Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Urbock 23

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #31
    Jest to piwo w stylu without the compromise Moc w okolicach 10 voltów sprawia, że piwo jest trudne do degustacji. Przez alkoholowe posmaki przebija się jednak gładka słodowość i zdecydowana goryczka. Aromat alkoholowo słodowy. Opakowanie złoto czarne - odrazu wiadomo czego należy się spodziewać

    Ciekawe doświadczenie

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #32
      Piwo zakupione w piaseczyńskiej Almie, pite dziś z okazji odebrania prawa jazdy
      Pierwsze co mnie zaskoczyło to kolor - zaskakująco jasne to piwo jak na taką moc.
      Drugie co mnie zaskoczyło i rozczarowało nieco to smak - potworny ulepek, wręcz gryzący w gardło, mocno wyczuwalny alkohol i bardzo niewiele goryczki, o której pisali Przedpójcy. Poczekałem jednak trochę, aż piwo się ogrzeje (startowałem z około 8 stopni) - no i nastąpiła znaczna poprawa - alkohol zszedł na drugi plan razem z ulepkiem, główną rolę zaczęły grać słód wraz z coraz wyraźniejszą goryczką. Piwo stało się zdecydowanie lepsze (moim zdaniem browar robi błąd, nie podając zalecanej temperatury spożycia - na św. mikołaju też jej chyba nie ma), ale wciąż moim zdaniem nie jest wybitne. Spróbowac jednak warto. Ciekawi mnie też św. Mikołaj a tego browaru - leży sobie w piwnicy już z rok, z jednej strony szkoda go, z drugiej..
      P.S. Zastanawia mnie, jak by oceniali to piwo Browarbizowicze, gdyby lali je do tandetnej puszki z napisem "Imperator Megawat Supermocne" i sprzedawano po 3 złocisze
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #33
        Fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #34
          Miałem wysokie oczekiwania co do piwnka, po pochlebnych opiniach i wspaniałych lżejszych piwkach.
          Tymczasem to jest słodko-winny hiper-mocny lager, który co prawda jest powyżej średniej, ale nie zachwyca.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #35
            Kolor - złoty, nie spodziewałem się, że będzie tak jasny.
            Piana - niezbyt gęsta, niewysoka, nietrwała.
            Zapach - słodowo-kwiatowy, z wyraźną nutą owocową i alkoholową (wpadającą w klimaty brandy).
            Smak - treściwy, słodowy, z wyraźną, rozgrzewającą (ale jednak zbyt mocną) nutą alkoholową, do tego nieco owocowych nutek i słaba goryczka w tle.
            Wysycenie - niskie.

            Kupione na promocji za 3.90 u Joli (termin 04.2010).
            Spróbowałem, więcej raczej nie wrócę. Jak zmarznę to otworzę jakiegoś doppelbocka czy tripela, w tym Urbocku alkohol jest zbyt wyraźny, momentami wręcz gryzący.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Pablo1964
              Junior
              • 04-2013
              • 10

              #36
              To jedno z pierwszych mocnych piw, jakie poznałem jeszcze około 20 lat temu. Do dziś pozostaje moim ulubionym. Wspaniały smak i ta słodycz...

              Comment

              • TheBobolo
                Member
                • 07-2014
                • 59

                #37
                Kupione za 1.80 Euro w markecie w Wiedniu.
                Na początku przywitały mnie aromaty słodowe: miód, syrop cukrowy, zakalec, potem pojawiła się przypieczona skórka od chleba. W smaku mocno słodkie, słodowe, alkohol na poziomie średnim, piwo jest dość rozgrzewające i pełne w smaku, ale nie pali w przełyk. Nie jest to piwo sesyjne, raczej trochę egzotyki pozwalającej poznać różne style piwne. Nie mniej jednak, bardzo pozytywnie wspominam jego picie.
                3.2/5
                Begonia non omlet.

                Comment

                • Pablo1964
                  Junior
                  • 04-2013
                  • 10

                  #38
                  W tym roku przekonałem się, że nie jest to najmocniejsze piwo browaru Eggenberg. Jast czerwone piwo, którego moc osiąga 13% alkoholu. Spróbowałem - dla mnie świetny, słodowy smak. Dla moich znajomych zamieszkałych w Austrii - smak alkoholu zbyt intensywny, zdominował całość. Nie zgodziłem się z tym ale musiałem ustąpić pod presją większości.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎