Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westbrook, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Westbrook, IPA

    wersja puszkowa, 6,8% alk.

    piana: obfita, średnio bąblowa, brzydko opada,
    kolor: pilsowy, lekko mętne,
    zapach: żywiczny, brak zapachów cytrusowych typowych dla popularnych chmieli amerykańskich,
    smak: silna goryczka, żywiczna, lekko sosnowa, nie zalega, goryczka praktycznie przykrywa całe piwo, trudno czegoś pod nią się doszukać. Mocne dobre chmielenie, coś jak Shark.


    A więc Amerykanie warzą także IPA na "starych" chmielach, które nie dają mocnych aromatów cytrusowych.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    wersja puszkowa, 6,8% alk.

    piana: obfita, średnio bąblowa, brzydko opada,
    kolor: pilsowy, lekko mętne,
    zapach: żywiczny, brak zapachów cytrusowych typowych dla popularnych chmieli amerykańskich,
    smak: silna goryczka, żywiczna, lekko sosnowa, nie zalega, goryczka praktycznie przykrywa całe piwo, trudno czegoś pod nią się doszukać. Mocne dobre chmielenie, coś jak Shark.


    A więc Amerykanie warzą także IPA na "starych" chmielach, które nie dają mocnych aromatów cytrusowych.
    Nie ma wersji butelkowej, jest tylko beczka i puszka.
    piana : piękna , obfita, owszem raczej średnie niz małe bąble, za to utrzymuje się bardzo długo - pita w snifterze Duvela bardzo przypominała mi eponimiczne piwo.
    kolor - piękny pomarańcz / nie wiem. jakie Ty pilsy pijasz.../
    zapach - delikatny , żywiczny i lekko cytrusowy /użyto w sumie 6 chmieli amerykańskich, choć nie wiadomo których/
    smak - delikatna i długa goryczka , leciutka, też bardzo delikatna kontra słodowa /Shark przy tym to jak Bartok / z maślanymi oczami/ przy Mozarcie /.

    ogólnie - jedna z najlepszych AIPA, jakie piłem i najlepsze piwo z puszki,które piłem/a może nawet jedyne, które mi naprawdę smakowało/. Obok Red Willow wielki przebój Birofillii. Zakupione na Birofiliach za 7 żetonów.
    Last edited by purc; 20-06-2013, 22:26.

    Comment

    • x57
      Senior
      • 05-2011
      • 247

      #3
      Kolor jasno-pomarańczowy.
      Piana bardzo obfita i trwała.
      Aromat niezbyt intensywny ale przyjemny, żywica-cytrusy, lekkie estry.
      Smak bardziej już intensywne cytrusy, lekka żywiczność, spora słodowość, zwłaszcza jak na styl, lekki karmel, goryczka średnia, czysta, wysycenie średnio-niskie.
      Nawet dobre ale nic nie urywa, zbyt ciężkie jak na styl.
      Na pewno najlepsze AIPA jakie piłem z puszki

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎