Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Imperial India Pale Ale Nelson

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    Proef, Mikkeller Imperial India Pale Ale Nelson

    Kolejne z serii imperialnych single hop IPA receptury Mikkellera.

    Piana: biała, drobna, gęsta, wygląda wspaniałe i wolno opada.
    Kolor: ciemny pomarańcz, lekko mętne.
    Zapach: Słodki. Są grapefruty, ananas, mango, karmel, słód. Jak na taki poziom alkoholu(8,9%) bardzo orzeźwiający, świeży.
    Smak: Idealne zbalansowanie goryczki i słodyczy, wydaje się jakby istniały w tej samej chwili. Bardzo pełne, wszystko jest wypełnione jakimś smakiem. Dominują oczywiście cytrusy, troche żywicy, lekko przebija się ananas i pomarańcza. W posmaku goryczka, następnie alkoholowa słodycz i na samym końcu pomarańcza. Intrygujące piwo.
    Opakowanie: Klasa, Mikkeller to chyba numer jeden browar jeski chodzi o stylistykę.

    Ogólnie: Baaardzo dobre piwo. Lubię tyle wrażeń przy jednej małej butelce. Z chęcią sprobuje reszty IIPA z tej serii. Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1397420041255.jpg
Views:	1
Size:	24,2 KB
ID:	2090273
  • Cichus
    Junior
    • 04-2013
    • 20

    #2
    Kolor: Jasnobursztynowy, lekko opalizujący.
    Piana: Drobnopęcherzykowa, biała, długo się utrzymuje. Po jakimś czasie redukuje się do ciekniej warstewki. Mocno oblepia szkło.
    Aromat: Bardzo specyficzny, ciężko mi określić co dokładnie czuję, jednak jest on słodkawy i przyjemny. Przy wszechobecnych cytrusach bardzo ciekawy, bo trochę od nich odbiega. W tle lekka słodowość.
    Smak: Piwo jest dosyć pełne. Goryczka intensywna, ale niezalegająca. Bardzo przyjemne w odbiorze. Pozostawia przyjemny owocowy posmak.
    Wysycenie: Średnie, jak na IPA przystało.
    Uwagi: Do tej pory nie miałem zbyt wielu okazji próbować piw chmielonych Nelsonem Sauvin. Niemniej jednak jest to ciekawe doświadczenie. Chmiel ten ma potencjał. Swoją drogą moje drugie piwo i drugie IIPA chmielone tym chmielem.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎