciem to od razu założyłem iż będzie to produkt w smaku płaski jak preria w Patagonii i w mocy słaby jak silnik malucha. I tak właśnie było. Kolor dokładnie tak jak określili przedmówcy - lekko żółtawy (słomkowy) jak mocznik anemika. Piana (tu wyrażam podziw dla Latarnika że tak udało mu się ją pobudzić do pozowania do zdjęcia) rachityczna , "grubobąbelkowa" też budząca raczej skojarzenia z pianą ale innej cieczy i superszybko opadająca . Zapachu nie badałem ale myslę że skoro go nie wyczułem to znaczy że go nie było a to plus dla piwa. Smak typowy dla koncernowego cienkusza o mocy niecałych 5 voltaży. Napis na ecie głownej glosi iż to ulubione (znaczy najbardziej pewnie reklamowane) piwo w Argentynie a dodatkowy opis na kontrze informuje jeszcze iż powiedzieć w Argentynie "Poproszę piwo" to to samo co "Poproszę Quilmes'a" . Jesli ktoś lubi wypić tak jak ja od czasu do czasu jakiś egzotyk i na pamiątkę odkleić sobie niebrzydką etykietę i zerwać niebrzydki kapselek (nadal ten sam co na poprzednim zdjęciu) to polecam. Jesli ktos liczy na jakiś orginalny smak z południa Ameryki to jest to totalna porażka i lepiej jak za tą samą albo i mniejszą kasę kupi tutaj (w Irlandii) 0,5-litrowe piwo w supermarkecie któregoś ze światowych koncernów piwowarskich.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • hasintus
                  Senior
                  • 07-2006
                  • 850

                  #9
                  Miałem okazję pić to piwo w Argentynie i jestem pozytywnie zaskoczony. Argentyna to kraj który należy zdecydowanie do kultury winnej, więc spodziewałem się piwa w stylu włoskiego czy hiszpańskiego lagerka-sikacza, dodatkowo quilmes to typowy wyrób koncernowy najpopularniejszy i wszechobecny w Argentynie.
                  Okazało się że, wyrób jest całkiem przyjemny, lekki i zrównoważony smak, bardzo łagodny ale nie wodnisty, barwa jasnozłota, piana gruboziarnista, opada ale odkłada się na szkle i tam pozostaje do końca, niewysoka zawartość alkoholu ok. 4,5. Całkiem przyjemna propozycja na 30-to stopniowe upały.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Lekkie, za mało goryczki, w ogóle smaku za mało... W upale pijalne jednak .

                    Comment

                    • chitos
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 195

                      #11
                      Kolor: Złoty, klarowny.
                      Piana: Średniopęcherzykowa, niedługo po nalaniu nie ma po niej żadnego śladu.
                      Zapach: Intensywny chmiel oraz słaby słód.
                      Smak: Smak to miłe zaskoczenie. Mamy do czynienia z piwem które posiada mocny aromat słodowy oraz chmielowość. Goryczka prawie nie wyczuwalna
                      Wysycenie: Średnie, pasuje do piwa.

                      Dobre, smaczne piwo. Miłe zaskoczenie na początek roku.
                      Last edited by chitos; 02-01-2011, 21:41.

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #12
                        Otrzymałem puszkę tego piwa - 335 ml - zakupione w Barcelonie

                        Smak silnie kukurydziany, nahalny. Nagazowanie słabe, piana drobna i nietrwała.

                        Ogólnie do wypicia raz w życiu - taka egzotyka
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Kupione w andaluzyjskiej Fuengiroli w markecie sieci Cayetano za 1,17€.

                          To miłe, że w hiszpańskich marketach da się czasami upolować piwa z byłych kolonii.

                          Kolor: Jasne złoto, niczego innego się nie spodziewałem.
                          Piana: Niska, szybko opada do cienkiej warstwy, ale zostawia ładne szlaczki na szkle.
                          Zapach: Słodowo-kukurydziany, raczej mdły, z leciutką chmielowością.
                          Smak: Słodowy z chlebowo-kukurydzianym posmakiem (w składzie jest kukurydza) i słabiutką goryczką, wodnisty. Bardzo silne nagazowanie.
                          Opakowanie: Trochę inna etykieta niż na zdjęciu Latarnika, więc zamieszczam kolejne zdjęcie. Wzornictwo proste, znośne dla oka. Szkło może nietypowe, ale takie było na stanie hotelowego pokoju.
                          Uwagi: W upał dobrze się pije, ale nie jest to zbyt smaczne piwo.
                          Attached Files

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Barwa klasycznego eurolagera. Piana nawet niegłupia, po nalaniu utrzymuje się jakiś czas i nie redukuje się zupełnie. Mocny słodowy zapach. W smaku nieduża goryczka, kukurydziane klimaty, lekka maślaność. Wszystko podkreślone orzeźwiającym wysyceniem.
                            Butelka 0,33l jak na zdjęciu Twilighta (tylko u mnie się krawatka się nie odklejała )
                            Nie jestem rozczarowany, bo i oczekiwań nie miałem zbyt wielkich. Ot, piwo do walnięcia na gorącej imprezie z jakąś wciągającą laską (albo odwrotnie).
                            "Ulubione piwo Argentyny" ale nabyte na Ibizie. Dzięki Arek.
                            Last edited by wpadzio; 08-02-2012, 20:18.
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Po wielu latach zmieniona została etykieta:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎