Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wieselburg, Kaiser Fasstyp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Wieselburg, Kaiser Fasstyp

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, ekstrat ?,
    import prywatny,piwo z miasta Linz
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, trwała, stała ponad 5 minut,po opadnięciu pozostał kożuszek
    Zapach - chmielowy z nutkami słodko-owocowymi
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodki, na podniebieniu wyrazna goryczka, wyczuwalny alkohol (minimalnie)
    Moja ocena - ciężkie, treściwe piwo, ale warte spróbowania,3+
    Fotka wkrótce.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    A jaki to Kaiser Fasstyp? Märzen czy Piccolo? Ale niezależnie od tego, oba rodzaje robi Wieselburger Brauerei.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 19-09-2005, 18:31.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Niestety na etykiecie nic na ten temat nie ma, a kontry brak.Jak wrzucę fotkę to może to rozjaśni sprawę.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        A jednak po prostu Fasstyp. Zamieszałem sytuację
        Poza tym piwo ląduje pod Wieselburger Brauerei, jak inne Kaisery.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Fotka piwka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 5,0%, but. 0,5 l
            przywiezione z Austrii

            Popularny austriacki koncerniak dostępny na każdej stacji benzynowej w Austrii, i tam też w przelocie kupiony. Zresztą ostro walczy na półce z konkurencją - marcowym Zipferem. I jednego i drugiego wszędzie pełno. No więc, z braku laku... kupiłem flaszkę. Piwo, jak typowy koncerniak, właściwie nie wiadomo gdzie jest warzone. Kaisery to tradycyjna marka browaru Wieselburg (zgodnie z opisem na forum), ale można znaleźć info, że robią je też w browarze Kaltenhausen pod Salzburgiem.
            kolor - słomkowy, może i nawet ciemnosłomkowy... a spodziewałem się pięknego złota
            piana - wielki ukłon w stronę austriackiego koncernu: gruba i puszyta czapa, która po wstępnym wygazowaniu robi się zwarta i gąbczasta; wielki plus;
            nasycenie - zdecydowanie słabsze (myślę, że nawiązujące do beczkowego charakteru piwa "fasstyp")
            zapach - czysty słodowo-chmielowy, typowy i mało charakterystyczny, poza tym, że dość intensywny;
            smak - nic szczególnego, choć to dobry, poprawny, klasyczny lager z bardzo dobrze zrównoważonymi smaczkami chlebowego słodu i goryczki chmielowej (tej goryczki mogłoby być nieco więcej); trudno odnaleźć tu cokolwiek porywającego, ale nie można też powiedzieć, że piwo jest złe; dużym plusem jest w tej sytuacji słabsze nasycenie powodujące, że piwo smakuje jakoś tak lepiej, niekoncernowo...
            Zdjęcie Sibarha wciąż aktualne.
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • kjaros
              Senior
              • 03-2007
              • 377

              #7
              W Gliwickim Tesco znalazłem piwo Kaiser. Po przeszukaniu forum i strony internetowej producenta najprawdopodobniej mam do czynienia z piwem z tego tematu. Piwo które kupiłem ma inną etykietę a połączyłem je po kapslu z Fasstypa. Wg. etykiety (również z polskim opisem) piwo ma 5,1% alkoholu i jest produkowane przez browar Brau Union Osterreich z miejscowości Linz z Austrii.
              Kolor: Słomkowy, klarowny.
              Piana: Na początku obfita. W połowie znikła ale trwale oblepiła szkło.
              Zapach: Chmielowy ze słodem w tle.
              Smak: Na początku słodowy, po przełknięciu wyraźna goryczka.
              Wysycenie: Idealne. Bąbelki gazu kapitalnie tańczyły w pokalu.
              Opakowanie: Solidne. Typowe dla tej części europy.
              Uwagi: Nie odrzuca i nie zachwyciła. Czuć masową produkcję.
              Last edited by sibarh; 28-03-2009, 06:43.
              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Dodam stężenie ekstraktu, obecne na kontretykiecie w języku rosyjskim: 11,5%. Niestety rozczarowałem się tym piwem. To nie Kaiser tylko Kaiserschmarren.

                Comment

                • fuliano
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1825

                  #9
                  Brau Union, Kaiser Bier

                  Kaiser warzony i rozlany w Linz w Austrii. Ma 5, 1% vol wyprodukowane przez Brau Union Osterreich AG, A-4020 Linz, Austria.
                  Piana - średnio gęsta, duża, pozostawia po sobie obrączkę do końca
                  Kolor - jasno- złoty klarowny
                  Zapach - słód przechodzący w chmiel
                  Smak - średnio treściwe to piwsko, goryczka rządzi a na końcu wyczuwalna Jacak zauważył e- prezes kwaskowatość
                  Nasycenie - spore, utrzymujące się do samego końca
                  Zakupione w Auchan Wola w Wawie za 3,99 z terminem do 22.03.2011

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kolor: Złoty, trochę za jasny.
                    Piana: Średnio wysoka, szybko opada, nie osadza się na ściankach.
                    Zapach: Niezbyt silny, głównie chmielowy, z leciutką słodowością. Byłby niezły, ale go za mało.
                    Smak: Tu już króluje słodowość, ale taka koncernowa, bez charakteru. Treści mało. Goryczkę, wbrew temu co pisał Fuliano, uważam za słabą, za to kwaskowatość rzeczywiście jest i przeszkadza.
                    Opakowanie: Dość zachowawcze wzornictwo etykiety, kapsel od Kaiser Fasstyp.
                    Uwagi: Mocno zachowawczy koncerniak bez charakteru.
                    Attached Files

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Sączę wersję puszkową, która prezentuje się jak na załączonym obrazku. Takie sobie piwo. Kolor klasyczny złocisty, piana to mocny punkt, bo obfita i outrzymuje się przez cały proces konsumpcji, zapach słodowy i taki jakby lekko ziołowy, a smak to głównie dość intensywna ale prosta goryczka wymieszana z mało ciekawą wpadającą w dziwny posmak słodowością. dość banalny smak. najwięszy plus tego piwa to zdcydowanie piana. poza tym nijaka przeciętność.
                      A na puszce info, że browar robi Brau Union a nie Wieselburg

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #12
                        i obiecany załącznik
                        Last edited by sibarh; 11-08-2013, 02:05.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                          A na puszce info, że browar robi Brau Union a nie Wieselburg
                          Jak sobie kupisz puszkę jakiegoś Królewskiego albo Tatry to na obu będzie napisane, że robi to grupa Żywiec. Czy to znaczy że w Żywcu? Tak samo z jest z Wieselburgiem, który jest jednym z browarów grupy Brau Union.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6075

                            #14
                            Kolor jaśniutka słomka
                            Gaz raczej słaby
                            Zapach... jakiś słód
                            Piana... bardzo słaba...
                            Smak... typowego eurolagera... przez chwilę był lekki posmak zbożowy... potem już tylko gorzej...
                            Attached Files

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Ekstr. 11,6%
                              Alk. 5,0%

                              Nadal jest tak, że czasami występuje jak Kaiser Fasstyp a czasami Kaiser Bier (może to drugie na export?)



                              Aromat - trochę nieciekawego słodu
                              Piana - umiarkowanie wysoka, niezbyt trwała, drobna koronka na dłużej
                              Barwa - słomka/jasne złoto
                              Wysycenie - średnie, musujące
                              Smak - słodkawa słodowość, minimalny kwasek, goryczki niska, za to wyraźniejsza w długim posmaku
                              Treściwość - pełne piwo

                              Smak typowej masówki, którą ratuje finisz. Ogólnie jednak da się wypić bez problemu.

                              Lata temu warzył je bodaj Van Pur na licencji i aspirowało do produktu z wyższej półki. Tak mi się przynajmniej wydawało

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎